Ilustrowana „Gra o Tron” i inne listopadowe nowości Wydawnictwa Zysk i S-ka

Wydawnictwo Zysk i S-ka zaprezentowało swoje listopadowe premiery. Wersji ilustrowanej doczekały się dwa tomy Nawałnicy Mieczy Martina, kolejną propozycją jest Księga magii pod redakcją Gardnera Dozoisa. Będą również wznowienia: Aforyzmy i mądrości Tyriona Lannistera Georga R.R. Martina oraz Mag Johna Fowlesa(nowa oprawa).

Księga magii

Format: 140 x 205 mm
Stron: 690
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski, Mariusz Warda
Wydanie: wyd. 1
Premiera: 10.11.2020
Sugerowana cena det.: 59,90 zł

Nowa antologia po bestsellerowej Księdze mieczy ze świata epickiej fantasy – tym razem w roli głównej wiedźmy, czarodzieje i mroczne obrzędy. Każdy Frodo ma swojego Gandalfa. . . i Sarumana. Czym byłby Harry Potter bez Albusa Dumbledore’a. . . i Severusa Snape’a? Bohaterowie dysponujący odwieczną mądrością i różnymi mocami, posiadający tajemną, często zakazaną wiedzę, czarodzieje i czarodziejki są kształtowani – lub zniekształcani – przez potężną magię, którą chce nimi zawładnąć. W tomie siedemnastu najlepszych pisarzy fantasy – w tym laureaci wielu nagród: Elizabeth Bear, John Crowley, Kate Elliott, KJ Parker, Tim Powers i Liz Williams – rzucają cudowne zaklęcia, które przywołują tajemnicze, niesamowite, a czasem wręcz przerażające światy, w których króluje magia. A do tego klasyczne opowiadanie George’a R.R. Martina Noc w Oberży przy Stawie, w którym autor odwiedza świat Umierającej Ziemi Jacka Vance’a, prowadząc nas do Krainy Przewracającego się Muru.

Gwiazdkozaur i Zimowa Czarownica – Tom Fletcher

Format: 140 x 205 mm
Stron: 456
Okładka: twarda z obwolutą
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Mariusz Warda
Wydanie: wyd. 1
Premiera: 10.11.2020
Sugerowana cena det.: 39,90 zł

Czas na kolejne spotkanie z Gwiazdkozaurem! Uwielbiani przez czytelników William i Gwiazdkozaur wracają! Od niesamowitej przygody Williama z najbardziej niezwykłym dinozaurem na świecie – Gwiazdkozaurem – minął rok. Teraz chłopiec staje przed nowym wyzwaniem. Trafia na biegun północny i spotka się z tajemniczą Zimową Czarownicą, której moc kontrolowania czasu pozwala Świętemu Mikołajowi podróżować po całym świecie w wigilię Bożego Narodzenia. Kiedy okaże się, że los świąt wisi na włosku, William i Gwiazdkozaur będą musieli zaryzykować wszystko, aby je uratować… Gwiazdkozaur i Zimowa Czarownica to pełna magii i ciepła opowieść – doskonały wybór dla całej rodziny.

Aforyzmy i mądrości Tyriona Lannistera – George R.R. Martin

Format: 145 x 205 mm
Stron: 160
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Paweł Kruk, Michał Jakuszewski
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
Premiera: 10.11.2020
Sugerowana cena det.: 34,90 zł

„Moją bronią jest mój umysł. Brat ma swój miecz, król Robert ma młot, a ja mam umysł… umysł zaś potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia, jeśli, oczywiście, ma zachować ostrość”. Krótki i rzeczowy. Taki jest Tyrion. Oto najlepsze, najzabawniejsze, najbardziej nieprzyzwoite i najmądrzejsze powiedzonka miniaturowego Machiavellego – karła o mózgu wielkości całej planety i sercu ze zmatowiałego złota. „Najlepsze są kłamstwa przyprawione odrobiną prawdy”. Aforyzmy i mądrości Tyriona Lannistera to najlepszy prezent dla fanów Pieśni lodu i ognia George’a R. R. Martina oraz serialu Gra o tron: zbiór przewrotnych powiedzeń niezrównanego Krasnala z Casterly Rock, z ilustracjami, których autorem jest Jonty Clark!

Siedem wykładów z psychologii sztuki – Stanisław Kowalik

Format: 140 x 215 mm
Stron: 444
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
Premiera: 10.11.2020
Sugerowana cena det.: 59,00 zł

Autor Siedmiu wykładów z psychologii sztuki nawiązuje do nurtu rzadkich prac dociekających istoty interakcji między twórcą a odbiorcą dzieła sztuki. W swojej pracy traktuje sztukę jako rezultat poznania artystycznego, które umożliwia zdobycie pełniejszej wiedzy o własnym życiu wewnętrznym. Wprowadzone pojęcie pustki poznawczej jako centralne narzędzie myślenia teoretycznego o sztuce ma na celu umożliwić – przynajmniej częściową – integrację dotychczasowych kierunków badań psychologicznych nad sztuką. Autor podejmuje próbę pokazania, w jaki sposób działa świadomość twórczego artysty, ale także twórczego odbiorcy sztuki w kontakcie z dziełem, aby jedni i drudzy mogli doświadczyć przeżycia artystycznego. I chociaż w swoich wykładach wykorzystuje przykłady wybitnych dzieł muzycznych, literackich i malarskich, formułowane stwierdzenia odnoszą się do wszelkich innych wytworów artystycznych, jeśli spełniają one wymogi psychologiczne pozwalające uznać je za sztukę. „Idea pustki poznawczej – kluczowa w książce Stanisława Kowalika – nie pełni tylko funkcji opisowej, lecz wyznacza również interesującą perspektywę wyjaśniającą. Autor nakreśla bowiem nowe ramy teoretyczne możliwe do rozwijania w przyszłości i zrozumienia istoty twórczości w rożnych dziedzinach sztuki. Nie są to więc ramy przydatne tylko dla wąsko pojmowanej psychologii sztuki, ale także wydają się one obiecujące dla interpretacji przebiegu procesu twórczego i rezultatów twórczości w znacznie szerszym zakresie”. Prof. Czesław Nosal

Mag – John Fowles

Format: 155 x 235 mm
Stron: 704
Okładka: twarda
Seria: FOWLES
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Ewa Fiszer
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
Sugerowana cena det.: 64,90 zł

Obfitujące w niezwykłe zwroty akcji arcydzieło literatury światowej, w którym młody mężczyzna zostaje wplątany w śmiertelną psychologiczno-erotyczną grę. Bohater książki, młody Anglik Nicholas Urfe, przyjmuje stanowisko nauczyciela na pewnej greckiej wyspie. Tam zaprzyjaźnia się z właścicielem wspaniałej posiadłości. Przyjaźń z milionerem wpędza młodzieńca w koszmar. Z każdym dniem rzeczywistość i fantazje coraz bardziej się mieszają, a Urfe staje się nieświadomym aktorem prywatnego teatru bogacza – styka się ze śmiercią, seksem i przemocą. Desperacko zaczyna walczyć o zachowanie życia. Akcji, stanowiącej prawdziwy labirynt zdarzeń, towarzyszą kulturowe szarady, a sama opowieść prowokuje do zastanowienia się nad iluzorycznością otaczającego nas świata i funkcjonujących w nim zasad moralnych.

Proxima – Stephen Baxter

Format: 140 x 205 mm
Stron: 560
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Dariusz Kopociński
Wydanie: wyd. 1
Sugerowana cena det.: 45,00 zł

XXVII wiek. Przyszłość ludzkości w tej galaktyce wydaje się niemal nieograniczona… Są w niej setki milionów czerwonych karłów, które posiadają planety nadające się do zamieszkania przez ludzi. Taki właśnie jest świat Proxima Centauri. Dla ludzkości może oznaczać nadzieję na przetrwanie, bo toczące nieustanne wojny między sobą przeludnione kolonie na Marsie i Merkurym z pewnością tego nie gwarantują. Ale najpierw nowy świat musi zostać skolonizowany, a brakuje chętnych, by zostać osadnikiem. Wyprawa na surową planetę nie zapewni splendoru ani żadnych gratyfikacji, a oferuje tylko trud, samotność, pustkę… Yuri Jones wraz z tysiącem innych przymusowych kolonistów niebawem dowie się, jak to jest żyć w nieprzyjazny pustynnym świecie, którego połowa skrywa się w wiecznej ciemności. Proxima opowiada niesamowitą historię kolonizacji surowego nowego Edenu, a tajemnica, którą skrywa ten świat, na zawsze zmieni postrzeganie naszej roli we wszechświecie.

Nawałnica mieczy: Stal i śnieg. Edycja ilustrowana – George R.R. Martin

Format: 155 x 230 mm
Stron: 762
Okładka: twarda
Seria: MARTIN ILUSTROWANY
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
Premiera: 10.11.2020
Sugerowana cena det.: 69,90 zł

Siedem królestw rozdarła krwawa wojna, a zima zbliża się niczym rozwścieczona bestia. Ludzie z Nocnej Straży przygotowują się na spotkanie z wielkim chłodem i żywymi trupami, które mu towarzyszą. Do inwazji na północ, której świeżo wykutą koronę nosi Robb Stark, szykuje się jednak horda głodnych, dzikich ludzi władających magią nawiedzanego pustkowia. Siostry Robba zaginęły, nie żyją albo w każdej chwili mogą zginąć na rozkaz króla Joffreya z rodu Lannisterów. A za morzem ostatnia z Targaryenów wychowuje smoki, które wykluły się na pogrzebowym stosie jej męża, gotowa pomścić śmierć ojca, ostatniego ze smoczych królów zasiadających na Żelaznym Tronie…

Nawałnica mieczy: Krew i złoto. Edycja ilustrowana – George R.R. Martin

Format: 155 x 230 mm
Stron: 652
Okładka: twarda
Seria: MARTIN ILUSTROWANY
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
Premiera: 10.11.2020
Sugerowana cena det.: 69,90 zł

Dwóch pretendentów do władzy nie żyje, a trzeciego wyjęto spod prawa, ale zaciekłe walki nie ustają. Joffrey z rodu Lannisterów niepewnie zasiada na Żelaznym Tronie, a jego najbardziej nieprzejednany rywal, lord Stannis, pokonany i zhańbiony, ulega wpływom zazdrosnej czarodziejki. Tymczasem wygnana królowa Daenerys, pani ostatnich trzech smoków na świecie, wędruje przez krwawiący kontynent, zbiera siły i gromadzi sojuszników, pragnąc odzyskać koronę, którą uważa za swoją. Gdy wrogie armie przygotowują się do decydującego starcia, zza granic cywilizacji przybywa armia dzikich – barbarzyńców pragnących podbić Siedem Królestw. Za nimi maszeruje horda mitycznych Innych, prowadzących armię żywych trupów…