filmnews film

Kultowe potwory powracają! GODZILLA VS. KONG już wkrótce na 4K ULTRA HD BLU-RAY, BLU-RAY 3D, BLU-RAY i DVD

Legendarne potwory powracają! Godzilla vs. Kong, wyczekiwany przez widzów na całym świecie pojedynek mitycznych gigantów, pojawi się na nośnikach 4K ULTRA HD BLU-RAY™,
BLU-RAY 3D™, BLU-RAY™ i DVD już 1 września.

Godzilla vs. Kong ukazuje pojedynek dwóch legendarnych przeciwników w spektakularnej batalii, której stawką są losy świata. Kong i jego obrońcy podejmują niebezpieczną wyprawę w celu odnalezienia prawdziwego domu kolosa. Towarzyszy im Jia, młoda sierota, którą z Kongiem łączy wyjątkowa i silna zażyłość. Niespodziewanie na drodze ekspedycji staje wściekły Godzilla, siejąc zniszczenie na całym globie.

Potwór nagle zachowuje się inaczej, a naukowcy z Monarch – rządowej agencji kryptozoologicznej zajmującej się badaniem Tytanów – próbują dowiedzieć się, dlaczego pozornie odwrócił się od ludzkości. Spójrz prawdzie w oczy – świetnie jeśli Godzilla jest po twojej stronie, ale w chwili, gdy zwraca się przeciwko tobie, masz naprawdę duże kłopoty… – tłumaczy reżyser filmu, Adam Wingard.

Monumentalne starcie tych dwóch tytanów, zaaranżowane przez pozostające w ukryciu siły, jest zaledwie początkiem tajemnicy, której rozwiązanie leży głęboko w jądrze Ziemi.

Godzilla vs. Kong pobił rekordy popularności w kinach i uzyskał najlepszy wynik kasowy w pierwszym dniu wyświetlania w trakcie pandemii. Film przez pierwszy weekend po premierze był najchętniej oglądanym tytułem w historii platformy HBO Max.

Godzilla i Kong to legendy kina. Pierwotnie można było na nich patrzeć jak na potwory ze Wschodu i Zachodu – Godzilla szturmujący Tokio, Kong sprowadzony przez człowieka do Nowego Jorku. To ikony kina, które ekscytują publiczność w każdym wieku na całym świecie – mówi Wingard.

Od czasu jego wybuchowego przebudzenia w 1954 roku do epickiego odrodzenia w 2014 roku, Godzilla zawsze był czymś więcej niż tylko potworem. Niszczyciel, wybawca, legenda, król – ewoluował i był definiowany na nowo przez całe dziesięciolecia zachodzących przemian społecznych, politycznych i ekologicznych.

Po II Wojnie Światowej japońska wytwórnia Toho Co., Ltd. zebrała grupę japońskich legendarnych twórców filmowych, aby stworzyli nowy rodzaj potwora. Powołany do życia z wykorzystaniem lateksowo-bambusowego kombinezonu i niezrównanego kunsztu artystycznego filmowców, Godzilla wkroczył na ekran w arcydziele Godzilla Ishirō Hondy, które zapoczątkowało nowy gatunek kina. Potwór stał się jednym z najpotężniejszych, najbardziej wpływowych i oryginalnych stworzeń, jakie kiedykolwiek pojawiły się na ekranie. Popularność Godzilli na całym świecie umożliwiła wytwórni Toho stworzenie całego uniwersum gigantycznych stworzeń w szeregu.

King Kong, tytułowy bohater obrazu Meriana C. Coopera i Ernesta B. Schoedsacka z 1933 r., został stworzony przez specjalistę od efektów specjalnych Willisa H. O’Briena i rzeźbiarza Marcela Delgado. Ich film, będący oszałamiającą kombinacją baśni o Pięknej i Bestii, niebezpiecznych przygód i gigantycznych potworów, zachwycił widzów na całym świecie i na stałe zapisał się w historii kina. To pierwszy w historii przebój kasowy, w którym główną rolę odgrywały efekty wizualne, a także milowy krok w kontekście filmów o potworach. King Kong, którego historię po raz pierwszy przeniesiono na duży ekran ponad osiemdziesiąt lat temu, nadal pobudza naszą wyobraźnię.

Po udanym rozpoczęciu procesu tworzenia zupełnie nowego kinowego MonsterVerse dzięki przebojom kasowym Godzilla (2014), Kong: Wyspa Czaszki (2017) oraz Godzilla: Król potworów (2019), producenci uznali, że nadszedł czas na rozszerzenie uniwersum o spotkanie legendarnych potworów.

W filmie występują Alexander Skarsgård (Wielkie kłamstewka), Millie Bobby Brown (Stranger Things), Rebecca Hall (Christine, Profesor Marston i Wonder Women), Brian Tyree Henry (Joker, Spider-Man Uniwersum), Shun Oguri (Tenki no ko), Eiza González (Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw), Julian Dennison (Deadpool 2) oraz Kyle Chandler (Godzilla II: Król potworów) i Demián Bichir (Zakonnica, Nienawistna ósemka).

Godzilla vs. Kong od 1 września dostępny będzie  również w kolekcjonerskim wydaniu 4K ULTRA HD BLU-RAY™ STEELBOOK.

DODATEK SPECJALNY W WYDANIU DVD:

  • Godzilla atakuje

 

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY™ i 4K ULTRA HD:

  • Komentarz reżysera Adama Wingarda
  • 10 filmów, w tym: Fenomen Gojiry, króla potworów
  • Ewolucja Konga, ósmego cudu świata
  • Runda pierwsza: Bitwa na morzu
  • Runda druga: Jeden musi polec

INFORMACJA PRASOWA: GALAPAGOS

Redakcja Administrator