hotKsiążkirecenzja książka

Barbarzyńcy w Krainie Fetoru – recenzja przedpremierowa

Wakacje dopiero co się rozpoczęły. Dla najmłodszych to czas odpoczynku, rozrywki i zabawy. Niektórzy ten okres na pewno będą spędzali z dobrą książką. Specjalnie dla nich wydawnictwo Prószyński i S-ka zaprezentuje niesamowitą gratkę – Barbarzyńców w Krainie Fetoru. Powieść hiszpańskiego autora Juana Sato Ivarsa to tajemnicza historia rozgrywająca się w dziwnej krainie brudem płynącej.

Bohaterami opowieści jest piątka dzieciaków, które dopiero co zaczęły wakacje. W poszukiwaniu zajęcia, które przyniosłoby im mnóstwo niesamowitych wrażeń trafiają do opuszczonego laboratorium. Niczego niespodziewające się dzieciaki przenoszą się do równoległego świata, w którym jak się okazuje brud jest czymś wspaniałym i pożądanym. Jest to Kraina Fetoru, stworzona przez pewnego naukowca, który tak ciężko pracował, że nie chciał tracić czasu na tak podstawowe czynności jak mycie i sprzątanie.

Młodzi bohaterowie trafiają do tej enigmatycznej krainy nic o niej nie wiedząc. Każde ląduje w innym miejscu i początkowo musi sobie samo radzić. Szybko odkrywają, że kraina ta jest bardzo rozległa i zróżnicowana i nie łatwo będzie im powrócić z powrotem do domu. Aby tego dokonać muszą zacząć współpracować mimo swoich różnych charakterów.
W czasie lektury wyłania się też pewna prawidłowość. Okazuje się bowiem, że rodzice nakazują mycie, sprzątanie i jedzenie, a każde dziecko jakby dla zasady chciałoby robić na przekór. W momencie, gdy sytuacja się odwraca, szybko okazuje się, że chodzenie brudnym i głodnym wcale takie przyjemne nie jest, a wręcz przeciwnie – zaczyna nawet przeszkadzać.

Barbarzyńcy w Krainie Fetoru to krótka, zabawna opowieść fantasy, w której czytelnicy wraz z bohaterami odbywają niesamowitą podróż do świata, w którym czystość jest wręcz niewskazana. Pod tym jednak pozornym uwielbieniem brudu, kryje się nauka, która odkłamuje pogląd, że brudne dziecko to szczęśliwe dziecko.

Barbarzyńcy w Krainie Fetoru
Autor: Juan Soto Ivars
Tłumaczenie: Andrzej Flisek
Wydawnictwo: Prószyński S-ka
Gatunek: fantasy
Data wydania: 17 lipca 2018

 

ZA EGZEMPLARZ DO RECENZJI DZIĘKUJEMY:

 

http://www.proszynski.pl/

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.