Wojtek Miłoszewski napisał audioserial

Galaktyka to tytuł nowego audioserialu Audioteki, czytanego przez Mariannę Kowalewską, Kamila Kulę i Krzysztofa Stelmaszyka. Scenariusz tej opowieści science-fiction napisał autor Bez reszty i Kastora – Wojtek Miłoszewski.

Jak twierdzi sam autor na swoim profilu – Galaktyka to połączenie Back to the Future z Walking Dead i Titanikiem. Obecnie w aplikacji Audioteki dostępne są dwa odcinki produkcji.

Opis ze strony Audioteki:

Ludzie zniszczyli i zatruli całkowicie Ziemię. Ruszyli więc w Wielką Podróż, przeczesując galaktykę w poszukiwaniu innych planet nadających się do zamieszkania.

W odległości 14 lat świetlnych znaleźli, podbili i skolonizowali planetę Tercję. Przyszło im to łatwo, ponieważ tercjanie są całkowicie pozbawieni agresji.

Na Ziemi pozostała garstka ludzi, przez lata odwracając skutki jej długotrwałego niszczenia. Przywrócono równowagę klimatyczną. Przeprowadzono Rekultywację. Ziemię zamieszkuje tylko milion ludzi. Tworzą Areopag, radę decydującą o losach Tercji.

Raz na trzy lata losuje się osobę, która dołącza do Rady. Jest to absolutny zaszczyt. Losowanie wygrywa tercjanin Borg i zostaje wysłany na Ziemię. Zamiast raju znajduje tam stosy trupów i Obcych, a za wielkim murem – społeczeństwo podzielone na Wybitnych i Mizernych. Poznaje też Aurorę…

Czy Borg na pewno trafił tam, gdzie powinien? I czy na pewno jako tercjanin pozbawiony jest agresji?