15 filmów, które obejrzysz w Internecie za darmo i legalnie

W ramach akcji #zostanwdomu prezentujemy subiektywny wybór 15 filmów, które można zobaczyć w sieci za darmo i zupełnie legalnie, bez rejestracji, bez podpinania karty. Część z wymienionych produkcji dostępna jest bezterminowo,  inne będą do obejrzenia za darmo przez określony czas. Filmy wybrane są z serwisów VOD: m.in. Onetu, TVP, Ipli i Ninateki. Oczywiście baza dostępnych legalnie filmów jest znacznie większa i na wybranych platformach z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Nasze propozycje są systematycznie aktualizowane o nowo dodane filmy. 
AKTUALIZACJA (22 lutego 2022)


Arktyka, reż. Joe Penna

Mads Mikkelsen we wstrząsającym dramacie o walce człowieka z naturą… Mężczyzna, który po katastrofie lotniczej utknął w Arktyce, musi zdecydować, czy pozostać we względnie bezpiecznym prowizorycznym obozie, czy wyruszyć w niebezpieczną wędrówkę przez nieznane w nadziei, że uda mu się przeżyć…

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD


Bone Tomahawk, reż. S. Craig Zahler

 

Dziki Zachód, koniec XIX wieku. Spokój małego leniwego miasteczka Bright Hope burzy pojawienie się zbłąkanego wędrowca (David Arquette). Zanim tu trafił, napadał, okradał i zabijał podróżnych. A przy okazji zbezcześcił indiański cmentarz, należący do skrajnie niebezpiecznego indiańskiego plemienia. Okrutni i żądni zemsty tubylcy dopadają go w Bright Hope, gdzie trafił do aresztu. Porywają kryminalistę – ale również młodą lekarkę i strażnika więziennego. Szeryf Franklin Hunt (Kurt Russell) organizuje grupę pościgową, w skład której wchodzą: jego stetryczały zastępca (Richard Jenkins), miejscowy elegant (Matthew Fox) oraz mąż porwanej kobiety (Patrick Wilson).

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE ALEFILMY


Co gryzie Gilberta Grape’a, reż. Lasse Hallstrom

Johnny Depp i Leonardo DiCaprio w rolach głównych | Gdzieś na prowincji USA, w rozpadającym się domu mieszka Gilbert mieszka z matką, dwiema siostrami i młodszym niedorozwiniętym bratem Arnim. Życie Gilberta jest monotonne i wypełnione obowiązkami, jest odpowiedzialny za utrzymanie rodziny. Niespodziewanie w miasteczku pojawia się turystka Becky (Juliette Lewis), która na zawsze odmienia jego życie.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE SCREENING ROOM     


Dawn, reż. Christopher Houghton

Kobieta ucieka przed straszną prawdą i razem ze swoją córeczką ukrywa się w odległym miasteczku na wzgórzach. W końcu przychodzi moment gdy przeszłość ją dogania. Kobieta staje przed niemożliwym wyborem.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE BJGTJME


Jestem mordercą, reż. Maciej Pieprzyca

Thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Główny bohater filmu, Janusz Jasiński, jest młodym porucznikiem milicji. Po kolejnych niepowodzeniach śledztwa w sprawie brutalnych zabójstw kobiet, zostaje mianowany nowym szefem grupy dochodzeniowej. Stara się zrobić wszystko, by wykorzystać życiową szansę i złapać seryjnego mordercę. Jak wiele będzie w stanie poświęcić dla śledztwa?

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE NINATEKA


Klan, reż. Pablo Trapero

Osadzony w latach czterdziestych ubiegłego stulecia, emocjonujący hiszpański thriller o czterech przyjaciołach, którzy w pogoni za lepszym losem podejmują się katastrofalnego w skutkach zadania.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO NA KANALE KINO ŚWIAT VOD


Noc żywych trupów, reż. George A. Romero

noc żywych trupów

Absolutny klasyk kina grozy. Grupa osób barykaduje się w domu, próbując przetrwać atak zombie. To pierwszy mainstreamowy film o zombie, który zapoczątkował rozwój gatunku i przyniósł sławę reżyserowi Geroge’owi A. Romero.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE CDA


Idy marcowe, reż. George Clooney

Pracownik kampanii prezydenckiej Stephen Meyers zrobi wszystko, by nowym przywódcą Stanów Zjednoczonych został gubernator Mike Morris, którego przełomowe pomysły mogą odmienić polityczną scenę. Jednak brutalna walka wyborcza w Ohio poddaje próbie uczciwość Morrisa.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD


Piekielna gra, reż. Wai Keung Lau, Alan Mak

Azjatycki pierwowzór głośnej „Infiltracji” Martina Scorsese. Yan jest policjantem, który pod przykrywką rozpracowuje hongkońską mafię, z kolei Ming to mafijny szpieg pracujący w policji. Obie strony odkrywają, że są infiltrowane.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE POLMEDIA OFFICIAL


Powrót Bena, reż. Peter Hedges

Julia Roberts („Pretty Woman”, „Erin Brockovich”, „Jedz, módl się i kochaj”) i Lucas Hedges („Manchester by the Sea”) w poruszającym dramacie. Holly wraca do domu ze świątecznych zakupów i zastaje na schodach nieoczekiwanego gościa – swojego syna Bena, który powinien być w ośrodku odwykowym. Kochająca matka, mimo obaw, przyjmuje go z otwartymi ramionami. Ma nadzieję, że Ben jest „czysty” i będzie mogła cieszyć się Bożym Narodzeniem z nim i resztą rodziny. Okazuje się jednak, że wizyta Bena może sprowadzić poważne kłopoty. Podczas kolejnych 24 godzin, które mogą zmienić na zawsze ich życie, Holly zrobi wszystko, by uratować ukochane dziecko.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD


Rzeka, reż. Emir Baigazin

Spośród pięciorga rodzeństwa najstarszy jest 13-letni Aslan. Ojciec często wyjeżdża i to jemu powierza opieką nad pozostałymi braćmi i pilnowanie czy sumiennie wykonują swoje obowiązki. Pozostali chłopcy darzą Aslana podziwem i szacunkiem należnym starszemu bratu. Aslan zabiera ich nad tytułową rzekę. Dla surowo wychowywanych chłopców to idealna ucieczka od codziennych obowiązków i pracy, która szybko staje się ich ulubionym miejscem wypoczynku. Pewnego dnia odwiedza ich daleki kuzyn z miasta, Kanat, który przywozi ze sobą tablet, „okno” do zupełnie nowego świata. Chłopiec szybko kradnie sympatię młodszych braci, a elektroniczny gadżet staje się przedmiotem pożądania. W Aslanie narasta złość i zawiść, a napięcie między nim i Kanatem rośnie. Stateczny, przewidywalny świat rodziny zaczyna się rozpadać.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD


Syn Królowej Śniegu, reż. Robert Wichrowski

Film łączy cechy dramatu i współczesnej baśni, w której dobro walczy ze złem. Jego akcja rozgrywa się w dwóch przeplatających się ze sobą wymiarach – realistycznym oraz poetycko-baśniowym. Siedmioletni Marcin, spragniony miłości i ciepła, dzięki emerytowanemu pisarzowi Kazimierzowi, ucieka do krainy fikcyjnych bohaterów Hansa Christiana Andersena. 

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD


To tylko koniec świata, reż. Xavier Dolan

Chory pisarz Louis po dwunastoletniej nieobecności wraca do rodzinnego domu, aby pożegnać się ze wszystkimi przed ostatecznym odejściem. Wpada w wir rodzinnych dyskusji, sporów, odkrywania i zakrywania tajemnic. Dolan – tak jak w poprzednich filmach – bawi się popkulturowymi odniesieniami. Obraz ma mocną, sugestywną ścieżkę dźwiękową, na której słychać m.in. 0-zone.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD


Underworld, reż. Len Wiseman

Debiut reżyserski Lena Wisemana, wcześniej śmiałego scenografa m. in. takich głośnych filmów, jak „Dzień niepodległości” czy „Gwiezdne wrota”. W filmie „Underworld”, łączącym zręcznie naukę i mity, też rzuca się w oczy przede wszystkim jego widowiskowość i rozmach, zwłaszcza w scenach walk i pogoni. Tłem dla nich są secesyjne kamienice lub tunele budapeszteńskiego metra, gdzie kręcono zdjęcia do filmu. Mroczny, nieprzyjazny klimat potęgują utrzymane w chłodnej, niebieskiej tonacji zdjęcia, ciągły deszcz i obdrapane, obskurne wnętrza kontrastujące w pełną przepychu siedzibą wampirów.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD


Za wszelką cenę, reż. Clint Eastwood

Oscarowy dramat sportowy Clinta Eastwooda z nim samym i rewelacyjną Hilary Swank w rolach głównych. Poruszająca historia 30-letniej Maggie Fitzgerald, która ciężką pracą próbuje osiągnąć sukces w kobiecym boksie zawodowym. Akcja filmu rozpoczyna się, gdy dziewczyna stara się dostać pod opiekę znanego trenera Frankie Dunna. Ten jednak nie ma ochoty szkolić młodej zawodniczki i kategorycznie odmawia. Maggie się jednak nie poddaje i zaczyna bez jego zgody przychodzić na treningi.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD


ZOBACZ TEŻ INNE CIEKAWE DARMOWE FILMY:

CHARLIE             
CHCE SIĘ ŻYĆ
GŁOS PANA          
HAWKING                    
HISZPANKA        
KALIFORNIA
KRÓLOWIE LATA 
OVER THE LIMIT               
TWOJA TWARZ
CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RANKINGÓW, NEWSÓW I RECENZJI?
KLIKNIJ LUBIĘ TO!
 

Redakcja Administrator