„Pokonani” – nowy międzynarodowy serial Canal+

Berlin 1946 – powojenne miasto, w którym nie ma już instytucji, nie ma porządku, nie ma praw, nie ma żadnych świętości; wyzwanie dla tych, którym udało się przeżyć wojnę. „Pokonani” („The Defeated”), serial w reżyserii Björna Steina i Månsa Mårlinda („Most nad Sundem”), swoją premierę będzie miał w Polsce 1 stycznia 2021 roku na CANAL+ PREMIUM oraz canalplus.com.  Na ekranie zobaczymy min. Taylora Kitscha („Detektyw”), Michaela C. Halla („Dexter”), Logana Marshalla-Greena („Prometeusz”), Ninę Hoss („Kobieta w Berlinie”), czy Tuppence Middleton („Downton Abbey”).

Amerykański gliniarz, Max McLaughlin (Taylor Kitsch) przybywa do zniszczonej stolicy pokonanych Niemiec. Ma wspierać tworzenie policyjnych struktur w mieście bezprawia i chaosu. W zadaniu pomaga mu lokalna policjantka Elsie Garten (Nina Hoss). Na ich celowniku znajduje się przestępca o pseudonimie Engelmacher, Al Capone powojennego Berlina (Sebastian Koch). Max poszukuje także swojego zaginionego po wojnie brata Moritza (Logan Marshall-Green), który realizuje samozwańczą misję, będącą krucjatą na byłych nazistach. Wsparciem dla Maxa, ma być stacjonujący w Berlinie konsul, Tom Franklin (Michael C. Hall). Powojenny Berlin pełen jest jednak tajemnic oraz sekretów, które starają się ukryć jego mieszkańcy.

MIASTO, KTÓREGO NIE WIDZIELIŚMY JESZCZE NA EKRANIE
Berlin 1946 roku to schizofreniczne miasto, które wojna rozdarła na dwie połowy, między Wschód a Zachód. W To miejsce, w którym normą są nieprzewidywalni ludzie i przemoc. Miejsce, gdzie każdy jest przestępcą lub ocalałym — albo jednym i drugim. Miejsce, gdzie każdy ma jakąś tajemnicę, zazwyczaj mroczną. Podczas gdy alianci spierają się, czy pozwolić Niemcom cierpieć w tym czyśćcu, czy też potrzebna jest reforma, pewni są jednego — nie wolno oddać miasta Sowietom. Berlin bowiem to klucz do nowej Europy — ten, kto go sprawuje nad nim kontrolę, kontroluje przyszłość.
„Berlin widzieliśmy na ekranie już wiele razy – albo w kontekście zimnej wojny, albo międzywojnia, miasto grzechu, w którym wszystko było doskonałe, zanim przyszli hitlerowcy. To są dwa Berliny, które znamy. Nie pokazano nam jednak czasu tuż po wojnie, kiedy wszystko było zrujnowane, a przepaść między tymi, którzy mieli dużo, a tymi, którzy nie mieli nic, była ogromna. To stało się jednym z naszych wyzwań (…). Powojenny Berlin był miastem kobiet. Każdy miał jakąś tajemnicę, bo tak wiele niegodziwości popełniano w czasie wojny i tuż po niej – tylko po to, aby przeżyć. Kobiety dominowały też liczebnie – mężczyźni zginęli lub przebywali w obozach jenieckich. W takich miejscach jak Treptow kobiety stanowiły 92–93% mieszkańców. To naprawdę ciekawe. Wcześniejszy okres był bardzo męski, zdominowany przez żołnierzy i wojnę, a potem nagle przychodzą Trümmerfrauen, kobiety, które przez kolejne lata odgruzowywały miasto”Måns Mårlind, współtwórca i reżyser „Pokonanych”.
„Pokonani” to koprodukcja CANAL+ Polska, TANDEM  Productions oraz  BRON Studios  i  ZDF. Za dystrybucję na całym świecie odpowiada STUDIOCANAL TV. Polska data premiery serialu to 1 stycznia 2021 roku na CANAL+ PREMIUM oraz canalplus.com. 

Redakcja Administrator