Kryminalna KulturacjaKsiążkiKsiążki nowości

Nowe kryminały TeamPOCISK: „Kiedyś cię odnajdę” i „Lista Lucyfera”

Wydawnictwo Skarpa Warszawska ogłosiło kolejne tytuły, które ukażą się w ramach TeamPOCISK. 13 marca światło dzienne ujrzy książka Małgorzaty RogaliKiedyś cię odnajdę, natomiast 3 kwietnia przeczytamy Listę Lucyfera Krzysztofa Bochusa.
Kiedyś cię odnajdę

Weronika miała dziewiętnaście lat, kiedy jej matkę brutalnie zgwałcono i zamordowano we własnym mieszkaniu. Policji nie udało się złapać zwyrodnialca, który się tego dopuścił, więc sprawę umorzono. Gdyby nie Olga, jej najlepsza przyjaciółka, Weronice trudniej byłoby się otrząsnąć po tej tragedii.

A teraz, po dziesięciu latach, kolejny cios. W podobnych okolicznościach ginie Olga. I znowu brak postępów w śledztwie prowadzonym przez Szymona Pawelca z wydziału zabójstw. Tym razem Weronika nie zamierza jednak bezczynnie się temu przyglądać. Zaczyna prywatne dochodzenie, w którym głównym podejrzanym jest jeden z byłych współpracowników jej przyjaciółki. Czy ten trop nie zwiedzie jej na manowce?

Lista Lucyfera

Trójmiastem wstrząsa seria okrutnych, niewytłumaczalnych zabójstw. Morderca kontaktuje się z dziennikarzem, red. Adamem Bergiem. Za jego pośrednictwem informuje opinią publiczną o swoich kolejnych krokach. Od tej pory zaczyna się nierówny pojedynek pomiędzy życiem a śmiercią. Co kieruje poczynaniami okrutnego mordercy, który sam siebie nazywa „Lucyferem”? Zemsta, nienawiść do świata, a może fascynacja dziełami kogoś, kto ze śmiercią był za pan brat?

A gdy wydaje się, że jesteśmy już blisko rozwiązania tej ponurej zagadki, czeka nas kolejne zaskoczenie i kolejny zwrot akcji… W tle namiętności, sex, media goniące za sensacją i historia, która rzuca swój długi cień na współczesnych. „Lista Lucyfera” to powieść o mroku, morderczych emocjach i wszechobecnym złu, które czaić się może wszędzie. Wybuchowa mieszanka psychologicznego thrillera i domestic noir w najlepszym gatunku. Ciekawostką jest fakt, że główny bohater „Listy Lucyfera” to wnuk radcy Abella, znanego z bestsellerowej serii Krzysztofa Bochusa.

Zdjęcie ze strony FB Team Pocisk

mecha1 Administrator