Zapowiedź nowej powieści Stephena Kinga „Później”

Już 10 marca trafi do księgarń najnowsza powieść Stephena Kinga,„Później”! Nowa powieść mistrza grozy jest zaskakująco świeża, a jednocześnie zgrabnie wpisuje się w nurt klasycznych dzieł autora, takich jak uwielbiane przez czytelników To!

Nazywam się Jamie Conklin i kiedyś wydawało mi się, że na Święto Dziękczynienia narysowałem tak pięknego indyka, że mucha nie siada. Później – zresztą niewiele później – okazało się, że było to raczej gówno, na którym muchy siadają. Czasami prawda jest do dupy. Myślę, że ta historia to horror. Posłuchajcie.

Później, najnowsza powieść Stephena Kinga, to horror w najlepszym wydaniu – przerażający i poruszający. To także historia o straconej niewinności i konieczności wyborów między dobrem a złem. Stephen King, jak żaden inny autor, potrafi pisać o dojrzewaniu. Ta książka, zadziwiająco świeża, choć budząca dreszcz grozy, wpisuje się w ten nurt jego twórczości, obok klasycznych już dzieł, takich jak: „Dziewczyna, która kochała Toma Gordona” czy opowiadanie „Ciało” ze zbioru „Cztery pory roku” sfilmowane jako „Stań przy mnie”. Uważny czytelnik odnajdzie w niej oczywiście echa jednej z najsławniejszych powieści Kinga – „To” – i odpowiedź na pytanie, co trzeba zrobić, aby stawić czoło złu we wszystkich jego postaciach.

Redakcja Administrator