Warszawski Festiwal Kryminału (program)

Już 18 maja odbędzie się Warszawski Festiwal Kryminału. Przez cały dzień, w godz. 10-20 w Teatrze Druga Strefa przy ul. Magazynowej 14a będzie można spotkać gwiazdy polskiego kryminału.

Impreza rozpocznie się prelekcją dr Adama Podlewskiego na temat „Dżentelmeni nie rozmawiają o jedzeniu, czyli krótka historia kanibalizmu odkrywców i podróżników.” To wydarzenie o godz. 10.30.

O 11.30 rozpocznie się prelekcja Jacka Ostrowskiego, Krzysztofa Bochusa i Krzysztofa Wójcika, którzy porozmawiają o seryjnych mordercach w fikcji i rzeczywistości.

Godzinę później o polskiej policji bez fikcji opowie Katarzyna Puzyńska.

Grzegorz Kalinowski, Grzegorz Kapla i Marcel Woźniak opowiedzą o godz. 13.30 o mrocznej stronie Warszawy.

Z kolei o godz. 14.30 Małgorzata Rogala, Magda Stachula i Katarzyna Kacprzak będą mówić o społecznie zaangażowanym kryminale.

O godz. 15.30 będzie miało miejsce spotkanie z Alkiem Rogozińskim przy okazji premiery jego najnowszej książki „Raz, dwa, trzy… Giniesz ty!”.

Na godz. 16.30 zaplanowano opowieści o życiu pisarza Wojciecha Chmielarza i Jakuba Ćwieka.

Na godz. 17.30 zaplanowno spotkanie z Katarzyną Bondą, która opowie o miłości i zbrodni.

Gościem specjalnym imprezy będzie Lars Kepler, który pojawi się na festiwalu o godz. 19.

Podczas Warszawskiego Festiwalu Kryminału zostaną również wręczone nagrody Złoty POCISK magazynu literacko-kryminalnego. To wydarzenie o godz. 19 poprowadzą Karolina Korwin Piotrowska i Rafał Bielski. Nagrodę publiczności otrzyma Katarzyna Bonda za książkę Czerwony Pająk.

Oprócz ciekawych spotkań będą też warsztaty pisania kryminału. Organizatorem warsztatów jest Maszyna do Pisania – najlepsza szkoła pisania, a poprowadzi je Izabela Szylko.

Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymają również za darmo nowy premierowy numer Pocisk magazyn literacko-kryminalny.