15 filmów, które obejrzysz w Internecie za darmo i legalnie

W ramach akcji #zostanwdomu prezentujemy subiektywny wybór 15 filmów, które można zobaczyć w sieci za darmo i zupełnie legalnie, bez rejestracji, bez podpinania karty. Część z wymienionych produkcji dostępna jest bezterminowo,  inne będą do obejrzenia za darmo przez określony czas. Filmy wybrane są z serwisów VOD: m.in. Onetu, TVP, Ipli i Ninateki. Oczywiście baza dostępnych legalnie filmów jest znacznie większa i na wybranych platformach z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Nasze propozycje są systematycznie aktualizowane o nowo dodane filmy. 
AKTUALIZACJA (20 sierpnia 2021)


Carol, reż. Todd Haynes

carol

Nowy Jork, początek lat 50. XX wieku. Dziewiętnastoletnia Teresa pracuje w luksusowym domu towarowym, marzy o pracy fotografki. Podczas gorączki świątecznych zakupów poznaje Carol – niezwykłą kobietę, na pozór szczęśliwą, bo piękną i bogatą. W rzeczywistości Carol jest pełna leków i ma wiele problemów. To jedno spotkanie odmieni ich życie na zawsze, jednak cena za chwile szczęścia będzie naprawdę wysoka.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD DO 8 WRZEŚNIA 2021


Dobre chęci, reż. Adrian Sitaru

Trzydziestoparoletni Alex to dość neurotyczna postać. Jest mocno związany z matką i kiedy ta trafia do szpitala, jego życie nagle wymyka się spod kontroli. Szpital wydaje mu się groteskowym zoo, pełnym przedziwnych osobników i nieoczekiwanych wydarzeń. Próbując odnaleźć się w nowej sytuacji, otoczony ludźmi pełnymi dobrych rad, Alex powoli popada w paranoję.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE CDA PREMIUM


DUFF [#ta brzydka i gruba]

Bianka wiedzie luzackie licealne życie, dopóki nie dowiaduje się, że jest też… the DUFF (Designated Ugly Fat Friend), czyli #tąbrzydkąigrubą. Jej „przyjaciółki” potrzebują kogoś takiego, żeby na jego tle wypadać lepiej, a ci, którzy chcą do nich dotrzeć – żeby mieć punkt zaczepienia. Na dodatek, uświadamia ją o tym jej kumpel Wesley! Postanawia zmienić siebie, ale zanim jednak uda jej się przekonać świat, że jest pełnowartościową i do tego atrakcyjną Bianką, będzie musiała zejść na samo dno youtubowego upokorzenia i facebookowego niebytu, oraz przełknąć gorzkie rozczarowanie po ulokowaniu uczuć w niewłaściwym adresacie.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD DO 17 WRZEŚNIA 2021


Hawking, reż. Philip Martin

Oparta na faktach filmowa opowieść przedstawiająca niesamowity wyścig z czasem genialnego studenta o nazwisku Stephen Hawking. Benedict Cumberbatch brawurowo wciela się w rolę późniejszego autora „Krótkiej historii czasu”. W 1963 roku u 21-letniego Hawkinga zdiagnozowano stwardnienie zanikowe boczne. Młody kosmolog usłyszał wtedy, że zostały mu dwa lata życia. Na przekór ograniczeniom, które narzucało mu własne ciało, Hawking wykorzystał ten czas, aby doprowadzić do jednego z największych naukowych odkryć wszechczasów – na miarę Galileusza, Darwina i Einsteina. „Hawking” to opowieść o miłości, ambicji, dumie i poświęceniu, a przede wszystkim o niezwykłej ludzkiej sile, która daje o sobie znać w obliczu widma śmierci.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD


Jestem mordercą, reż. Maciej Pieprzyca

Thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Główny bohater filmu, Janusz Jasiński, jest młodym porucznikiem milicji. Po kolejnych niepowodzeniach śledztwa w sprawie brutalnych zabójstw kobiet, zostaje mianowany nowym szefem grupy dochodzeniowej. Stara się zrobić wszystko, by wykorzystać życiową szansę i złapać seryjnego mordercę. Jak wiele będzie w stanie poświęcić dla śledztwa?

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE NINATEKA


Noc żywych trupów, reż. George A. Romero

noc żywych trupów

Absolutny klasyk kina grozy. Grupa osób barykaduje się w domu, próbując przetrwać atak zombie. To pierwszy mainstreamowy film o zombie, który zapoczątkował rozwój gatunku i przyniósł sławę reżyserowi Geroge’owi A. Romero.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE CDA


Nóz w wodzie, reż. Roman Polański

Legendarny już debiut Romana Polańskiego, który doczekał się zresztą nominacji do Oscara. Rzecz realizowana jeszcze w trakcie studiów z trzema aktorami zakmniętymi na niewielkiej przestrzedni do dziś w naszym odczuciu jest jedną z najlepszych tego typu kameralnych produkcji w historii kina. Doskonałe kreacje Leona Niemczyka, Jolany Umeckiej i Zygmunta Malanowicza.

FILM DOSTĘPNY W SERWISIE IPLA DO 31 GRUDNIA 2021


Over the limit, reż. Marta Prus

Obsypany nagrodami dokument o rosyjskiej gimnastyczce artystycznej Margaricie Mamun. Film przedstawia decydujący rok w jej życiu: Margarita stoi przed unikalną szansą występu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i zdobycia złotego medalu olimpijskiego. Reżyserki nie interesuje ani historia życia, ani droga na szczyt, ale cena, jaką młoda dziewczyna musi zapłacić za sukce.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE NINATEKA


Powrót Bena, reż. Peter Hedges

Julia Roberts („Pretty Woman”, „Erin Brockovich”, „Jedz, módl się i kochaj”) i Lucas Hedges („Manchester by the Sea”) w poruszającym dramacie. Holly wraca do domu ze świątecznych zakupów i zastaje na schodach nieoczekiwanego gościa – swojego syna Bena, który powinien być w ośrodku odwykowym. Kochająca matka, mimo obaw, przyjmuje go z otwartymi ramionami. Ma nadzieję, że Ben jest „czysty” i będzie mogła cieszyć się Bożym Narodzeniem z nim i resztą rodziny. Okazuje się jednak, że wizyta Bena może sprowadzić poważne kłopoty. Podczas kolejnych 24 godzin, które mogą zmienić na zawsze ich życie, Holly zrobi wszystko, by uratować ukochane dziecko.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD


Sid i Nancy

Sid Vicious był prawdziwym ucieleśnieniem terminu „punk rock”. Film wprowadza widza w mroczny i szokujący klimat. To historia nieustannego staczania się po równi pochyłej, opowieść o fundamentalnym nieprzystosowaniu do życia w społeczeństwie i instynktownym buncie młodego człowieka. Sid Vicious w chwili śmierci miał zaledwie 22 lata.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD DO 30 SIERPNIA


Syn Królowej Śniegu, reż. Robert Wichrowski

Film łączy cechy dramatu i współczesnej baśni, w której dobro walczy ze złem. Jego akcja rozgrywa się w dwóch przeplatających się ze sobą wymiarach – realistycznym oraz poetycko-baśniowym. Siedmioletni Marcin, spragniony miłości i ciepła, dzięki emerytowanemu pisarzowi Kazimierzowi, ucieka do krainy fikcyjnych bohaterów Hansa Christiana Andersena. 

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD


Śmietanka towarzyska, reż. Woody Allen

ŚMIETANKA TOWARZYSKA

Komedia romantyczna napisana i wyreżyserowana przez Woody’ego Allena. O popis najwyższej klasy aktorstwa, jak zwykle u Allena, zadbała plejada znakomitości. A wśród nich m.in. nominowani do Oscara i Złotego Globu – Jesse Eisenberg i Steve Carell.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD DO 15 WRZEŚNIA


Taxi Teheran, reż. Jafar Panahi

Nagrodzony Złotym Niedźwiedziem w Berlinie film Jafara Panahiego. Podróżujący po Teheranie jako taksówkarz reżyser w rozmowach z pasażerami pokazuje absurdy i grozę życia w jego ojczyźnie. Do jego samochodu wsiadają ludzie prości i intelektualiści, przyjaciele i kompletnie nieznajomi, przypadkowe osoby w potrzebie i umówieni na przejażdżkę członkowie rodziny, w tym kradnąca reżyserowi film siostrzenica, Hana Saeidi.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE IPLA TV


Vanille, reż. Guillaume Lorin

Film animowany o niezwykłej wakacyjnej przygodzie. Mała Vanille na zaproszenie ciotki przylatuje z Paryża na Gwadelupę – ojczyznę swojej zmarłej matki.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD DO 24 SIERPNIA 2021


Zagubiona autostrada, reż. David Lynch

Surrealistyczny thriller Davida Lyncha. Ten film to stylistyczny popis reżysera, wyrafinowana, kryminalna łamigłówka, która rozgrywa się w dwóch alternatywnych rzeczywistościach. Obraz trzyma w napięciu i zaskakuje niekonwencjonalnymi rozwiązaniami. Jest pełen niedomówień oraz zjawisk paranormalnych, niemożliwych do wyjaśnienia. Wydarzenia nie są prezentowane chronologicznie ani dosłownie, film odbiega więc znacznie od utartych, hollywoodzkich szlaków. Ciekawy sposób narracji, która prowadzona jest głównie za pomocą obrazu oraz przez zręczne manipulowanie dźwiękiem.

FILM DOSTĘPNY ZA DARMO W SERWISIE TVP VOD DO 31 SIERPNIA 2021


ZOBACZ TEŻ INNE CIEKAWE DARMOWE FILMY:

CHCE SIĘ ŻYĆ
KALIFORNIA
KRÓLOWIE LATA 
TWOJA TWARZ
CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RANKINGÓW, NEWSÓW I RECENZJI?
KLIKNIJ LUBIĘ TO!