TOP 10 Najlepsi Superbohaterowie według Czytelników MK

Dobiegła końca nasza trwająca kilka miesięcy zabawa, podczas której na Facebooku wybieraliśmy wspólnie najlepszych filmowych i telewizyjnych superbohaterów. Pod uwagę braliśmy zarówno postaci, jak i aktorów w nie się wcielających, słowem – ekranowe kreacje, które zapadły w naszej pamięci na długo. Oto nasze TOP 10 – Najlepsi Superbohaterowie według Czytelników Mechanicznej Kulturacji.

10. Hugh Jackman – Wolverine (Uniwersum X-Men)

logan

Choć Wolverine Hugh Jackmana znalazł się na dość dalekim, bo 10. miejscu w naszym rankingu, to i tak jego obecność w ścisłej czołówce była obowiązkowa. W końcu australijski aktor wcielał się w jednego z najbardziej charyzmatycznych X-Menów przez 17 lat, dzięki czemu zwrócił na siebie uwagę zarówno starszego obecnie pokolenia odbiorców, jak i tych, którzy kojarzą filmy superbohaterskie z Uniwersum Marvela. W tym roku postać ta otrzymała piękne domknięcie w znakomitym, brutalnym i bezkompromisowym Loganie. W naszej zabawie bohater odpadł w drugiej rundzie, zdobywając 188 głosów.

9. Grant Gustin – Flash („Flash” serial 2014-) – ex aequo

W chwili obecnej na ekranach kin i telewizji możemy podziwiać dwóch odtwórców roli komiksowego Flasha, ale to właśnie grany przez Granta Gustina serialowy Barry Allen cieszy się największą popularnością, trafiając do naszego TOP 10. Produkcja z jego udziałem doczekała się 4 sezonów, ponadto postać pojawiała się w innych serialach z cyklu, m.in. w Arrow i Legends of Tomorrow. W drugiej rundzie zabawy bohater zdobył 190 głosów.

9.Margot Robbie – Harley Quinn (Uniwersum DC) – ex aequo

harley quinn

Choć pierwsze kinowe Uniwersum DC nie cieszy się zbytnim uznaniem widzów, a Legion Samobójców, w którym zadebiutowała ekranowa Harley Quinn został zniszczony przez krytykę, to nie ulega wątpliwości, że grana przez Margot Robbie ukochana Jokera z miejsca podbiła serca widzów. Nic więc dziwnego że ta przezabawna, naiwna ale i diabelnie niebezpieczna bohaterka, zajęła wysokie miejsce w naszym rankingu, odpadając w drugiej rundzie zabawy ze 190 głosami.

8. Bradley Cooper (głos) – Rocket (Uniwersum Marvela)

rocket

Jedna z najzabawniejszych postaci w całym kinowym uniwersum Marvela. Animowany szop ze Strażników Galaktyki, któremu głosu użycza Bradley Cooper, to mały, ale niezwykle niebezpieczny bohater. Dodajmy do tego niewyparzony język, osobliwy humor i całą masę głupich pomysłów, a otrzymamy herosa, który bez problemu wbił się do naszego rankingu. Rocket odpadł w ćwierćfinale naszej zabawy, zdobywając w nim 133 głosy.

7. Tom Holland (Uniwersum Marvela 2016-)

spiderman

Nowy nabytek kinowego uniwersum Marvela, wykorzystany po tym, jak Disney przejął (a raczej wypożyczył) prawa do postaci posiadanej przez SONY. Nowy Spider-Man zadebiutował w Wojnie Bohaterów ale szybko doczekał się też solowego filmu. Tom Holland stworzył postać nieco inną od poprzednich, udało mu się wykreować bohatera pełnego młodzieńczej werwy, bardzo naiwnego i sypiącego żartami w każdej linijce dialogu. Bohater odpadł w ćwierćfinale naszej zabawy z liczbą 162 głosów.

6. Tobey Maguire (trylogia „Spider-Man” 2002-2007)

spiderman

W naszym rankingu najlepszych superbohaterów jest miejsce dla dwóch „Pajączków”, a Waszym zdaniem to właśnie Tobey Maguire zasłużył na wyższe miejsce w zestawieniu. Aktor wcielił się w postać Petera Parkera w trzech filmach Sama Raimiego, które po latach oglądamy z sentymentem ale i sporym przymrużeniem oka. Bohater zdobył w ćwierćfinale 189 głosów.

5. Vin Deasel (głos) – Groot (Uniwersum Marvela)

groot

Kolejna gwiazda Strażników Galaktyki w naszym zestawieniu. Tym razem wypowiadający tylko jedno słowo Groot. Animowana postać, której głosu użycza mięśniak Vin Diesel. Razem z Rocketem w ekipie Strażników bohater stworzył niezapomniany duet. Wielki, potężny, silny, a przy okazji niezwykle delikatny i przyjemny, nie dziwne, że zdobył Waszą sympatię. W ćwierćfinale Groot zdobył 217 głosów.

4. Nicolas Cage – Ghost Rider (dylogia „Ghost Rider” 2007-2011)

ghost rider

To chyba największe zaskoczenie naszego rankingu. Ghost Rider, czyli Nicolas Cage jako bohater Marvela w dwóch przerysowanych filmach B-Klasy. Być może ta absurdalna kinowa postać zjednała sobie Waszą sympatię swoja bezkompromisowością i dystansem, który nawet Cage’owi był potrzebny by ukazać Johny’ego Blaze’a w ten sposób. Bohater dotarł do półfinału naszej zabawy, zdobywając w nim 37 głosów.

3. Robert Downey Jr. – Iron Man (Uniwersum Marvela)

iron man

Podium naszego zestawienia otwiera grany przez Roberta Downeya Jra Iron Man, który poraz pierwszy pojawił się na ekranie w 2008 roku i od tamtej pory jest kluczowym (jeśli nie najważniejszym) bohaterem kinowego uniwersum Marvela. Zadziorny, cyniczny, ekscentryczny, a przy tym diabelnie inteligentny, świetnie zagrany przez Downeya Jra. Aktor stworzył postać tak wyrazistą, że nawet w obrębie tego samego uniwersum pojawiają się już próby skopiowania charakteru postaci, tak jak miało to miejsce w przypadku Dra Strange’a. Iron Man odpadł w półfinale naszej zabawy z 144 głosami.

2. Chris Evans – Kapitan Ameryka (Uniwersum Marvela)

captain america

#TeamCap działał w naszej zabawie prężnie, nie dopuszczając by Kapitan Ameryka odpadł przed finałem. Na każdym z poprzednich etapów bohater grany przez Chrisa Evansa okazywał się najlepszy. Dopiero w finale musiał uznać wyższość innej postaci i tak zdobywając w nim 147 głosów. To bohater, który na ekranie kin kieruje się jasno określonymi zasadami, a dodatkowo broni tradycyjnych wartości, czym zapewne zdobył sobie Wasze uznanie.

1. Ryan Reynolds – Deadpool („Deadpool” 2016)

deadpool

Absolutnie nie do pokonania w naszej zabawie okazał się Ryan Reynolds, czyli Deadpool, co ostatecznie wcale nas nie dziwi, choć dotychczas pojawił się on tylko w jednym filmie w przeciwieństwie do innych postaci z wieloletnim stażem, jak 10. w tym rankingu Wolverine Jackamana. Ale to też pewien znak czasów. Deadpool to jeden z najbardziej bezkompromisowych filmowych bohaterów ostatnich lat, morduje przeciwników w finezyjny sposób, nie obce mu przekleństwa i sprośny humor. Słowem – to bohater jakiego dziś na ekranach kin się nie spotyka. W finale naszej zabawy zdobył 432 głosy.

Pozostali bohaterowie, którzy otarli się o pierwszą dziesiątkę:

11. Christian Bale (Trylogia „Mroczny Rycerz” 2005-2012)

12. Edward Norton („Incredible Hulk” Uniwersum Marvela 2008)

13. Will Smith – Deadshot (Uniwersum DC) – ex aequo

13. Benedict Cumberbatch – Dr Strange (Uniwersum Marvela) – ex aequo

14. Ben Affleck – Batman (Uniwersum DC 2016-)

15. Stephen Amell – Arrow („Arrow” serial 2012-)

 

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH ZESTAWIEŃ? POLUB TĘ STRONĘ:

Redakcja Recenzent
follow me

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.