Premiera książki Rafała Witka „Ja, Majka”

Wydawnictwo Nasza Księgarnia ogłosiło premierę nowej książki Rafała Witka „Ja, Majka”. Ta propozycja otrzymała wyróżnienie w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.
Ta książka dla młodzieży porusza bardzo ważny temat ucieczki z domu. Według statystyk policyjnych, każdego roku z domu ucieka ponad 4000 młodych ludzi. Co sprawia, że dzieci i nastolatki decydują się na tak odważny, a zarazem dramatyczny krok, który może zmienić całe ich życie?

A co kieruje dwunastoletnią Nikolą, która postanawia, że po koloniach letnich nie wróci z całą grupą do domu? Jak poradzi sobie z 74 złotymi w kieszeni? I jakie to będzie miało dla niej konsekwencje?

Rafał Witek – autor powieści, wierszy i słuchowisk dla dzieci i młodzieży, twórca tekstów publikowanych w podręcznikach do edukacji wczesnoszkolnej. Zdobywca nagród literackich imienia Kornela Makuszyńskiego (2015) oraz imienia Leopolda Staffa (2017), laureat 3. oraz 5. konkursu imienia Astrid Lindgren na powieść dla dzieci. Współpracuje z chórem dziecięcym „Mille Voci” i portalem qlturka.pl. Zasiada w jury konkursu literackiego na powieść dla dzieci Piórko (Jeronimo Martins Polska, od 2015), jest współtwórcą i jurorem konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych Popisz się talentem (Nowa Era, od 2017). Jego książki i wiersze przetłumaczono na: angielski, chiński, koreański, serbski, turecki, ukraiński. Z wykształcenia jest anglistą.

Redakcja Administrator