hotKryminalna KulturacjaKsiążkirecenzja książka

Katarzyna Bonda. Do Cna – recenzja

Do Cna to najnowsza powieść Katarzyny Bondy, autorki, którą wielu fanów określa mianem królowej polskiego kryminału. Kontynuuje ona w niej przygody jej nowego bohatera jakim jest prywatny detektyw Jakub Sobieski. Tym razem musi się on zmierzyć z kanibalem z Żyrardowa. Tę brutalną opowieść znajdziecie pośród innych kryminałów w sklepie Taniaksiazka.pl.

Sobieski to były wojskowy i policjant z niechlubną przeszłością. Po tym jak dorabiając na taryfie i rozwożąc narkotyki na lokalnego gangu, rozwiązał sprawę „kosiarza z Kabat”, wreszcie staje się detektywem pełną gębą. Jego licencja otwiera mu wiele drzwi. Jego najnowszą sprawą jest zaginięcie Antona Stadnickiego, syna hrabiny Stadnickiej.

Zlecając to zadanie Sobieskiemu liczy nie tylko na jego umiejętności, ale i dyskrecję. Detektyw szybko orientuje się, że rodzina Stadnickich skrywa wiele mrocznych tajemnic. Te najpilniej strzeżone dotyczą Antona i jego nietypowych fantazji – mężczyzna pragnął być… zjedzony. Im dalej Sobiecki wchodzi w rodzinne tajemnice, tym sprawa się mocniej komplikuje. Problem zaczyna się jednak dopiero gdy w lokalnym parku ktoś znajduje wygotowane ludzkie kości.

Nowa mocna historia, nowe postaci, intrygująca fabuła. To wszystko w połączeniu daje trzymająca w napięciu opowieść o środowisku kanibali. Nie mówimy tu o jakiś psychopatach, którym poprzewracało się w głowach, ale o poukładanych, bogatych ludziach, którym wydaje się że mogą wszystko.Co jednak się dzieje, gdy potencjalny napastnik staje się ofiarą? Właśnie tego będzie się chciał dowiedzieć Jakub Sobieski. Jako jedyny podejmie grę z przebiegłym mordercą.

Do Cna to świetna i zaskakująca intryga, która pozwoli nam nie tylko spojrzeć na świat współczesnych kanibali. Klimat historii jest duszny i nieprzyjemny a wręcz momentami odpychający. Autorce idealnie udało się sportretować zło środowiska, o którym pisze, co nadaje dodatkowej pikanterii tej książce. Całość zaś trzyma w napięciu i wciąga bez reszty.

Do Cna
Autorka: Katarzyna Bonda
Gatunek: thriller, kryminał
Wydawnictwo: MUZA
Data premiery: 11 stycznia 2023

Książkę „Do Cna” można kupić w księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.