Joanna Jodełka. Pamiętnik Karła – recenzja

Pamiętnik Karła to kolejna powieść pisarki Joanny Jodełki, a zarazem kolejna odsłona kryminalnego cyklu o przygodach sióstr Raj. Książka, która ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Rebis opowiada o dalszych perypetiach niebanalnego duetu sióstr, samozwańczych detektywów, które i tym razem wplątują się w niebezpieczną intrygę.

Akcja rozpoczyna się oczywiście od kolejnego trupa. Tym razem jest to Nina Solis, właścicielka ogromnej fortuny. Na pierwszy rzut oka wygląda to na tragiczny wypadek, choć wiele wskazuje również na udział osób trzecich, szczególnie tych którzy dziedziczą tę fortunę. Podejrzane jest to, że ofiara obawiała się o swoje życie i nie raz wspominała, że grozi jej niebezpieczeństwo. Pewnym zbiegiem okoliczności siostry Raj zostają wplątane w tę intrygę, a jedna z nich zostaje nawet aresztowana. Zmuszone więc i mające za pomocnika byłego policjanta Jarotę, rozpoczynają śledztwo mające udowodnić niewinność Angeliny i znalezienie prawdziwego mordercy.

Joanna Jodełka kolejny raz kreśli niesamowitą kryminalną intrygę, przepełnioną mnóstwem humoru, z wplecionymi wątkami rodzinnymi i spadkowymi. Ważnym wątkiem jest również tytułowy Pamiętnik Karła, czyli cenny siedemnastowieczny rękopis ówczesnego celebryty. Co jednak ma on wspólnego z obecnymi wydarzeniami? Bardzo dużo. Okazuje się bowiem, że jest na tyle cenny, że warto dla niego zabić.

Pamiętnik Karła to kolejna niebanalna historia, która wciąga od pierwszych stron i na tle polskiej literatury kryminalnej, naprawdę mocno się wyróżnia. Śledztwo, którego elementem stają się siostry i były policjant, jest bardzo zabawne, ale i szczególnie niebezpieczne. Tarapaty, w które popadają bohaterowie, pozwalają także poznać wiele niesamowitych postaci i serwują przy tym wiele dobrej zabawy.

Joanna Jodełka
Pamiętnik Karła
Cykl: siostry Raj (tom )
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Gatunek: komedia kryminalna
Data wydania: 13 lipca 2021

Za materiał do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Rebis

http://www.rebis.com.pl/

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.