KsiążkiKsiążki nowości

Ruszają zgłoszenia do nagrody im. Janusza A. Zajdla

Już 1 lutego ruszają zgłoszenia do nagrody im. Janusza A. Zajdla – najstarszej nagrody literackiej w polskiej fantastyce, której laureatami byli m.in. Jacek Dukaj, Andrzej Sapkowski, czy Jarosław Grzędowicz. Wyróżnikiem nagrody niewątpliwie jest fakt, że zarówno o nominacjach, jak i o przyznaniu nagrody decydują czytelnicy.

Zgłoszenia przyjmowane będą od 1 lutego do 31 marca 2019, wyłącznie drogą elektroniczną, za pośrednictwem specjalnego formularza, który zostanie udostępniony na stronie www.zajdel.art.pl. Nominować można swoje ulubione powieści (do 5) i opowiadania fantastyczne (do 5), które ukazały się w 2018 roku.
Niewątpliwą pomocą w zgłoszeniach może być przygotowana przez fanów lista pomocnicza (ma ona charakter informacyjny i można nominować także utwory, które się na niej nie znajdują) –

https://tiny.pl/tx6q3

O znaczeniu nagrody piszę Rafał Kosik jej wielokrotny laureat. I gość tegorocznego Pyrkonu „Dla autora otrzymanie Nagrody Zajdla, czy nawet sama nominacja, to wielkie przeżycie. Nagle człowiek zdaje sobie sprawę, że nie kilkuosobowe jury, ale kilkaset osób uznało właśnie jego działo za najlepsze, a to przecież znaczy, że myślących podobnie, choć niegłosujących, jest wielokrotnie więcej.”

Rafał Kosik [przedmowa do antologii „Nagroda im. Janusza A Zajdla 2012”]

Lista nominowanych utworów zostanie ogłoszona podczas specjalnym wydarzeniu, które odbędzie się w trakcie tegorocznego Pyrkonu (Poznań, MTP 26-28.04), natomiast zwycięskie utwory zostaną wybrane i nagrodzone podczas Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki POLCON (Białystok 8-11.08)

mecha1 Administrator