KsiążkiKsiążki nowości

Czerwcowe nowości Uroborosa

„Cień” AdriAnne Stricklan i Michaela Millera oraz „W skali od 1 do 10” Ceylana Scotta to czerwcowe nowości Wydawnictwa Uroboros.

Cień – 5 czerwca

Qole Uvgamut jest najlepszą poławiaczką cienia, substancji, która stanowi tajemnicze źródło energii.

Do załogi statku poławiaczy dołącza Nev. Nikt nie wie, że to dziedzic arystokratycznego rodu. Występuje w przebraniu, aby zdobyć zaufanie Qole i wykorzystać jej niezwykłe zdolności.

Wkrótce okazuje się jednak, że nie tylko Nev i jego krewni mają plany wobec dziewczyny. Rywalizujący ród również chce dopaść dziewczynę, ale w przeciwieństwie do Neva nie zamierza przebierać w środkach.

Po wymknięciu się z rąk wroga Quole zgadza się polecieć z Nevem do siedziby jego rodu i poddać się badaniom nad cieniem. Okazuje się jednak, że ród Dracorte’ów nie ma czystych intencji.

O autorach:

AdriAnne Strickland – bibliofilka, pisarka, w wolnych chwilach łowi ryby w Zatoce Bristolskiej. Mieszka na Alasce z mężem i mopsem.

Michael Miller – wychował się na powieściach Tolkiena, Laury Ingalls Wilder i rosyjskich bajkach. W młodości redagował z bratem lokalną gazetę. Obecnie pracuje jako konsultant firmy Apple i projektant stron internetowych. Mieszka na Alasce z żoną i dzieckiem.

W skali od 1 do 10 – 19 czerwca

Poruszająca historia o mrocznych stronach osobowości, przyjaźni i samowybaczeniu.

Po próbie samobójczej siedemnastoletnia Tamar trafia do Lime Grove, szpitala psychiatrycznego dla nastolatków. Nieustannie musi tam odpowiadać na pytania lekarzy: Dlaczego zaczęła się samookaleczać? Co sprawiło, że zaczęła się nienawidzić? Jak się czuje, w skali od 1 do 10?

Jest jednak jedno najważniejsze pytanie, na które Tamar nie jest w stanie odpowiedzieć nawet samej sobie – czy jest winna śmierci swojej przyjaciółki Iris?

mecha1 Administrator