15 filmów, które obejrzysz w Internecie za darmo i legalnie

W ramach akcji #zostanwdomu prezentujemy subiektywny wybór 15 filmów, które można zobaczyć w sieci za darmo i zupełnie legalnie, bez rejestracji, bez podpinania karty. Część z wymienionych produkcji dostępna jest bezterminowo,  inne będą do obejrzenia za darmo przez określony czas. Filmy wybrane są z serwisów VOD: m.in. Onetu, TVP, Ipli i Ninateki. Oczywiście baza dostępnych legalnie filmów jest znacznie większa i na wybranych platformach z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Nasze propozycje znajdziecie poniżej.
Biutiful, reż. Alejandro Gonzalez Inarritu

Nagrodzony Złotą Palmą i nominowany do Oscara film jednego z najważniejszych meksykańskich twórców naszych czasów. Przepiękna wizualnie i wspaniale zagrana przez Javiera Bardema opowieść o umierającym mężczyźnie, który próbuje zabezpieczyć przyszłość swoich dzieci.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE VOD.PL DO 30 KWIETNIA 2020


Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem, reż. Janus Metz

Nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej dramat sportowy z Shią LaBeoufem i Sverrirem Gudnasonem w rolach głównych. Film ukazuje starcie pomiędzy tenisistami Bjornem Borgiem i Johnem McEnroem, do którego doszło podczas Wimbledonu w 1980 roku. Intrygujące i trzymające w napięciu widowisko, które powinno spodobać się wielbicielom tego typu kina.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERVISIE TVP VOD DO 21 MARCA 2020


Chce się żyć, reż. Maciej Pieprzyca

Chce się żyć to błyskotliwie opowiedziana historia niepełnosprawnego Mateusza, który z niesłabnącą determinacją walczy o dostrzeżenie w nim człowieka, nie roślinę. To kino ku pokrzepieniu serc, wywołujące radość u każdego, kto posiada choć odrobinę wrażliwości. Ozdobą tej słodko-gorzkiej produkcji jest rola Dawida Ogrodnika.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD


Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, Paolo Genovese

Jedno z największych odkryć europejskiego kina komediowego ostatnich lat. Włoska produkcja opowiada o przyjaciołach, którzy podczas wspólnej kolacji upubliczniają  wszystkie swoje e-maile, rozmowy i wzajemnie skrywane tajemnice. Ten prosty koncept tak bardzo spodobał się na całym świecie, że film doczekał się już kilka międzynarodowych remake’ów, w tym również polskiego.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD DO 8 KWIETNIA 2020


Dzikia planeta, reż. Roland Topor

Klasyka kina animowanego. Surrealistyczna, francusko-czechosłowacka produkcja rozgrywająca się na tytułowej dzikiej planecie, zamieszkałej przez Draagów – człekokształtne niebieskie stwory. Propozycja dla miłośników psychodelicznego klimatu i wizjonerskich pomysłów.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE VOD.PL DO 31 MAJA 2021


Kret, reż. Alejandro Jodorowsky

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych reżyserów kina i jedno z jego najbardziej pokręconych dzieł. Alegoryczny western pełen gęstej symboliki, perwersji, okrucieństwa. Przez wiele miesięcy w Nowym Jorku film wyświetlany był tylko na nocnych seansach i cieszył się olbrzymią popularnością. To świetna okazja, by rozpocząć swoją przygodę z tym wyjątkowym twórcą.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE VOD.PL DO 31 MAJA 2020


Metropolis, reż. Fritz Lang

Metropolis Fritza Langa to prawdopodobnie najsłynniejszy film kina niemego, do dziś uchodzący również za największe osiągnięcie niemieckiego ekspresjonizmu. To wizjonerskie kino science-fiction ukazuje świat, w którym ludzie są podzieleni na dwie grupy: myślicieli oraz robotników. Należący do nadrzędnej klasy myślicieli Freder odwiedza podziemia, gdzie żyją ciężko pracujący robotnicy. Zakochuje się w jednej z nich, Marii.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE VOD.PL DO 31 MAJA 2021


Milczenie, reż. Martin Scorsese

Przedostatni film Martina Scorsese. Reżyser prezentuje różne oblicza wiary, mierząc się z tematami przerastającymi ludzkie myślenie o religii. Czy akt apostazji w skrajnej sytuacji może być przejawem najwyższej wiary i miłosierdzia? O wielkiej sile wyrazu tego filmu świadczy też jego skromność i niemal ascetyczna realizacja. Każda scena jest tutaj przeżywaniem dramatu. To wielkie, godne polecenia kino.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD


Motyle, reż. Janusz Nasfeter

Nikt nie opowiadał o dzieciach w polskim kinie tak, jak Janusz Nasfeter. Nikt tak swoimi filmami nie pokazywał dorosłym świata dzieci,, a dzieciom w pewien sposób wskazywał drogę ku lepszemu postępowaniu. Jego Motyle to piękna i wzruszająca opowieść o małych dramatach. Siła tego filmu tkwi w prostocie, w naturalnym oddaniu rzeczywistości, pozbawionym niepotrzebnych ubarwień. To poruszające kino, wzbudzające tęsknotę za dzieciństwem. W każdym z bohaterów odnajdziecie cząstkę siebie.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE VOD.PL DO 1 WRZEŚNIA 2020


Noc żywych trupów, reż. George A. Romero

Absolutny klasyk kina grozy, bez którego filmy o zombie prawdopodobnie wyglądałyby dziś zupełnie inaczej albo nie byłoby ich wcale. Romero na lata ukształtował kanon filmów grozy, nawet dziś wiele produkcji wciąż powtarza konwencję grupy ludzi zamkniętych w jednym miejscu wobec zagrożenia z zewnątrz. Romero udowodnił również, że aby stworzyć fascynujące kino nie trzeba wielkiego budżetu. Reżyser zachwycił umiejętnością budowania napięcia i poczucia ciągłego zagrożenia.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE VOD.PL DO 31 MAJA 2021


Nóz w wodzie, reż. Roman Polański

Legendarny już debiut Romana Polańskiego, który doczekał się zresztą nominacji do Oscara. Rzecz realizowana jeszcze w trakcie studiów z trzema aktorami zakmniętymi na niewielkiej przestrzedni do dziś w naszym odczuciu jest jedną z najlepszych tego typu kameralnych produkcji w historii kina. Doskonałe kreacje Leona Niemczyka, Jolany Umeckiej i Zygmunta Malanowicza.

FILM DOSTĘPNY W SERWISIE IPLA DO 31 GRUDNIA 2021


Paranormal Activity, reż. Oren Peli

Nieco lżejsza propozycja w tym zestawieniu – rzecz dla miłośników popularnych horrorów. Paranormal Activity odniosło gigantyczny sukces, a na fali popularności tego zrealizowanego za grosze filmu powstało kilka kontynuacji.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE VOD.PL DO 30 KWIETNIA 2020


Płomienie, reż. Chang-dong Lee

Najnowszy film reżysera Oazy to luźna adaptacja opowiadania Harukiego Murakamiego pod tytułem Spalenie stodoły. To na pewno dzieło kompletne i jeden z ważniejszych artystycznie projektów swojego okresu, który z równą siłą będzie nudził, jak i zachwycał. Lee prowadzi permanentny, filozoficzny dialog z życiem, z odmiennymi kształtami rzeczywistości. Jego bohaterowie są bezwarunkowo związani z szeroko zarysowanym tłem. Nie inaczej jest w przypadku jego najnowszej produkcji, cieszącymi się uznaniem w Cannes Płomieniami.

FILM DOSTĘPNY W SERWISIE TVP VOD DO 12 KWIETNIA 2020


Sekret jej oczu, reż. Juan Jose Campanella

Zdobywca Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego w 2010 roku. Znakomity latynoamerykański kryminał, którzy będzie trzymał w napęciu do ostatniej minuty. Prokurator federalny, Benjamín Esposito, za wszelką cenę chce rozwikłać sprawę zgwałconej i brutalnie zamordowanej przed kilku laty młodej dziewczyny. Film stoi świetną rolą Ricardo Darina.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE SUPERFILM


Zew morza, reż. Henryk Szaro

Perełka polskiego kina niemego, w dodatku zrekonstruowana cyfrowo. Jeden z najważniejszych polskich reżyserów okresu opowiada burzliwe losy miłości Hanki i Stacha rozgrywające się m.in. na tle polskiego morza.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE NINATEKA

 
CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RANKINGÓW, NEWSÓW I RECENZJI?
KLIKNIJ LUBIĘ TO!