Informacja prasowa: Za duży na bajki – ostatni klaps na planie
Zakończyły się zdjęcia do filmu „Za duży na bajki” w reżyserii Kristoffera Rusa. To pobudzająca wrażliwość opowieść o chłopcu, który musi stawić czoła trudnym tematom, dzięki czemu robi wielki krok w dorastanie. Historia opowiedziana jest językiem zrozumiałym i atrakcyjnym dla współczesnych dzieciaków, jej młodzi bohaterowie walczą o uczestnictwo w wielkim turnieju gamingowym, a na drodze do zwycięstwa pasja do gier komputerowych okazuje się nie mniej ważna niż siła przyjaźni i miłości. W rolach głównych dziecięce odkrycia aktorskie: Maciej Karaś, Patryk Siemek i Amelia Fijałkowska, a partnerują im Karolina Gruszka, Dorota Kolak oraz Andrzej Grabowski. Film trafi na ekrany kin w przyszłym roku.
„Cieszę, że traktujemy młodego widza poważnie. Cały zespół podszedł do tego filmu ze szczerą chęcią zrobienia mądrego i zarazem zabawnego filmu dla dzieci, i nie tylko. Po okresie zdjęciowym jestem przekonany, że nasz główny aktor porwie serca naszych widzów. To jest odkrycie aktorskie, które bardzo rzadko się zdarza w polskim kinie”. – mówi o projekcie Kristoffer Rus, reżyser.
„Zawsze chcemy stworzyć film, który będąc dobrą rozrywką, niesie ważny temat… Mam głębokie przekonanie, że tym razem to się udało. Wierzę, że ta mądra, a jednocześnie energicznie opowiedziana i nie pozwalająca przestać się śmiać historia, opowiedziana z perspektywy szczególnego bohatera, trafi do umysłów i serc widzów w różnym wieku”. – dodaje Mikołaj Pokromski, producent.
Rozpieszczony dziesięciolatek Waldek (Maciej Karaś) chce startować w największym w Europie turnieju gamingowym. Wydaje się, że choroba mamy (Karolina Gruszka) i ekscentryczna ciotka (Dorota Kolak) staną na drodze do spełnienia jego marzenia, ale nieoczekiwanie to właśnie dzięki nim chłopiec zyska coś więcej niż wygraną w turnieju. Scenariusz filmu został napisany przez Agnieszkę Dąbrowską i oparty na książce jej autorstwa o tym samym tytule. Książka wzbudziła wiele pozytywnych opinii wśród nauczycieli i rodziców, a dla tych ostatnich, jak i dla dzieci, została okrzyknięta lekturą obowiązkową.