Książkirecenzja książka

Chris Metzen, Matt Burns, Robert Brooks. World of Warcraft Kronika. Tom II – recenzja

Lektura World of Warcraft Kronika. Tom I była dla mnie taką przyjemnością, że krótko po jej skończeniu, sięgnęłam po jej kontynuację. Autorami książki są Chris Metzen, Matt Burns, Robert Brooks. Opublikowany przez Wydawnictwo Insignis zapis dziejów uniwersum World of Warcraft to pozycja, która koniecznie powinna znaleźć się na liście „must read” każdego, komu fantastyczna literatura w duszy gra. World of Warcraft Kronika. Tom II to lektura, od której nie sposób się oderwać.

Wiemy już jak powstał wszechświat. Tom I przybliżył nam też losy świata Azeroth. Stanie się on areną niezwykłych zdarzeń. Zanim jednak do tego dojdzie, World of Warcraft Kronika. Tom II przenosi nas na Draenor. Mimo że miejsce to nie posiada uśpionej duszy, tętni ono życiem. Przez tysiące lat, fauna i flora tego świata zmieniała się, by dać wreszcie początek rasie, która przejdzie do historii uniwersum Warcrafta. Orkowie, bo to o nich mowa to niezwykle waleczne stworzenia, które na drodze do wiecznej chwały muszą zmierzyć się z przeciwnikami takimi jak ogry oraz przybyły z gwiazd lud Draenei. Początkowo stroniący od czarów orkowie, szybko staną się ich zakładnikami. Czy ulegną magii spaczenia? Dokąd Hordę zaprowadzi Mroczny Portal? Czy po drugiej stronie znajdą to, czego szukają? Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć, sięgając po kolejną (i mam nadzieję nie ostatnią) kronikę World of Warcraft.(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Dzieje Azeroth oraz Draenoru to fascynujące historie, pełne zaskakujących zwrotów akcji, intryg, dylematów, bohaterów oraz antybohaterów. World of Warcraft Kronika. Tom II to lektura jeszcze bardziej dynamiczna niż tom rozpoczynający serię. Książkę tę czyta się ekspresowo. Jest ona zresztą nie tylko niezwykle ciekawa, ale także przepięknie wydana. Gruba oprawa, klimatyczne grafiki i wysokiej jakości papier, na którym została wydrukowana księga sprawiają, że robi ona na czytelniku ogromne wrażenie już od pierwszego spojrzenia. Najnowsza publikacja Wydawnictwa Insignis to pokaźnych rozmiarów tomiszcze, na które powinien sobie zarezerwować miejsce na półce nie każdy fan gry World of Warcraft i nie tylko.

World of Warcraft Kronika. Tom II
Autor: Chris Metzen, Matt Burns, Robert Brooks
Tłumaczenie: Piotr Czarnota
Ilustracje: Peter C. Lee, Joseph Lacroix, Emily Chen, Stanton Feng, Alex Horley, Sean Sevestre, Abe Tarakay, Wei Wang
Gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 29 lipca 2020

 

 

za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Insignis

 

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

Agnieszka Satława Recenzent

Jako wielka fanka Harrego Pottera wciąż czeka na list z Hogwartu. W międzyczasie zaczytuje się w fantastyce, ale innymi gatunkami też nie gardzi. Nałogowo ogląda seriale DC. Uwielbia komiksy paragrafowe, a w planszówki może grać godzinami. Nigdy nie opuszcza nowej produkcji Marvela ani Disneya. 

Agnieszka Satława

Jako wielka fanka Harrego Pottera wciąż czeka na list z Hogwartu. W międzyczasie zaczytuje się w fantastyce, ale innymi gatunkami też nie gardzi. Nałogowo ogląda seriale DC. Uwielbia komiksy paragrafowe, a w planszówki może grać godzinami. Nigdy nie opuszcza nowej produkcji Marvela ani Disneya.