Emily Duncan. Niegodziwi Święci – recenzja

Emily Duncan, która na co dzień pracuje jako bibliotekarka, fascynuje się słowiańskimi legendami, podaniami i różnego rodzaju tekstami historycznymi. Swoje hobby postanowiła wykorzystać w sposób bardziej praktyczny. W wyniku tego powstała książka Niegodziwi Święci będąca zarazem debiutem literackim autorki i pierwszym tomem nowego cyklu fantasy – Something Dark and Holy. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.
Akcja rozgrywa się w świecie pogrążonym w długim konflikcie wojennym między dwoma państwami: Kalazanią i Tranawią. Bohaterką jest dziewczyna imieniem Nadia. Ma ona nietypowy dar. Słyszy w głowie szepty bogów. Musi ona uratować swój lud. Jej drogi krzyżują się z księciem, który nie wie komu zaufać i chłopcem, który skrywa potworny sekret. Razem muszą połączyć siły aby przetrwać, zabić króla i powstrzymać wojnę.

Pierwszy tom nowej trylogii to historia uwodzicielska i mroczna, utrzymana w gotyckiej atmosferze. Jej siłą napędową jest magia, piękna ale i okrutna. Postacie są rozwinięte, wyraziste i brutalne, ale ich życie definiowane jest właśnie przez magię. To ona determinuje bohaterów i otaczający ich świat. Jest on zaś wypełniony grzesznikami i świętymi, a każdy z nich nosi w sobie jakieś tajemnice. Wszystko  rozgrywa się w oparach walki dobra ze złem, światła z ciemnością. Pytanie tylko, kto stoi po której stronie i komu ostatecznie można zaufać, szczególnie, że czasami pierwsze wrażenie potrafi być całkowicie mylne.

Niegodziwi Święci to intrygująca historia będąca wprowadzeniem do nowego świata fantasy o solidnym słowiańskim fundamencie. Jest to zarazem pierwszy tom nowej trylogii, która na pewno rozkocha w sobie rzecze nastoletnich fanów. To połączenie przygody, magii, miłości i namiętności wplecionej do epickiej historii trójki bohaterów.

Niegodziwi Święci
Autorka: Emily A. Duncan
Cykl: Something Dark and Holy (tom 1)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Gatunek: fantasy
Data wydania: 29 lutego 2020

 

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Zysk

 

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.