filmnews film

Informacja prasowa: „Susza” na MOJEeKINO

Na platformie MOJEeKINO można już oglądać dramat kryminalny „Susza”. Do 5 grudnia bilety na #MeK – 11,90.

„SUSZA” jest filmową adaptację międzynarodowego bestsellera autorstwa Jane Harper pod tym samym tytułem. W pierwszych scenach widzimy wysuszone połacie ziemi w rolniczej części Australii gdzieś na obrzeżach Melbourne. Ogromna, jałowa przestrzeń z pozbawionymi życia pasmami wyschniętych brązowych pól i wysuszonych koryt rzeki.

Te ujęcia przewijają się przez cały film, osadzając go w bardzo konkretnym miejscu i czasie. To wszystko jest podpałką, czekającą na nieuchronną, niszczycielską iskrę.

Detektyw Aaron Falk (Eric Bana) wraca do rodzinnego miasteczka po ponad dwudziestoletniej nieobecności, aby wziąć udział w pogrzebie przyjaciela z dzieciństwa. Zgodnie z ustaleniami lokalnej policji, zmarły miał przed samobójczą śmiercią zamordować swoją żonę i dziecko. Jest jednak coś, co od początku nie zgadza się w tej historii. Aaron zostaje w miasteczku kilka dni dłużej, by dowiedzieć się, co wydarzyło się naprawdę. W toku śledztwa okazuje się, że sprawa może mieć związek z wydarzeniami sprzed dwudziestu lat i tajemniczym utonięciem młodej dziewczyny, z powodu którego lata temu Falk musiał opuścić miasto.

Przez cały film przewijają się intrygujące retrospekcje, które nigdy nie pokazują zbyt wiele, ujawniając prawdy powoli. Takie podejście sprawia, że to my widzowie stajemy się detektywem, próbującym zinterpretować podawane informacje. Mimo momentów większego zagęszczenia wciąga nas ta świetnie skonstruowana zagadka, a intryga sprawi, że każdy będzie przyklejony do fotela.

INFORMACJA PRASOWA: STOWARZYSZENIE KIN STUDYJNYCH

 

Redakcja Administrator