„Herstorie na Dzień Kobiet”. Przegląd filmów Fundacja HER Docs na Ninatece

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, 4-8 marca Fundacja HER Docs we współpracy z Ninateką organizuje wydarzenie online „Herstorie na Dzień Kobiet”. W jego ramach będzie można zobaczyć w Ninatece 8 filmów dokumentalnych i animacji autorstwa kobiet, które były częścią programu zeszłorocznej edycji HER Docs Film Festival. Wszystkie filmy będą dostępne za darmo przez 5 dni na terenie Polski.
Czy istnieje kobieca solidarność, czym jest dziś dyskryminacja i feminizm, z jakimi globalnymi problemami mierzą się kobiety? Historie kameralne, intymne przeplatają się tu z szerszą perspektywą społeczną. Wśród tytułów znalazła się obsypana nagrodami „Historia pewnych majtek, czyli skąd się biorą ubrania” Stéfanne Prijot, film „ll Call You When I Get There” Małgorzaty Goliszewskiej (reżyserki głośnej „Lekcji miłości”) czy opowieść o Kate Nash, która stara się pogodzić bycie niezależną artystką i bizneswoman, pokazując innym kobietom, że mogą funkcjonować w świecie muzycznym na własnych warunkach.

Prezentowane filmy stanowiły część programu pierwszej edycji HER Docs Film Festival w 2020 roku. To dzieła zarówno debiutujących twórczyń, jak i uznanych reżyserek, a każde z nich cieszyło się w trakcie festiwalu dużą popularnością.

Filmy długometrażowe:
„Historia pewnych majtek, czyli skąd się biorą ubrania”, reż. Stéfanne Prijot
„Powrót Kate Nash”, reż. Amy Goldstein
„ON ONA JA”, reż. Carlotta Kittel
 „Siostrzeństwo”, reż. Irene Lusztig

Filmy krótkometrażowe:
„I’ll Call You When I Get There”, reż. Małgorzata Goliszewska
„The Vibrant Village”, reż. Weronika Jurkiewicz
„Nie masz dystansu”, reż. Karina Paciorkowska
„Zorganizować (nie)możliwe”, reż. Carme Gomila, Tonina Matamalas

Redakcja Administrator