KsiążkiKsiążki nowości

Feministyczna wersja „Władcy Much”. Zapowiedź „Toxycznych Dziewczyn”

Już 27 sierpnia nakładem Wydawnictwa NieZwykłego ukaże się powieść Rory Power Toxyczne Dziewczyny. Feministyczna wersja Władcy Much opowiadająca o trzech najlepszych przyjaciółkach, które mieszkają w szkole z internatem dla dziewcząt. Placówka mieści się na wyspie objętej kwarantanną. Po tym, jak jedna z uczennic nagle znika bez śladu, reszta dziewczyn musi przebyć trudną drogę, by odkryć prawdę o swoim więzieniu. Ten najnowszy debiut to porywająca powieść, niepodobna do niczego, co już znasz.

Minęło osiemnaście miesięcy, odkąd na szkołę dla dziewcząt Raxter nałożono kwarantannę, Tox pogrążył wyspę i wywrócił życie Hetty do góry nogami.

Zaczęło się powoli. Z początku umierali tylko nauczyciele. Potem Tox przeniósł się na podopieczne, wykręcając i zmieniając ich ciała. Teraz, odcięte od reszty świata i pozostawione same sobie na wyspie, dziewczyny nie wychodzą poza ogrodzenie szkoły. Tox zmienił lasy w dzikie i niebezpieczne, a uczennice czekają na lekarstwo, które obiecano im dostarczyć. Tox przenika do wszystkiego.

Kiedy Byatt znika, Hetty robi wszystko, aby ją odnaleźć, nawet jeśli oznacza to złamanie kwarantanny i walkę z potwornościami czającymi się za ogrodzeniem. Gdy się tego podejmuje, odkrywa, że w historii Raxter kryje się znacznie więcej, niż mogłaby kiedykolwiek przypuszczać.

Rory Power dorastała w Nowej Anglii. Uzyskała licencjat w Middlebury College, a następnie zdobyła tytuł magistra w dziedzinie prozy literackiej na University of East Anglia. Toxyczne dziewczyny to jej debiutancka powieść. Aby dowiedzieć się więcej o Rory, odwiedź itsrorypower.com.

PRZECZYTAJ TERAZ FRAGMENTY PIERWSZYCH ROZDZIAŁÓW POWIEŚCI: ROZDZIAŁ 1; ROZDZIAŁ 2; ROZDZIAŁ 3; ROZDZIAŁ 4; ROZDZIAŁ 5

mecha1 Administrator