Robert Ziębiński. Zabawka – recenzja kryminału

Zabawka to najnowsza powieść Roberta Ziębińskiego autora dwóch książek poświęconych twórczości samego Stephena Kinga. Jest to mroczny kryminał oparty na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce na początku lat dwutysięcznych. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa MOVA.

Autor kreśli mroczną opowieść, która nawiązuje do morderstw kobiet w Warszawie. Na pierwszy plan wysuwa się Anna, prowadząca na pozór normalne życie. Wszystko się jednak wywraca do góry nogami, gdy policja znajduje zwłoki kobiety. Okazuje się, że denatka była żoną ojca Anny. Bohaterka nic o tym nie wiedziała, a nawet teraz ojciec nie chce nic jej wyjasnić. Anna postanawia na własną rękę poszukać prawdy o martwej kobiecie. To co odkryje sprawi, że jej życie nie będzie już takie same. Tymczasem pojawiają się kolejne zwłoki.

Masz władzę i pieniądze? Jesteś nietykalny.

Najnowsza powieść Roberta Ziębińskiego to brutalna historia o mrocznej naturze człowieka. Autor nie komplikuje jej na siłę. To jednak ta prostota sprawia, że pochłaniamy książkę jednym tchem. Nie mamy tu skomplikowanych psychologicznych analiz. To bardziej pokazanie tego, co się mogło stać. Oczywiście autor stawia tu na czystą i przystępną rozrywkę, z pieniędzmi i układami na najwyższych szczeblach władzy w tle.

Zabawka to powieść mroczna i na swój sposób przerażająca. Podkreśla bowiem straszną prawdę o tym, jak często ludzkie życie zupełnie się nie liczy. Dziś jesteś, a jutro cię nie ma. Interesujesz tylko rodzinę. Dla innych jesteś tylko kawałkiem mięsa, którego można się pozbyć. Może to nie jest historia wysokich lotów, ale mimo to potrafi wciągnąć i zagrać na naszych emocjach.

Zabawka
Autor. Robert Ziębiński
Wydawnictwo: MOVA
Gatunek: thriller, kryminał
Data wydania: 1 marca 2021

Za materiał do recenzji dziękujemy Wydawnictwu MOVA
CHCESZ WIĘCEJ NOWYCH RECENZJI? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.