Książkirecenzja książka

Feliks W. Kres. Król bezmiarów. Księga całości. Tom 2 – recenzja

Czy może być coś lepszego dla miłośnika fantastyki, niż znakomita powieść, przenosząca go do nowych, pełnych magii i niezwykłych istot światów? Może! Co takiego? Seria takich książek! Niedawno dzięki Wydawnictwu Fabryka Słów rozpoczęłam przygodę z cyklem Księga Całości autorstwa Feliksa W. Kresa. Po lekturze rewelacyjnej Północnej Granicy nadszedł czas na Króla Bezmiarów

Północ, południe

Polubiliście Rawata? Macie ochotę poznać dalsze przygody Teresy? A może jesteście ciekawi, jak dalej potoczyły się losy innych, dobrze już Wam znanych bohaterów zamieszkujących północne rejony Szereru? W Królu Bezmiarów… nie spotkacie nikogo z nich. Akcja drugiej w cyklu książki przenosi się z uwikłanego w wieczną wojnę z dzikusami Aleru na południe. Wraz z nowymi, nie mniej interesującymi postaciami będziemy przemierzać liczne krainy, a także otaczające je wody Bezmiaru. Wyspa Garra, niepozornych rozmiarów Agary, czy wreszcie tajemniczy, pełen niebezpieczeństw teren na wschodzie staną się areną niesamowitych wydarzeń. 

Trzy rubiny w koronie króla

Pajęczyna kłamstw, niedomówień i oszustw, niejasnych działań, podstępnych intryg, uników… to wszystko i wiele więcej czeka na Raladana, głównego bohatera powieści. Kim jest pilot, który przemierza bezkresne oceany na pokładzie najsłynniejszego okrętu kierowanego przez Demona Walki? Jak potoczą się losy jego oraz trzech pięknych, łudząco do siebie podobnych kobiet? Co mają z tym wspólnego pełne niezwykłej mocy porzucone przedmioty? Feliks W. Kres po raz kolejny stworzył intrygującą historię. Nie pozwala się ona oderwać czytelnikowi od lektury, począwszy od pierwszej, aż po ostatnią stronę.

Świetny początek serii i jeszcze lepsza kontynuacja

Potężne, bo aż ponad siedmiuset stronicowe tomiszcze nie tylko spełniło moje oczekiwania, ale też rozbudziło apetyt na więcej. Świat Szereru, już po rozpoczynającej cykl Księga Całości powieści wydał mi się miejscem niezwykłym. Teraz jestem pewna, że to, co wiem do tej pory, jest maleńką częścią, niczym wierzchołek góry lodowej w porównaniu do praw i tajemnic, jakie skrywa stworzone przez polskiego pisarza uniwersum. I znów z niecierpliwością czekam na kolejną część serii. Na szczęście jej premiera już tuż tuż. Książka Grombelardzka legenda. Serce gór ukarze się już 9 lipca.

Król bezmiarów
Autor: Feliks W. Kres
Gatunek: fantastyka, fantasy
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data premiery: 31 maja 2021

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy WYDAWNICTWU FABRYKA SŁÓW

 

 
 

 

 
CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

 

Agnieszka Satława Recenzent

Jako wielka fanka Harrego Pottera wciąż czeka na list z Hogwartu. W międzyczasie zaczytuje się w fantastyce, ale innymi gatunkami też nie gardzi. Nałogowo ogląda seriale DC. Uwielbia komiksy paragrafowe, a w planszówki może grać godzinami. Nigdy nie opuszcza nowej produkcji Marvela ani Disneya. 

Agnieszka Satława

Jako wielka fanka Harrego Pottera wciąż czeka na list z Hogwartu. W międzyczasie zaczytuje się w fantastyce, ale innymi gatunkami też nie gardzi. Nałogowo ogląda seriale DC. Uwielbia komiksy paragrafowe, a w planszówki może grać godzinami. Nigdy nie opuszcza nowej produkcji Marvela ani Disneya.