Dla Dziecifilmrelacja film

Zew Krwi – recenzja wydania DVD

Jeżeli poszukujecie świetnej familijnej przygodówki, to Galapagos ma dla was interesującą propozycję. Zew Krwi to adaptacja klasycznej powieści Jacka Londona o tym samym tytule. Film, który łączy w sobie fabularną historię w gwiazdorskiej obsadzie z wysoko zaawansowaną animacją, na pewno zachwyci każdego.

Bohaterem jest pies o imieniu Buck. Zostaje porwany z domu, gdzie przez wszystkich traktowany był z miłością, jak członek rodziny. Z ciepłego południa Stanów Zjednoczonych trafia na mroźną Alaskę. Najpierw trafia do psiego zaprzęgu, gdzie musi stoczyć walkę o przywództwo. Już wtedy zaczyna odzywać się  nim dzika natura. Ostatecznie los łączy go z Johnem Thortonem, z którym przeżyje przygodę swojego życia i odnajdzie swoje miejsce w świecie.

Zew krwi to połączenie filmu fabularnego i animacji. Na jego potrzeby wygenerowano komputerowo zwierzęta, w tym głównego bohatera Bucka. Zwierzęta wydają się jak żywe. Chwilami ciężko nawet zauważyć, że są efektem komputerowym. Emocje, które wyrażają nawet na moment nie ustępują tym, które ukazują prawdziwi aktorzy. Trzeba przyznać, że robi to piorunujące wrażenie.

Zew Krwi to kawał niesamowitej przygody, która chwilami zatyka dech w piersiach. Jest to historia dla całej rodziny, na której będziemy się śmiać, emocjonować, a nawet płakać, a dzięki wydaniu DVD możemy wiele razy i kiedy tylko chcemy powracać do tej monumentalnej przygody psa Bucka, który na krańcu świata odnalazł swoje miejsce na Ziemi.

Zew Krwi
Reżyseria: Chris Sanders
Scenariusz: Michael Green
Obsada: Harrison Ford, Omar Sy, Cara Gee, Dan Stevens, Bradley Whitford i inni
Rok produkcji: 2020
Kraj produkcji: USA
Czas trwania filmu: 116 min.
Wersja wydania: 1
Wersje językowe filmu: polski DD 5.1,angielski, holenderski, francuski
Napisy: polskie, holenderskie, francuskie, dla niesłyszących angielskie
Licencja: film do sprzedaży detalicznej z licencją do wypożyczania
Dodatki: brak

Za materiał do recenzji dziękujemy dystrybutorowi Galapagos.
 
 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.