hotKsiążkirecenzja książka

Terry Goodkind. Gniazdo – recenzja

Terry Goodkind to pisarz fantasy zanany na całym świecie. Również w Polsce jego powieści oblegają półki wielu księgarń. Jego najpopularniejsza seria, Miecz i Prawda, sprzedała się w dziesiątkach milionów egzemplarzy. Teraz Goodkind powraca z kolejną powieścią, Gniazdo, serwując swoim fanom mroczną wędrówkę o zakamarkach Darknetu.

Kate Bishop uważana jest za zwyczajną kobietę, mieszkającą i pracującą w Chicago.  Okazuje się jednak, że Kate ma niezwykłą zdolność. Potrafi identyfikować zabójców poprzez zaglądanie im w oczy. Przez ten niezwykły dar zostaje niespodziewanie wciągnięta w sam środek policyjnego śledztwa w sprawie brutalnego morderstwa. Niestety ta niecodzienna zdolność jest zarówno darem jak i przekleństwem. Kate próbując ją zrozumieć pogrąża i zatraca się w mrocznym świecie kryminalistów.

Z czasem poznaje Jacka Rainesa, tajemniczego autora, który twierdzi, że umiejętności Kate nie są mu obce i zna wiele podobnych jej osób. Postanawiają wspólnie poprowadzić pewną sprawę, niestety ich tropem podążają bezwzględni mordercy, którzy nie zatrzymają się dopóki Kate nie będzie martwa. Niestety z czasem bohaterka zaczyna mieć coraz więcej obiekcji wobec Jacka. Czy mężczyzna jest jej wybawicielem, czy też innym mordercą?
Gniazdo to mroczny thriller, który podejmuje polemikę na temat człowieczeństwa. Porusza też tematy związane życiem, społeczeństwem, religią, polityką i wszystkim tym co jest pomiędzy. Autor głosem swoich bohaterów często porusza tego typu sprawy. Wykorzystuje bieżące wydarzenia ze świata, aby przyciągnąć uwagę czytelnika, kreuje niesamowity klimat, w którym dobro i zło szukają równowagi. Poprzez postaci przewijające się przez Gniazdo przemawiają pierwotne instynkty odsłaniając najmroczniejsze zakamarki ludzkiego umysłu.

Goodkind jest mistrzem tkania dramatycznych opowieści, które można powiązać z naszym własnym światem. Jest to porywające doświadczenie, odurzające ale i przerażające. W efekcie Gniazdo stanowi niesamowitą mieszankę akcji i napięcia. Jest zarazem przełomową powieścią autora cyklu Miecz i Prawda, oferującą świeże spojrzenie na współczesny thriller.

Gniazdo
Autor: Terry Goodkind
Tłumaczenie: Lucyna Targosz
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Gatunek: thriller
data wydania: 17 kwietnia 2018

 

 

 

Za materiał do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Rebis

 

http://www.rebis.com.pl/

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.