Kryminalna KulturacjaKsiążkirecenzja książka

Alek Rogoziński. Teściowe muszą zniknąć – recenzja

Alek Rogoziński to autor dobrze znany na naszym rynku wydawniczym. Specjalizuje się głównie w powieściach kryminalnych i obyczajowych. Fabuła jego książek kreślona jest jednak z przymrużeniem oka. W efekcie są to raczej lekkie komedie z wątkiem kryminalnym. Nie inaczej jest z jego najnowsza książką, Teściowe muszą zniknąć, która niedawno ukazała się nakładem wydawnictwa W.A.B.

Bohaterkami są dwie kobiety, Maja i Kazimiera, będące swoimi całkowitymi przeciwieństwami. Jedna jest na pozór konserwatystką. Za istotne uważa tylko co polskie, a za największe zło uważa masonów, LGBT i lewaków. Druga to skrajnie postępowa feministka, żyjąca w konkubinacie i zwolenniczka wszelako rozumianej równości i wolności. Co te dwie panie o skrajnych charakterach i poglądach mają ze sobą wspólnego? Ich dzieci od dłuższego czasu stanowią dobrze dobrane małżeństwo. Niestety ta sytuacja nie sprawia, że panie się nagle zaczynają lubić, a wręcz przeciwnie, każdy zjazd rodzinny najczęściej kończy się wielką awanturą.

Wszystko się jednak zmienia, gdy w małżeństwie pojawia się dawno niewidziany kuzyn, który przekazuje im testament swojego dziadka, w którym pisze o ukrytym skarbie. Niestety nie tylko on o nim wiem. Sytuacja z chwili na chwilę zaczyna się komplikować, co w efekcie czego Janusz zostaje oskarżony o morderstwo, a jego żona porwana. Teściowe muszą więc zewrzeć szeregi aby wyciągnąć swoje dzieci z tarapatów. Oczywiście nie będzie to dla nich przyjemne, a dla czytelników na pewno będzie przezabawne.

Teściowe muszą zniknąć to rewelacyjna komedia pomyłek i absurdów.  Autor świetnie kreśli współczesne przywary wyolbrzymiając je do granic możliwości. Pokazuje przy tym jak przez szkło powiększające, co tak naprawdę trapi nasze społeczeństwo, które nie może znaleźć wspólnego języka i przysłowiowego złotego środka. Do tego lekka i ciekawie nakreślona intryga z siedemnastowiecznym skarbem w tle. Świetna przygoda i salwy śmiechu i parsknięć, które co rusz wylatują z naszych ust. Dobra zabawa gwarantowana.

Teściowe muszą zniknąć
Autor: Alek Rogoziński
Wydawnictwo: W.A.B.
Gatunek: komedia kryminalna
Data wydania: 20 maja 2020

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.