15 filmów, które obejrzysz w Internecie za darmo i legalnie

W ramach akcji #zostanwdomu prezentujemy subiektywny wybór 15 filmów, które można zobaczyć w sieci za darmo i zupełnie legalnie, bez rejestracji, bez podpinania karty. Część z wymienionych produkcji dostępna jest bezterminowo,  inne będą do obejrzenia za darmo przez określony czas. Filmy wybrane są z serwisów VOD: m.in. Onetu, TVP, Ipli i Ninateki. Oczywiście baza dostępnych legalnie filmów jest znacznie większa i na wybranych platformach z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Nasze propozycje są systematycznie aktualizowane o nowo dodane filmy. 
AKTUALIZACJA (22 maja 2021)


Do zobaczenia w zaświatach, reż. Albert Dupontel

Do zobaczenia w zaświatach recenzja

W listopadzie 1918 roku, kilka dni przed zawieszeniem broni, Edouard Péricourt ratuje życie Alberta Maillarda. Poza wojną, obaj mężczyźni nie mają ze sobą nic wspólnego. Porucznik Pradelle, nakazując bezsensowny atak, niszczący ich dotychczasowe życia, wiąże ich jako towarzyszy w nieszczęściu. Tak więc, gdy Pradelle ma zamiar zrobić fortunę na zwłokach ofiar wojennych, Albert i Edouard posuwają się do ogromnego oszustwa by mu przeszkodzić, oddać cześć poległym i pocieszyć rodziny pogrążone w żałobie.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD DO 13 LIPCA 2021


Fantastyczna kobieta, reż. Sebastian Lelio

Chilijski dramat w reżyserii Sebastiána Lelio o kobiecie, która musi stawić czoła rodzinie partnera oraz służbie zdrowia. Film został doceniony na 67. MFF w Berlinie otrzymując Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszy scenariusz na oraz Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD DO 7 LIPCA 2021 


Fuga, reż. Agnieszka Smoczyńska


Agnieszka Smoczyńska („Córki dancingu”) opowiada dramatyczną, trzymającą w napięciu historię kobiety, która utraciła pamięć. To opowieść o poszukiwaniu tożsamości i społecznych rolach. Główną bohaterkę zagrała Gabriela Muskała, która jest również autorką scenariusza. Na jego pomysł wpadła w 2005 roku. W telewizyjnym programie „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie” Muskała zobaczyła kobietę, która nie pamiętała, kim jest. Film Smoczyńskiej miał premierę w prestiżowej sekcji Tydzień Krytyki podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. Zdobył nagrodę dla najlepszego debiutu lub drugiego filmu podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a na tym samym festiwalu Jakub Kijowski otrzymał nagrodę za najlepsze zdjęcia (ex-equo z Jackiem Podgórskim).

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD DO 23 CZERWCA 2021 


Kurczak ze śliwkami, reż. Marjane Satrapi

Adaptacja komiksu Marjan Satrapi, autorki słynnego Persepolis. Wirtuoz Nasser-Ali szuka skrzypiec, które mogłyby zastąpić jego ukochany, zniszczony w wyniku kłótni z żoną instrument. Postanawia położyć się do łóżka i… czekać na śmierć. W rolach głównych Mathieu Amalric i Golshifteh Farahani.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE VOD.PL DO 31 GRUDNIA 2021


Na mlecznej drodze, reż. Emir Kusturica

Emir Kusturica („Arizona Dream”, „Underground”, „Czarny kot, biały kot”) nie tylko ten film wyreżyserował, ale też napisał do niego scenariusz i zagrał główną rolę. Partnerowała mu gwiazda włoskiego kina Monica Bellucci („Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”, „Malena”, „Nieodwracalne”, „Pasja”). Obraz dostał wyróżnienie specjalne jury na MFF w Wenecji. To porywająca historia miłosna, podszyta magią, skrząca się dowcipem, pełna ciepła, doskonałej muzyki. Bije z tego filmu witalność i energia. Widzowie odnajdą tu wszystkie charakterystyczne elementy stylu Kusturicy.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD DO 19 CZERWCA


Nóz w wodzie, reż. Roman Polański

Legendarny już debiut Romana Polańskiego, który doczekał się zresztą nominacji do Oscara. Rzecz realizowana jeszcze w trakcie studiów z trzema aktorami zakmniętymi na niewielkiej przestrzedni do dziś w naszym odczuciu jest jedną z najlepszych tego typu kameralnych produkcji w historii kina. Doskonałe kreacje Leona Niemczyka, Jolany Umeckiej i Zygmunta Malanowicza.

FILM DOSTĘPNY W SERWISIE IPLA DO 31 GRUDNIA 2021


Over the limit, reż. Marta Prus

Obsypany nagrodami dokument o rosyjskiej gimnastyczce artystycznej Margaricie Mamun. Film przedstawia decydujący rok w jej życiu: Margarita stoi przed unikalną szansą występu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i zdobycia złotego medalu olimpijskiego. Reżyserki nie interesuje ani historia życia, ani droga na szczyt, ale cena, jaką młoda dziewczyna musi zapłacić za sukce.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE NINATEKA


Powrót Bena, reż. Peter Hedges

Julia Roberts („Pretty Woman”, „Erin Brockovich”, „Jedz, módl się i kochaj”) i Lucas Hedges („Manchester by the Sea”) w poruszającym dramacie. Holly wraca do domu ze świątecznych zakupów i zastaje na schodach nieoczekiwanego gościa – swojego syna Bena, który powinien być w ośrodku odwykowym. Kochająca matka, mimo obaw, przyjmuje go z otwartymi ramionami. Ma nadzieję, że Ben jest „czysty” i będzie mogła cieszyć się Bożym Narodzeniem z nim i resztą rodziny. Okazuje się jednak, że wizyta Bena może sprowadzić poważne kłopoty. Podczas kolejnych 24 godzin, które mogą zmienić na zawsze ich życie, Holly zrobi wszystko, by uratować ukochane dziecko.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD


Sny wędrownych ptaków, reż. Ciro Guerra

Dzieło nominowanego do Oscara Ciro Guerry („W objęciach węża”) oraz jego żony, Cristiny Gallego, to zachwycająca wizualnie opowieść o początkach kolumbijskiego handlu narkotykowego, powiązana z historią rdzennej społeczności Indian Wayúu.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD DO 19 CZERWCA


Syn Królowej Śniegu, reż. Robert Wichrowski

Film łączy cechy dramatu i współczesnej baśni, w której dobro walczy ze złem. Jego akcja rozgrywa się w dwóch przeplatających się ze sobą wymiarach – realistycznym oraz poetycko-baśniowym. Siedmioletni Marcin, spragniony miłości i ciepła, dzięki emerytowanemu pisarzowi Kazimierzowi, ucieka do krainy fikcyjnych bohaterów Hansa Christiana Andersena. 

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD


Taxi Teheran, reż. Jafar Panahi

Nagrodzony Złotym Niedźwiedziem w Berlinie film Jafara Panahiego. Podróżujący po Teheranie jako taksówkarz reżyser w rozmowach z pasażerami pokazuje absurdy i grozę życia w jego ojczyźnie. Do jego samochodu wsiadają ludzie prości i intelektualiści, przyjaciele i kompletnie nieznajomi, przypadkowe osoby w potrzebie i umówieni na przejażdżkę członkowie rodziny, w tym kradnąca reżyserowi film siostrzenica, Hana Saeidi.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE IPLA TV


Tom, reż. Xavier Dolan

Tom, młody copywriter, wyrusza w podróż na pogrzeb kochanka. Na miejscu odkrywa, że nikt nic nie wie ani o nim, ani o tym, co go łączyło ze zmarłym. Brat nieboszczyka wkrótce ustala zasady dziwnej gry, do której wciąga Toma. By uchronić dobre imię rodziny i pogrążoną w żałobie matkę, Tom przyjmuje rolę rozjemcy w domu, którego niejasna przeszłość rzuca jeszcze większy cień na jego „przygodę” na farmie.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE VOD.PL DO


Wciąż ją kocham, reż. Lasse Hallstrom

„Wciąż ją kocham” to prawdziwie amerykański melodramat z gwiazdorską obsadą. Wyreżyserowany przez Lasse Hallströma film stanowi wartościowy, emocjonalny i barwny obraz pełen prawdziwych uczuć i przeżyć.

John Tyree jest żołnierzem armii amerykańskiej, który powrócił do domu z frontu, aby spędzić w nim wakacyjne dni. Po niespodziewanym spotkaniu ze studentką Savannah bohater zakochuje się w niej. Ze wzajemnością. Dwa tygodnie pełne miłości i namiętności dobiegły jednak końca i zbliża się chwila pożegnania, gdyż obowiązki wzywają Johna do Europy. 

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE VOD.PL


Wieża, jasny dzień, reż. Jagoda Szelc

Metafizyczny dramat rodzinny podszyty horrorem. W swoim błyskotliwym pełnometrażowym debiucie fabularnym reżyserka Jagoda Szelc, która napisała także scenariusz, odwołuje się m.in. do filmów Ingmara Bergmana, Romana Polańskiego czy Jorgosa Lantimosa, zachowując przy tym artystyczną niezależność.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD DO 30 CZERWCA 2021


Wilcze dzieci, reż. Mamoru Hosoda

19-letnia Hana zakochuje się w wilkołaku. Owocem jej związku jest dwoje dzieci, Ame i Yuki. Cała czwórka żyje sobie spokojnie do czasu, gdy ojciec wilkołak umiera, a Hana postanawia przeprowadzić się razem z dziećmi na wieś z dala od zgiełku miasta. Reżyser przedstawia losy rodziny rozgrywające się na przestrzeni 13 lat od momentu spotkania Hany i wilkołaka aż do czasu dorastania ich wspólnych dzieci.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE IPLA DO 1 SIERPNIA 2021


ZOBACZ TEŻ INNE CIEKAWE DARMOWE FILMY:

CHCE SIĘ ŻYĆ
KALIFORNIA
KRÓLOWIE LATA 
TWOJA TWARZ
CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RANKINGÓW, NEWSÓW I RECENZJI?
KLIKNIJ LUBIĘ TO!