Książkirecenzja książka

Triumf Ciemności – recenzja

Eric Giacometti i Jacques Ravenne to dwaj pisarze specjalizujący się w historiach opartych o teorie spiskowe. Wspólnie napisali kilka historii, które pozwalają inaczej spojrzeć na pewne wydarzenia z przeszłości. Oczywiście wszystko z lekkim przymrużeniem oka. Ich kolejna książka, Triumf Ciemności, która dopiero co ukazała się na naszym rynku wydawniczym za sprawą wydawnictwa Sonia Draga skupia się na wydarzeniach z drugiej wojny światowej i jest zarazem pierwszym tomem nowego cyklu Czarne Słońce.

Akcja zaczyna się w roku 1938. Do rozpoczęcia wojny zostały miesiące. Niemcy już mają wszystko dokładnie zaplanowane, nie tylko z militarnego punktu widzenia. W tajemnicy działa również organizacja Ahnenerbe, którą do życia powołał sam Himmler. Jej zadaniem jest próba znalezienia mistycznych artefaktów, które mają pomóc wygrać nadciągającą wojnę i przynieść chlubę Trzeciej Rzeszy.

Pierwszy artefakt znajdują w Tybetańskim klasztorze tuż przed rozpoczęciem wojny. Na trop kolejnego wpadają już po zajęciu Polski i Francji. Ma on znajdować się w jednym z Hiszpańskich klasztorów. Niestety wojna domowa w tym kraju doprowadza do pewnych komplikacji. Członkowie Ahnenerbe tak szybko się jednak nie poddają. W tym samym czasie grupa brytyjskich naukowców odkrywa ich zamiary. Nie łatwo będzie jednak przekonać przywódców z Churchillem na czele, że konflikt z Niemcami nie będzie tylko zwykłym konfliktem zbrojnym.
Rozpoczyna się wyścig w celu zdobycia kolejnego artefaktu, który  nie tylko przesądzi o zwycięstwie w wojnie narodów, ale również o zwycięstwie w odwiecznej wojnie światła i mroku. Punkt wyjścia tej historii naprawdę jest rewelacyjny. Który moment w dziejach świata byłby bardziej odpowiedni na ukazanie wojny z dwóch światów i oczywiste ukazanie dobra i zła? Poza tym nazistowskie Niemcy od zawsze kojarzone były z afirmacją germańskiej mitologi i próbami wykorzystania tej wiedzy w stworzeniu czysto aryjskiej rasy panów.

Autorzy wykorzystują ten fakt, kreśląc tajemniczą, opartą na teorii spiskowej historię z okresu drugiej wojny światowej, w której autentyczne postacie mieszają się z fikcyjnymi. Wartka, przesiąknięta wieloma zwrotami akcja i wiele mistycznych tajemnic sprawiają, że ciężko oderwać się od tej historii. A to dopiero początek, bo autorzy mają dla nas dalszy ciąg tej historii. Miejmy nadzieje, że jeszcze bardziej emocjonujący.

ZOBACZ RECENZJĘ KRYMINAŁU „ZOSTAŃ W DOMU” AGNIESZKI PIETRZYK

Triumf Ciemności
Autorzy: Éric Giacometti, Jacques Ravenne
Cykl: Czarne Słońce. Tom 1
Wydawnictwo: Sonia Draga
Gatunek: thriller, teorie spiskowe
Data wydania: 17 kwietnia 2019

 

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy WYDAWNICTWU SONIA DRAGA

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.