Książkirecenzja książka

Caitlin R. Kiernan. Czerwone Drzewo – recenzja

Czerwone Drzewo to drugi tom nowej serii Wydawnictwa MAG, skupiającej się wokół najlepszych współczesnych horrorów. Autorką jest Caitlin R. Kiernan, pisarka science fiction i fantasy, która w powieści Czerwone Drzewo łączy w sobie elementy dziennika głównej bohaterki i tajemnicze zapiski z rękopisu byłego mieszkańca, szalonego antropologa.

Czerwone Drzewo, podobnie jak inne książkowe nowości można kupić w księgarni Tania Książka. Zapowiada się jako zmyślne połączenie powieści grozy, miejscowych legend, prastarej magii i morderstwa. Wszystkie te elementy splecione są korzeniami tajemniczego dębu, który jak pasożyt zakorzeniło się w umyśle głównej bohaterki.

Czerwone drzewo, które opanowuje umysł, sny i jawę Sarah, doprowadza ją niemal do szaleństwa. Za wszelką cenę chce odkryć tajemnicę sprzed wieków, a zarazem kreśli swoją wersję, podejrzanej historii, która wydarzyła się w okolicach Rhode Island. Obsesja, która ogarnęła byłego mieszkańca posiadłości, staje się również jej udziałem.

Książka ta jest swojego rodzaju zapisem popadania w szaleństwo. Autorka ukazuje studium zmian, ale nie daje oczywistych odpowiedzi, co jest prawdą, a co pokrętną wyobraźnią. Czytelnika, podobnie jak główne bohaterka musi zmierzyć się z enigmatycznymi wydarzeniami, które postawią nas na krawędzi zdrowia psychicznego.

Czerwone Drzewo to historia niepokojąca i momentami wzbudzająca lęk. Niestety do perfekcji trochę zabrakło. Momentami można odnieść wrażenie, że autorka poszła na skróty. Oczywiście nie każdy lubi rozbudowane fabuły i monumentalne opisy. Jednak w tym wypadku chyba wyszłoby na zdrowie tej historii. Z drugiej strony historię tę pochłania się niemal jednym tchem. Może sama w sobie nie jest straszna, ale potrafi wciągnąć do świata szaleństwa i dać odrobinę przyjemności z lektury.

Czerwone Drzewo
Autor: Caitlin R. Kiernan
Wydawnictwo: MAG
Gatunek: horror
Data wydania: 24 września 2021

Czerwone Drzewo dostępne jest do kupienia na Tania Książka

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.