komiksrecenzja komiks

Jaś Ciekawski. Podróż przez Dżunglę – recenzja

Komiksy 3D na polskim rynku wydawniczym to raczej rzadkość. Jednym z pierwszych był wydany w 2013 roku Jaś Ciekawski. Podróż do serca oceanu. Dołączone do niego okulary sprawiały, że czytelnik praktycznie przenikał nieskończoną oceaniczną głębię. Teraz po sześciu latach Jaś Ciekawski ponownie odbywa trójwymiarową podróż. Tym razem będzie przedzierał się przez dziką dżunglę.

Podróż ta jest niesamowita. Bohater trafia bowiem do dżungli, ale nie takiej typowej, nam współczesnej. Już pierwsze kadry pozwalają nam sądzić, że jest to las rodem z prehistorii. Z każdym kolejnym kadrem jest coraz mroczniej. Jaś podąża bowiem w coraz bardziej niedostępne rejony tego tajemniczego i fantastycznego miejsca. Po drodze spotyka niesamowite zwierzęta, które są dla niego swojego rodzaju odkryciem, a dla czytelnika niesamowitą formą wizualnych doznań. Ukoronowaniem przygody jest odkrycie zaginionego miasta, całkowicie pochłoniętego przez dżunglę.

Podróż Jasia to fantastyczna przygoda, w której bohater doświadcza wielu niebezpieczeństw i odkrywa zaginione i tajemnicze miejsca. Dla czytelnika, który za nim podąża, to przepiękna wizualnie  przygoda. Graficzny majstersztyk, który momentami niczym synchroniczny taniec, powala czytelnika swoja gracją na kolana. Wizualne atrakcje wyeksponowane są jednak kosztem fabuły, która praktycznie tu nie istnieje. Jednak to chyba nigdy nie była zamysłem twórcy. Album ten bowiem ma cieszyć oko i to zadanie spełnia w stu procentach.

Jaś Ciekawski. Podróż Przez Dżunglę to niesamowity album, przeznaczony zarówno dla małych jaki i dorosłych fanów graficznych opowieści. Wrażenie robi i świetna okładka, jak i trójwymiarowe wnętrze tego albumu. Jest to barwna uczta dla ludzkich zmysłów, serwująca same smakowite kąski.

Jaś Ciekawski. Podróż Przez Dżunglę
Twórca: Matthias Picard
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
Gatunek: komiks
Data wydania: 22 września 2019

 

za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Kultura Gniewu

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.