KsiążkiKsiążki nowości

Zapowiedzi Wydawnictwa Albatros na 2019 rok

Wydawnictwo Albatros zaprezentowało rozpiskę najważniejszych tytułów planowanych do publikacji w 2019 roku. A będzie to rok szczególny, bo Wydawnictwo obchodzi 25-lecie istnienia. Z tej okazji m.in. uruchomiono zupełnie nową stronę internetową pod adresem: www.wydawnictwoalbatros.com.

– Nasze wydawnictwo zostało powołane do życia w 1994 roku przez Andrzeja Kuryłowicza – pełnego pasji geniusza i miłośnika książek. Przez wszystkie te lata staraliśmy się zapewnić naszym Czytelnikom zarówno starannie wybrane, najciekawsze pozycje z literatury komercyjnej, jak i tytuły „z górnej półki”. Albatros od 1994 roku specjalizuje się we współczesnej beletrystyce i literaturze faktu, przede wszystkim przekładach z języka angielskiego, francuskiego i hiszpańskiego. Od początku istnienia do dziś w naszym wydawnictwie ukazało się łącznie ponad 1500 nowych tytułów – opowiada Wydawca.
Plany Wydawnicze Na 2019*

Rok Wydawnictwo Albatros rozpoczyna uwielbianą na całym świecie, choć w Polsce dotąd nieznaną, propozycją dla młodych czytelników. Chłopiec z Burzy, niezwykła opowieść o przyjaźni chłopca z dzikim zwierzęciem, która bawi i wzrusza już od ponad 50 lat, znajdzie się wreszcie w polskich księgarniach, wejdzie także na ekrany kin – w filmie, który będzie miał premierę 18 stycznia, zobaczymy m.in. Geoffreya Rusha.

Także w styczniu w ręce polskich czytelników trafi powieść o jeszcze bardziej niezwykłych niż pelikany stworzeniach. Syrena i pani Hancock Imogen Hermes Gowar to błyskotliwie napisana historia o morskich syrenach, wytwornych damach i wyrafinowanych intrygach, której akcja rozgrywa się pod koniec XVIII wieku w Londynie.

Będzie też zupełnie nowa powieść B.A. Paris – Pozwól mi wrócić – która zadziwi, zaskoczy i wywróci do góry nogami wszelkie wyobrażenia o naprawdę wstrząsającym thrillerze.

W pierwszej połowie roku przeczytam także m.in. powieść The Witch Elm Tany French, którą zachwycił się Stephen King. Wśród debiutów pojawi się m.in. Siedmiu śmierciach Evelyn Hardcastle z kryminalną łamigłówką w tle oraz Współlokatorzy Beath O’Leary, którą brytyjski „Cosmopolitan” obwołał odkryciem roku i następczynią Jojo Moyes.

Powróci także Lucinda Riley z kolejną powieścią z cyklu Siedem Sióstr. Tym razem przeczytamy Siostrę Księżyca. Kate Morton przedstawi Córkę zegarmistrza, której akcja toczy się dwutorowo – współcześnie, w Londynie, i w przeszłości, w malowniczym dziewiętnastowiecznym Oxfordshire.

Będzie również literatura hiszpańska. Las zna twoje imię Alaitz Leceagi to fascynująca i mroczna baśniowa opowieść o sile i determinacji kobiet w świecie rządzonym przez mężczyzn.

Wydawnictwo przywoła również nagradzanych mistrzów prozy: Światła wojny Michaela Ondaatje, Machines Like Me Iana McEwana, The Nickel Boys Colsona Whiteheada i wreszcie Barwy pożogi Pierre’a Lemaitre’a.

Fani książek szpiegowskich przeczytają Lisa Fredericka Forsytha, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Wśród autorów thrillerów powrócą Tess Gerritsen, Harlan Coben, Alex Marwood czy Guillaume Musso.

Fani fantastyki doczekają się wreszcie ostatniego tomu słynnej trylogii Justina Cronina Miasto luster.

Na rok 2019, jubileuszowy rok Albatrosa, przypada także 100-lecie urodzin J.D. Salingera. Z tej okazji na rynku znów dostępna będzie jego kompletna twórczość – już w marcu w księgarniach pojawią się cztery tomy jego utworów w nowej szacie graficznej.

*opisy ze strony Wydawcy

mecha1 Administrator