hothot 2inneinne serialserialtop serial

TOP 10: Najlepsze seriale 2020

Zapraszamy do poznania naszego rankingu Najlepsze Seriale 2020. Bierzemy pod uwagę zarówno seriale zupełnie nowe, jak i kolejne sezony istniejących już serii, a także seriale limitowane. Nasza dziesiątka poniżej. Zachęcamy do podawania Waszych typów.
Bosch (sezon 6)

Bosch to produkcja będąca hołdem dla rewelacyjnych seriali sensacyjnych z lat osiemdziesiątych, których bohaterami byli nieugięci i bezkompromisowi stróże prawa, którzy mieli tylko jeden cel – walkę z przestępczością i wszelkimi rodzajami bezprawia, nawet po trupach. Bosch to jedna z lepszych i ciekawszych serii sensacyjnych w ostatnich latach, a sezon szósty tylko to potwierdza. Intrygująca seria z kilkoma naprawdę genialnymi elementami, a przede wszystkim z rewelacyjnym i bezkompromisowym stróżem prawa Hieronymusem Boschem.

Devs

Devs to intrygująca mieszanka kryminału, dramatu obyczajowego i wreszcie science-fiction, którego zamiarem jest wzbudzenie w widzu refleksji nad istotą wolnej woli. Garland pyta, czy mamy wpływ na jakiekolwiek zdarzenie, czy jakikolwiek wybór jest od nas zależny. Jeśli nie, wówczas każdy czyn, nawet najstraszliwszy, zostaje usprawiedliwiony, ponieważ jego wykonanie zostało z góry ustalone bez naszego udziału. Devs to także poruszająca opowieść o radzeniu sobie ze stratą, chorej ambicji i niebezpieczeństwach wykorzystywania technologii w oderwaniu od aspektu ludzkiego. To kameralna i skromna na pierwszym planie opowieść z bardzo rozbudowaną intrygą w tle. Całości dopełnia wyjątkowa, stonowana i podkreślająca emocje ścieżka dźwiękowa. Świetnie się to ogląda. 

Gambit królowej

Krótka, 7-odcinkowa mini-seria przedstawia historię osieroconej Beth Harmon, która okazuje się być niezwykle utalentowana, jeśli chodzi o grę w szachy. Dzieło Allana Scotta i Scotta Franka jest przede wszystkim brawurowo opowiedziane, bez niepotrzebnych dłużyzn, idealnie mieści w sobie całą skomplikowaną drogę bohaterki. Udało się zatem twórcom idealnie zawrzeć w tej opowieści jej kluczowe wątki dotyczące dojrzewania czy uzależnień. Ale to też przede wszystkim historia kobiety, która walczy o zaistnienie w całkowicie męskiej dyscyplinie. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji, poznajcie ten serial. Naprawdę warto – dla świetnej bohaterki, prostej ale wciągającej historii i chyba najlepszej dotychczas roli Anyi Taylor-Joy.

Kierunek Noc

Kierunek: Noc to historia z jednej strony prosta fabularnie, ale złożona pod kątem kreacji postaci, ich postrzegania świata i postępowania. Jest to serial, który nie zaskakuje efekciarstwem, a mimo to nie można się od niego oderwać. Z zapartym tchem śledzimy wyścig z czasem i słońcem w oparach ludzkich niedoskonałości i wad. To sprawnie zrealizowana katastroficzna produkcja, w dodatku z intrygującym polskim wątkiem.

Narcos: Meksyk (sezon 2)

Narcos: Meksyk jest wielowarstwowym dramatem politycznym, a nie tylko paraliżującym szałem, gdzie trup się ściele gęsto, serialem akcji. Mimo to trzyma w napięciu przez cały czas. Nawet krótkie przegadane momenty potrafią mocno pchać akcję do przodu. Widz zaś z paletą emocji obserwuje wydarzenia na ekranie, a dziesięć pełnych godzin zlatuje momentalnie, ponieważ historia jest dopracowana, tragiczna i – co nowe dla serii – w pewien przerażający sposób zabawna.

Opowieści z Pętli

Opowieści z Pętli to kameralny i klimatyczny serial science-fiction dla wszystkich, którzy przedkładają opowieści i atmosferę ponad wizualne fajerwerki. Ten zbiór intrygujących historii łączących się w jedną całość z pewnością dostarczy wam wzruszeń. To ciepłe opowieści o zwykłych ludziach, dla których fantastyka jest jedynie pretekstem – inicjatorem zdarzeń. To także dowód na to, że warto aby kino i telewizja szerzej zainteresowało się taką formą sztuki, jako inspiracją dla swoich produkcji.

Outsider

Outsider HBO to bardzo udana adaptacja książki Stephena Kinga, która być może radzi sobie z fabułą nawet lepiej, niż uczynił to popularny pisarz. To zrealizowana w surowy sposób, powolna i kameralna produkcja kryminalna utrzymana w oparach grozy, opowieść o starciu wiary i rozumu, to także opowieść – jak przystało na Kinga – o złu, zarówno tym które drzemie w ludzkich sercach, jak i tym demonicznym, skrytym w mroku, karmiącym się ludzkim cierpieniem. Intrygująca fabuła, świetne aktorstwo i pierwszorzędna realizacja.

The Boys (sezon 2)

The Boys to serial, który intryguje, fascynuje i przede wszystkim wprowadza do brutalnego, lekko przerysowanego świata super-celebrytów, w którym nic nie jest takie na jakie wygląda. Mnóstwo tu przemocy przeplatanej czarnym i mrocznym humorem, dlatego produkcja ta delikatnie balansuje pomiędzy czarną komedią, a dramatem. Polany słodką polewą serial, wewnątrz jest opowieścią o zemście, korupcji, gniewie, morderstwach, wykorzystaniu i braku ograniczeń. Zwiera w sobie całą paletę negatywnych zachowań ukrytych pod płaszczem ulepszania świata  i walki ze złem, a wszystko to z wyraźnym powerem, który nie pozwala oderwać się od ekranu.

Tiger King

Ten serial to bez wątpienia telewizyjne objawienie czasów koronawirusa i kto wie czy nie najpopularniejsza produkcja tego okresu. Z pewnością to najpopularniejszy dokument na platformie Netflix. O takich produkcjach mówi się, że nie uwierzylibyście w tę historię, gdyby nie wydarzyła się naprawdę. Gdyby postać Joe Exotica zagrał aktor w filmie fabularnym powiedzielibyśmy, że przeszarżował, tworząc karykaturalną postać rodem z komiksu. Ale tu mamy do czynienia z autentycznymi postaciami. Galeria ekscentryków, którzy toczą między sobą absurdalną batalię na poważnie. W tle cierpienie zwierząt, narkotyki, korupcja i kto wie czy nie morderstwo. A kiedy wydaje się, że nic bardziej dziwnego czy przerażającego już tu nie zobaczymy, pojawiają się kolejne wątki. Istne szaleństwo.

To wiem na pewno

To wiem na pewno to powolny, kameralny i bardzo osobisty serial będący naznaczoną niekończącym się pasmem cierpień historią rodzinną. To ciężka i nieprzyjemna pod względem ciężaru emocjonalnego opowieść, która dla wielu widzów może okazać się zbyt odpychająca – w tym sensie może kojarzyć się z Manchester by the Sea. Mimo jednak że jest to naznaczona bólem i cierpieniem historia, nie jest pozbawiona nadziei. Wielką ozdobą serialu jest z kolei doskonały występ Marka Ruffalo. To jedna z tych telewizyjnych perełek, które bardzo łatwo przegapić.

 

 

 

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RANKINGÓW, NEWSÓW I RECENZJI?
KLIKNIJ LUBIĘ TO!

Redakcja Administrator