15 filmów, które obejrzysz w Internecie za darmo i legalnie

W ramach akcji #zostanwdomu prezentujemy subiektywny wybór 15 filmów, które można zobaczyć w sieci za darmo i zupełnie legalnie, bez rejestracji, bez podpinania karty. Część z wymienionych produkcji dostępna jest bezterminowo,  inne będą do obejrzenia za darmo przez określony czas. Filmy wybrane są z serwisów VOD: m.in. Onetu, TVP, Ipli i Ninateki. Oczywiście baza dostępnych legalnie filmów jest znacznie większa i na wybranych platformach z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Nasze propozycje są systematycznie aktualizowane o nowo dodane filmy. 
AKTUALIZACJA (1 października 2021)


Basen, reż. Francis Ozon

Pierwszy anglojęzyczny film jednego z najbardziej cenionych we Francji reżyserów – Françoisa Ozona. W „Basenie” w postać Sarah wcieliła się gwiazda światowego kina, Brytyjka Charlotte Rampling, z którą Ozon pracował już na planie „Pod piaskiem”. Partnerowała Rampling 25-letnia wówczas Ludivine Sagnier, która za rolę w „Basenie” dostała Cezara (najważniejszą francuską nagrodę filmową) dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD DO 22 PAŹDZIERNIKA 


Dawn, reż. Christopher Houghton

Kobieta ucieka przed straszną prawdą i razem ze swoją córeczką ukrywa się w odległym miasteczku na wzgórzach. W końcu przychodzi moment gdy przeszłość ją dogania. Kobieta staje przed niemożliwym wyborem.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE BJGTJME


Drive Hard. Ostra jazda, reż. Brian Trenchard-Smith

Jeden z klientów Robertsa, Simon Keller twierdzi, że wie wszystko o jego finansach i życiu prywatnym. Zaniepokojony Roberts chce skończyć lekcję, ale Keller prosi go, żeby pojechali do banku, skąd weźmie pieniądze, by mu zapłacić za kurs. Keller ma wyrafinowany plan. Napada na bank, a potem wskakuje do samochodu z walizką pełną pieniędzy i każe Robertsowi uciekać. Choć Keller proponuje mu procent z łupu, Roberts chce jechać na policję…

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD DO 17 PAŹDZIERNIKA 


Głos Pana, reż. György Pálfi

Dramat science-fiction. Węgierski reżyser György Pálfi („Swobodne opadanie” ) zrobił film inspirowany wydaną pod koniec lat sześćdziesiątych powieścią Stanisława Lema. Reżyser, znany z surrealistycznego poczucia humoru. Jak mówił w jednym z wywiadów, powieść ta była trudna do sfilmowania, ponieważ przez większość czasu naukowiec siedzi tam i myśli. W scenariuszu dopisano więc nową, przygodowa historię, która – jak podkreślił Pálfi, wykorzystuje esencję powieści. Film był kręcony w Kanadzie, w USA i na Węgrzech.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD


Głód, reż. Steve McQUeen

Członkowie IRA walczą w irlandzkim więzieniu o zmianę statusu przestępców na miano więźniów politycznych. Jeden z nich, Bobby Sands, przeprowadza strajk głodowy. W roli głównej Michael Fassbender.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE ALEFILMY


Hawking, reż. Philip Martin

Oparta na faktach filmowa opowieść przedstawiająca niesamowity wyścig z czasem genialnego studenta o nazwisku Stephen Hawking. Benedict Cumberbatch brawurowo wciela się w rolę późniejszego autora „Krótkiej historii czasu”. W 1963 roku u 21-letniego Hawkinga zdiagnozowano stwardnienie zanikowe boczne. Młody kosmolog usłyszał wtedy, że zostały mu dwa lata życia. Na przekór ograniczeniom, które narzucało mu własne ciało, Hawking wykorzystał ten czas, aby doprowadzić do jednego z największych naukowych odkryć wszechczasów – na miarę Galileusza, Darwina i Einsteina. „Hawking” to opowieść o miłości, ambicji, dumie i poświęceniu, a przede wszystkim o niezwykłej ludzkiej sile, która daje o sobie znać w obliczu widma śmierci.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD


Jestem mordercą, reż. Maciej Pieprzyca

Thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Główny bohater filmu, Janusz Jasiński, jest młodym porucznikiem milicji. Po kolejnych niepowodzeniach śledztwa w sprawie brutalnych zabójstw kobiet, zostaje mianowany nowym szefem grupy dochodzeniowej. Stara się zrobić wszystko, by wykorzystać życiową szansę i złapać seryjnego mordercę. Jak wiele będzie w stanie poświęcić dla śledztwa?

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE NINATEKA


Klan, reż. Pablo Trapero

Osadzony w latach czterdziestych ubiegłego stulecia, emocjonujący hiszpański thriller o czterech przyjaciołach, którzy w pogoni za lepszym losem podejmują się katastrofalnego w skutkach zadania.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO NA KANALE KINO ŚWIAT VOD


Noc żywych trupów, reż. George A. Romero

noc żywych trupów

Absolutny klasyk kina grozy. Grupa osób barykaduje się w domu, próbując przetrwać atak zombie. To pierwszy mainstreamowy film o zombie, który zapoczątkował rozwój gatunku i przyniósł sławę reżyserowi Geroge’owi A. Romero.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE CDA


Over the limit, reż. Marta Prus

Obsypany nagrodami dokument o rosyjskiej gimnastyczce artystycznej Margaricie Mamun. Film przedstawia decydujący rok w jej życiu: Margarita stoi przed unikalną szansą występu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i zdobycia złotego medalu olimpijskiego. Reżyserki nie interesuje ani historia życia, ani droga na szczyt, ale cena, jaką młoda dziewczyna musi zapłacić za sukce.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE NINATEKA


Powrót Bena, reż. Peter Hedges

Julia Roberts („Pretty Woman”, „Erin Brockovich”, „Jedz, módl się i kochaj”) i Lucas Hedges („Manchester by the Sea”) w poruszającym dramacie. Holly wraca do domu ze świątecznych zakupów i zastaje na schodach nieoczekiwanego gościa – swojego syna Bena, który powinien być w ośrodku odwykowym. Kochająca matka, mimo obaw, przyjmuje go z otwartymi ramionami. Ma nadzieję, że Ben jest „czysty” i będzie mogła cieszyć się Bożym Narodzeniem z nim i resztą rodziny. Okazuje się jednak, że wizyta Bena może sprowadzić poważne kłopoty. Podczas kolejnych 24 godzin, które mogą zmienić na zawsze ich życie, Holly zrobi wszystko, by uratować ukochane dziecko.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD


Syn Królowej Śniegu, reż. Robert Wichrowski

Film łączy cechy dramatu i współczesnej baśni, w której dobro walczy ze złem. Jego akcja rozgrywa się w dwóch przeplatających się ze sobą wymiarach – realistycznym oraz poetycko-baśniowym. Siedmioletni Marcin, spragniony miłości i ciepła, dzięki emerytowanemu pisarzowi Kazimierzowi, ucieka do krainy fikcyjnych bohaterów Hansa Christiana Andersena. 

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD


Syn Szawła, reż. Laszlo Nemes

Dwa dni z życia Szawła Auslandera, węgierskiego więźnia pracującego jako członek Sonderkommando w Oświęcimiu. Podczas pracy w komorze gazowej Szaweł znajduje ciało chłopca, którego bierze za swojego syna. Mężczyzna postanawia uratować zwłoki i pochować je zgodnie z żydowskim zwyczajem.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD DO 22 PAŹDZIERNIKA


W ułamku sekundy, reż. Fatih Akin

Fatih Akin po mistrzowsku prowadzi akcję. Ten rasowy thriller ma głębokie przesłanie. Pokazuje, dokąd współczesne społeczeństwa prowadzi wiara w stereotypy. Katja to świetnie wykształcona Niemka z klasy średniej. Jej mąż jest tureckim imigrantem. We flashbackach, które przewijają się przez film widzimy, że byli szczęśliwą, zgraną parą. Kochali się, rozumieli, wspierali i wychowywali razem synka. Tytułowy „ułamek sekundy” to zamach bombowy, w którym ginie mąż i syn Katji. Kobieta pogrąża się w żałobie. Ma nadzieję na sprawiedliwy proces i ukaranie terrorystów, którzy okazują się neonazistami. W rzeczywistości nic nie jest ani oczywiste, ani gwarantowane. Katja w miarę, jak przekonuje się, że sprawiedliwość może nie dosięgnąć zbrodniarzy, zmienia się w mścicielkę.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD DO 26 PAŹDZIERNIKA 2021


Van Gogh. U bram wieczności, reż. Julian Schnabel

Filmowa opowieść o najbardziej dramatycznym okresie życia postimpresjonisty, genialnego malarza Vincenta van Gogha, o jego pobycie w Arles, chorobie i tajemnicy zagadkowej śmierci. Pokazuje artystę zmagającego się z trudami życia i niepoddającego się przeciwnościom losu.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD DO 24 PAŹDZIERNIKA 2021


ZOBACZ TEŻ INNE CIEKAWE DARMOWE FILMY:

CHCE SIĘ ŻYĆ
KALIFORNIA
KRÓLOWIE LATA 
TWOJA TWARZ
CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RANKINGÓW, NEWSÓW I RECENZJI?
KLIKNIJ LUBIĘ TO!