TOP 10 Najlepsi Superbohaterowie według Czytelników MK

Dobiegła końca nasza trwająca kilka miesięcy zabawa, podczas której na Facebooku wybieraliśmy wspólnie najlepszych filmowych i telewizyjnych superbohaterów. Pod uwagę braliśmy zarówno postaci, jak i aktorów w nie się wcielających, słowem – ekranowe kreacje, które zapadły w naszej pamięci na długo. Oto nasze TOP 10 – Najlepsi Superbohaterowie według Czytelników Mechanicznej Kulturacji.

10. Hugh Jackman – Wolverine (Uniwersum X-Men)

logan

Choć Wolverine Hugh Jackmana znalazł się na dość dalekim, bo 10. miejscu w naszym rankingu, to i tak jego obecność w ścisłej czołówce była obowiązkowa. W końcu australijski aktor wcielał się w jednego z najbardziej charyzmatycznych X-Menów przez 17 lat, dzięki czemu zwrócił na siebie uwagę zarówno starszego obecnie pokolenia odbiorców, jak i tych, którzy kojarzą filmy superbohaterskie z Uniwersum Marvela. W tym roku postać ta otrzymała piękne domknięcie w znakomitym, brutalnym i bezkompromisowym Loganie. W naszej zabawie bohater odpadł w drugiej rundzie, zdobywając 188 głosów.

9. Grant Gustin – Flash („Flash” serial 2014-) – ex aequo

W chwili obecnej na ekranach kin i telewizji możemy podziwiać dwóch odtwórców roli komiksowego Flasha, ale to właśnie grany przez Granta Gustina serialowy Barry Allen cieszy się największą popularnością, trafiając do naszego TOP 10. Produkcja z jego udziałem doczekała się 4 sezonów, ponadto postać pojawiała się w innych serialach z cyklu, m.in. w Arrow i Legends of Tomorrow. W drugiej rundzie zabawy bohater zdobył 190 głosów.

9.Margot Robbie – Harley Quinn (Uniwersum DC) – ex aequo

harley quinn

Choć pierwsze kinowe Uniwersum DC nie cieszy się zbytnim uznaniem widzów, a Legion Samobójców, w którym zadebiutowała ekranowa Harley Quinn został zniszczony przez krytykę, to nie ulega wątpliwości, że grana przez Margot Robbie ukochana Jokera z miejsca podbiła serca widzów. Nic więc dziwnego że ta przezabawna, naiwna ale i diabelnie niebezpieczna bohaterka, zajęła wysokie miejsce w naszym rankingu, odpadając w drugiej rundzie zabawy ze 190 głosami.

8. Bradley Cooper (głos) – Rocket (Uniwersum Marvela)

rocket

Jedna z najzabawniejszych postaci w całym kinowym uniwersum Marvela. Animowany szop ze Strażników Galaktyki, któremu głosu użycza Bradley Cooper, to mały, ale niezwykle niebezpieczny bohater. Dodajmy do tego niewyparzony język, osobliwy humor i całą masę głupich pomysłów, a otrzymamy herosa, który bez problemu wbił się do naszego rankingu. Rocket odpadł w ćwierćfinale naszej zabawy, zdobywając w nim 133 głosy.

7. Tom Holland (Uniwersum Marvela 2016-)

spiderman

Nowy nabytek kinowego uniwersum Marvela, wykorzystany po tym, jak Disney przejął (a raczej wypożyczył) prawa do postaci posiadanej przez SONY. Nowy Spider-Man zadebiutował w Wojnie Bohaterów ale szybko doczekał się też solowego filmu. Tom Holland stworzył postać nieco inną od poprzednich, udało mu się wykreować bohatera pełnego młodzieńczej werwy, bardzo naiwnego i sypiącego żartami w każdej linijce dialogu. Bohater odpadł w ćwierćfinale naszej zabawy z liczbą 162 głosów.

6. Tobey Maguire (trylogia „Spider-Man” 2002-2007)

spiderman

W naszym rankingu najlepszych superbohaterów jest miejsce dla dwóch „Pajączków”, a Waszym zdaniem to właśnie Tobey Maguire zasłużył na wyższe miejsce w zestawieniu. Aktor wcielił się w postać Petera Parkera w trzech filmach Sama Raimiego, które po latach oglądamy z sentymentem ale i sporym przymrużeniem oka. Bohater zdobył w ćwierćfinale 189 głosów.

5. Vin Deasel (głos) – Groot (Uniwersum Marvela)

groot

Kolejna gwiazda Strażników Galaktyki w naszym zestawieniu. Tym razem wypowiadający tylko jedno słowo Groot. Animowana postać, której głosu użycza mięśniak Vin Diesel. Razem z Rocketem w ekipie Strażników bohater stworzył niezapomniany duet. Wielki, potężny, silny, a przy okazji niezwykle delikatny i przyjemny, nie dziwne, że zdobył Waszą sympatię. W ćwierćfinale Groot zdobył 217 głosów.

4. Nicolas Cage – Ghost Rider (dylogia „Ghost Rider” 2007-2011)

ghost rider

To chyba największe zaskoczenie naszego rankingu. Ghost Rider, czyli Nicolas Cage jako bohater Marvela w dwóch przerysowanych filmach B-Klasy. Być może ta absurdalna kinowa postać zjednała sobie Waszą sympatię swoja bezkompromisowością i dystansem, który nawet Cage’owi był potrzebny by ukazać Johny’ego Blaze’a w ten sposób. Bohater dotarł do półfinału naszej zabawy, zdobywając w nim 37 głosów.

3. Robert Downey Jr. – Iron Man (Uniwersum Marvela)

iron man

Podium naszego zestawienia otwiera grany przez Roberta Downeya Jra Iron Man, który poraz pierwszy pojawił się na ekranie w 2008 roku i od tamtej pory jest kluczowym (jeśli nie najważniejszym) bohaterem kinowego uniwersum Marvela. Zadziorny, cyniczny, ekscentryczny, a przy tym diabelnie inteligentny, świetnie zagrany przez Downeya Jra. Aktor stworzył postać tak wyrazistą, że nawet w obrębie tego samego uniwersum pojawiają się już próby skopiowania charakteru postaci, tak jak miało to miejsce w przypadku Dra Strange’a. Iron Man odpadł w półfinale naszej zabawy z 144 głosami.

2. Chris Evans – Kapitan Ameryka (Uniwersum Marvela)

captain america

#TeamCap działał w naszej zabawie prężnie, nie dopuszczając by Kapitan Ameryka odpadł przed finałem. Na każdym z poprzednich etapów bohater grany przez Chrisa Evansa okazywał się najlepszy. Dopiero w finale musiał uznać wyższość innej postaci i tak zdobywając w nim 147 głosów. To bohater, który na ekranie kin kieruje się jasno określonymi zasadami, a dodatkowo broni tradycyjnych wartości, czym zapewne zdobył sobie Wasze uznanie.

1. Ryan Reynolds – Deadpool („Deadpool” 2016)

deadpool

Absolutnie nie do pokonania w naszej zabawie okazał się Ryan Reynolds, czyli Deadpool, co ostatecznie wcale nas nie dziwi, choć dotychczas pojawił się on tylko w jednym filmie w przeciwieństwie do innych postaci z wieloletnim stażem, jak 10. w tym rankingu Wolverine Jackamana. Ale to też pewien znak czasów. Deadpool to jeden z najbardziej bezkompromisowych filmowych bohaterów ostatnich lat, morduje przeciwników w finezyjny sposób, nie obce mu przekleństwa i sprośny humor. Słowem – to bohater jakiego dziś na ekranach kin się nie spotyka. W finale naszej zabawy zdobył 432 głosy.

Pozostali bohaterowie, którzy otarli się o pierwszą dziesiątkę:

11. Christian Bale (Trylogia „Mroczny Rycerz” 2005-2012)

12. Edward Norton („Incredible Hulk” Uniwersum Marvela 2008)

13. Will Smith – Deadshot (Uniwersum DC) – ex aequo

13. Benedict Cumberbatch – Dr Strange (Uniwersum Marvela) – ex aequo

14. Ben Affleck – Batman (Uniwersum DC 2016-)

15. Stephen Amell – Arrow („Arrow” serial 2012-)

 

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH ZESTAWIEŃ? POLUB TĘ STRONĘ:

mecha1 Administrator