Miasto Wyrzutków: Chłopak, który zbierał stworzonka

Drugi tom Miasta Wyrzutków niedawno pojawił się w ofercie wydawnictwa Non Stop Comics. Chłopak, który zbierał stworzonka, bo taki nosi podtytuł, opowiada dalsze losy nietypowego detektywa Peupeliera. Nietypowy – to delikatne określenie biorące się z jego specyficznej umiejętności, a dokładnie rozmowy z otaczającymi go rzeczami. Niestety nasz bohater utracił tę umiejętność w wyniku działań szalonego naukowca. Chcąc odzyskać ten dar, musi odnaleźć człowieka odpowiedzialnego za jego stratę.

Jedyną szansą jest małoletni urwis, błąkający się ze swoim kotem i łapiący dla naukowca latające stworzonka. Już samo odnalezienie chłopaka nie należy do łatwych, o czym nasz bohater szybko się przekona, a dalsze poszukiwania przyniosą jeszcze więcej niesamowitych, dziwnych i niebezpiecznych przygód oraz kolejnej konfrontacji z latającymi ludźmi.
Stylistyka tej historii jest identyczna jak tomu pierwszego. W tej kwestii nie doświadczymy żadnych modyfikacji. Świat przedstawiony tej historii jest ciemny i ponury. Kreska jest gruba i wyrazista, przepełniona wieloma szczegółami. Kolory są zaś zimne, jakby wyprane lub wyblakłe z czasem. Nieproporcjonalne ciała budzą pewien rodzaj niepokoju, który wprowadza również sama historia i postacie z nią związane. Idealnie komponuje się to z postindustrialnym tłem tej opowieści i rewelacyjnie wpisuje się to w gatunek jakim jest weird fiction.

Miasto Wyrzutków. Chłopak, który zbierał stworzonka zamyka historię Jacquesa Peupliera, który próbując uratować siebie i swój dar, zyskał dużo więcej. Historia rozbita na dwa tomy to tak naprawdę pewna ciągłość, gdzie jedna część nie może istnieć bez drugiej. Intrygująca historia, która serwuje kawał wciągającej rozrywki, dzięki enigmatycznej historii i nietypowym postaciom. Poza tym trochę urban fantasy, trochę kryminał i trochę thriller. Mieszanka wybuchowa, która robi spore zamieszanie. Polecam.

Miasto Wyrzutków: Chłopak, który zbierał stworzonka
Autor: Julien Lambert
Cykl: Miasto Wyrzutków
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Gatunek: komiks, thriller
Data wydania: 8 czerwca 2020

 

Komiks można zakupić na stronie Non Stop Comics
https://nonstopcomics.com
CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.