filmnews filmzwiastuny

Informacja prasowa: „Lekcje języka” już na VOD – jeden z najlepiej ocenianych filmów roku | Natalie Morales i Mark Duplass

Kameralna historia wyjątkowej przyjaźni nawiązanej dzięki lekcjom hiszpańskiego na Zoomie, z Natalie Morales i Markiem Duplassem w rolach głównych. „Lekcje języka” mają już na swoim koncie nagrodę publiczności na festiwalu SXSW, zostały także doskonale przyjęte podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie oraz American Film Festival we Wrocławiu. Już teraz film można oglądać na VOD.

Adam prowadzi uporządkowane życie do czasu, kiedy pewnego dnia otrzymuje nietypowy prezent – kurs języka hiszpańskiego on-line. Początkowo niechętny nowym obowiązkom, z czasem uzależni się od spotkań ze swoją nauczycielką – Cariño i zrozumie, że nauka płynąca z zajęć, wykracza daleko poza program. „Lekcje języka” to słodko-gorzkie, czasem pełne czarnego humoru lekcje życia. Na przemian zabawne, pokrzepiające i łamiące serce są balsamem dla każdego widza.

Robienie tego filmu było naprawdę zabawne. Wydawało nam się, że praca przy „Lekcjach języka” była dla nas czymś zupełnie nowym i intersującym. Nakręciliśmy go w tydzień. W zasadzie od kiedy zaczęliśmy pisać scenariusz razem z Markiem (Duplassem) do zakończenia zdjęć minęły zaledwie cztery tygodnie – mówi reżyserka i współscenarzystka Natalie Morales.

W rolach głównych występują: Natalie Morales („Małe rzeczy”) i Mark Duplass („Gorący temat”). Autorem zdjęć jest Jeremy Mackie („Sala strachu”). Film zdobył nagrodę publiczności na festiwalu SXSW, został bardzo dobrze przyjęty przez widzów i krytyków podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie oraz American Film Festival we Wrocławiu. Na początku grudnia zostanie także pokazany podczas Transatlantyk Festival w Warszawie. Za dystrybucję w Polsce odpowiada Galapagos Films.

— INFORMACJA PRASOWA: GALAPAGOS FILMS

Redakcja Administrator