hotKsiążkiKsiążki nowościpatronat

Już dziś premiera: „Mistrz gry” Joanny Lampki!

10 lutego miała premierę książka „Mistrz gry” autorstwa Joanny Lampki. To ostatnia część sagi o tym samym tytule, która łączy w sobie elementy fantastyki, romansu i sensacji. Autorka zaprasza czytelników do alternatywnego, jednak nie tak odległego realiami od naszego świata. Książka, wydana nakładem wydawnictwa BookEdit, jest już dostępna w największych księgarniach internetowych w Polsce.

Cykl „Mistrz Gry” opowiada historię świata częściowo zniszczonego przez wojnę nuklearną. O dominację nad jedynym zamieszkałym kontynentem walczą dwa mocarstwa – konserwatywne Królestwo Żeglarzy i nowoczesne Cesarstwo Słońca. Zajęte konfliktem zbyt późno dostrzegają, że to nie one kontrolują sytuację. Za szeregiem tajemniczych zdarzeń stoi mroczny Mistrz Gry. Kim on jest? To zagwostka dla czytelnika, który może interpretować przekaz na wiele sposobów, poprzez własne doświadczenia.

– Wiele osób widzi w sadze “Mistrz gry” przede wszystkim epicki świat. Dla innych najważniejsze są wątki miłosne. Częściowo się z tym zgodzę – w końcu główna bohaterka to Aline – córka króla z tradycyjnego Królestwa, która przez gorący i beztroski romans z wrogiem wpada w niezłe tarapaty. Jednak są też tacy, którzy oprócz fantastyki i romansu dostrzegają w książce coś więcej. I całkiem słusznie. Bo „Mistrz Gry” może być rozumiany również jako historia dorastania dziewczynki, czy też opowieść o poszukiwaniu swojej tożsamości i siły, wzrastania poprzez próby i błędy – mówi Joanna Lampka, autorka cyklu “Mistrz gry”.

Czy każda wiedza jest warta poznania?

Odpowiedzi na to pytanie będą poszukiwać czytelnicy ostatniej części sagi, zatytułowanej tak jak nazwa całego cyklu – “Mistrz gry”. Kontynuując najlepsze tradycje klasycznej fantastyki, autorka nie moralizuje, ani nie wykłada swoich teorii, ale stawia przed swoimi odbiorcami dylematy do rozstrzygnięcia, na przykład na temat granic większego dobra, miłości wyłącznej czy winy, którą noszą pokolenia.

Czym zaskoczy finał?

Tocząca się w poprzednich częściach sagi krwawa wojna minęła, ale na Kontynencie Zachodnim wciąż panuje niepokój. Cesarstwo nie może stłumić zamachów dokonywanych przez partyzantów Czarnej Róży. Królestwo staje wobec konfrontacji z ponurym Kościołem Jedynego Boga. Ale przede wszystkim władcy największych potęg powoli zdają sobie sprawę z tego, że to nie oni rozdają karty. Chaos leży w interesie kogoś innego.

Wojna zabrała wiele żyć. Choć Aline i Ian są lustrami, czyli jak mówi południowa Filozofia Równowagi, idealnymi połówkami, wykopali między sobą przepaść. Córa ultrakonserwatywnego Królestwa Żeglarzy i przyszły władca nowoczesnego Cesarstwa Słońca walczyli ze sobą, a przez ich kaprysy i namiętności ginęli wrogowie i przyjaciele.
Czy mają szansę wrócić do tego, co było? A może Aline wybierze mężczyznę, którego uważa za swoje przeznaczenie – Michela? Ale czy naprawdę ma wpływ ma na swoje decyzje, czy jest tylko marionetką w dłoniach mrocznego Mistrza Gry?

Patronami medialnymi książki wydanej w BookEdit są portale: ostatniatawerna.pl, nakanapie.pl, dlastudenta.pl, kulturacja.pl i klubpolek.pl. Patronami w mediach społecznościowych są natomiast: @aellirenn_czyta, @cordellia.fantastycznie, @sylkaczyta, @ksiazki_kawa_i_kwiatki i @pomaranczowy_swiat.

Redakcja Administrator