Bez kategorii

Goście SkierConu 2019

Już w najbliższy weekend w Skierniewicach odbędzie się tegoroczna edycja konwentu miłośników szeroko pojętej popkultury SkierCon. Tradycyjnie festiwal odwiedzą interesujący goście – pisarze, pisarki, publicyści, naukowcy i cosplayerzy – specjaliści w swoich dziedzinach. Szczególnie gorąco polecamy punkty programu, które poprowadzą.

Krzysztof Biliński – założyciel i właściciel „Wydawnictwa IX” publikującego szeroko rozumianą literaturę fantastyki, grozy i nurtu dystopijnego oraz innych gatunków literackich.

Krystyna Chodorowska – w tym tygodniu programistka z działu sztucznej inteligencji, w weekendy przywódczyni barbarzyńskiego klanu. Publikowała opowiadania w Nowej Fantastyce, Esensji, Smokopolitanie i angologiach tematycznych.

Grzegorz Gajek – autor pięciu powieści i licznych opowiadań. Jego „Malowidło” było nominowane do tytułu książki roku 2016 w kategorii groza przez portal Lubimy Czytać.

Mirosław Gołuński – dr nauk humanistycznych, adiunkt na UKW w Bydgoszczy, współtwórca Centrum Kultury Fantastycznej w Bydgoszczy, recenzent.

Witold Jabłoński – pisarz, tłumacz, kusiciel, esteta, lekkostrawny cynik. Uprawia fantasy historyczną (cykl „Gwiazda Wenus, gwiazda Lucyfer”) i miejski horror („Miasto nawiedzonych”).

Dawid Kain – prozaik, scenarzysta, okazjonalnie tłumacz i redaktor. Autor niezliczonych opowiadań z pogranicza horroru i science-fiction. Autor powieści m.in. „Gęba w niebie”, „Fobia” oraz „Oczy pełne szumu”.

Katarzyna „Ophelia” Koćma – literaturoznawczyni, tłumaczka, redaktorka, zagorzała postmodernistka, conradystka i hippisolożka. Tropi fantastykę w dziełach Josepha Conrada.

Marta Kładź-Kocot – dr nauk humanistycznych, autorka dwutomowej powieści fantasy „Noc kota, dzień sowy” oraz książki „Dwa bieguny mitopoetyki. Archetypowe narracje w twórczości J.R.R. Tolkiena i Stanisława Lema.

Grzegorz Lindenberg – dr socjologi, redaktor i publicysta. Był dyrektorem generalnym „Agory” gdy powstawała Gazeta Wyborcza. Jest autorem książki „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”.

Artur „Dzikowy” Olchowy – dzoon fantomikon, dorywczo pisarz, hobbystycznie nekromanta próbujący wskrzesić mazurski folklor, współtwórca GOREktywu, autor postapokaliptycznej „Czarownicy znad Kałuży”.

Krzysztof Piersa – autor pierwszego w Polsce poradnika dotyczącego uzależnienia od gier komputerowych „Komputerowy ćpun”. Stały bywalec konwentów fantastyki. Uwielbia polską literaturę i japońskie komiksy. Youtuber.

Marcin Sergiusz Przybyłek – autor największej polskiej sagi science-fiction „Gamedec”, antyporadnika dla menadżerów „Sprzedaż albo śmierć?!”, powieści „Kalina i Kaj. Książka teoretycznie dla dzieci” oraz epickiej dylogii „Orzeł Biały”.

Jagna Rolska – pisarka próbująca swoich sił w literaturze fantastycznej i obyczajowej. Debiutowała powieścią „See|T”. Od lat związana z literackim „Fahrenheit” (Zastępca Redaktora Naczelnego).

Magdalena „Ithilnar” Stawniak – wielbicielka fantastyki, „Gwiezdnych Wojen” i Galaktycznego Imperium. Można ją spotkać (najczęściej w białej pelerynce) na konwentach, gdzie prowadzi prelekcje o Star Wars. Recenzentka.

Bartłomiej Sztobryn – fantasta, filozof, buntownik. Pomysłodawca oraz scenarzysta komiksu „Dzikuski”. Zadebiutował w antologii „Ostatni dzień pary II” opowiadaniem „Pamiętam, że się w tobie zakocham”.

Anna Szumacher – Archeolog z wykształcenia, dziennikarz z zawodu. Debiutowała w magazynie „Fahrenheit” w 2010 roku. Jej teksty pojawiały się m. in. w „Esensji”, „Creatio Fantastica”, „Fantomie”, „Świcie ebooków”, „Fantazmatach”, „Silmarisie” i „Szortalu”. Z dwoma ostatnimi magazynami współpracuje na stałe w działach publicystyki.

dr Dominika Urbańska-Galanciak – W branży elektronicznej rozrywki od ponad dekady. Zajmuje się rozwojem i promocją systemu Pegi. Zafascynowana game based learning, interactive movies i projektowaniem gier. Matka-graczka, dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego (SPIDOR).

Vanthica – Wielokrotnie nagradzana na konkursach krajowych za stroje i scenki (między innymi na Maskaradzie na Pyrkonie), a w tym roku także razem ze Spacekettle reprezentka Polski w kategorii grupowej European Cosplay Gathering z finałami w Paryżu.

Piotr „Yako” Wasiak – zajmuje się grami i lubi o nich opowiadać bo skilla to nie ma. Na YouTube zajmuje się Gwiezdnymi Wojnami. Biega z aparatem i na inernecie dzieli się swoimi wątpliwymi mądrościami, bo czasem znajduje się ktoś, kto chce słuchać.

Grzegorz Wielgus – miłośnik fantastyki, średniowiecza, gier fabularnych, autor powieści „Pęknięta korona”, „Czarcie słowa i „Krzyżowiec”.

dr Piotr Firek – nauczyciel i naukowiec. Pracownik Instytutu Mikroelektroniki i Optoelektroniki Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Autor i współautor ponad 160 prezentacji na konferencjach, sympozjach i warsztatach, ponad 50 artykułów naukowych.

dr Marcin Nowicki – biochemik i biolog molekularny roślin, bioinformatyk. Po godzinach odkrywca światów, mściciel Imperium, oraz fan szeroko pojętej dobrej fantastyki.

Dominika „Nerd Kobieta” Tarczoń – współtwórczyni największego w Europie serwisu poświęconego postapokalipsie Post-APokalipsa Polska. Debiutowała w dwumiesięczniku „Fantom” opowiadaniem „Filtr”. W lutym ukazała się jej pierwsza powieść „Pieśń o Warszawie”.

dr Anna Traut-Seliga – szara obywatelka, która jest zielona. Żyje z nauczania o przyrodzie. W sumie to Ania na SkierConie jest mniej gościem, a znacznie bardziej Gospodarzem. Od stycznia br. pełni funkcję Prezes Zarządu cechu Fantastyki SkierCon a od lat funkcję Dobrej Wróżki SkierConu.

Impreza odbędzie się w dniach 26-28 lipca. 

Akredytacja za pełne trzy dni konwentu: 20 zł
Akredytacja na samą niedzielę: 10 zł
Za każdą 1h punktu programu: 10 zł
Za każdą sesję RPG lub LARP: 20 zł
Za wolontariat: 10 zł za 4h i 20 zł za 6h
Za przyjęte zgłoszenie w konkursie cosplay „Oskier”: 20 zł
Dzieci do lat 10 wchodzą na konwent za darmo! Dzieci do 12 roku życia muszą przebywać na terenie konwentu pod opieką osoby dorosłej. Osoby w wieku 12-18 lat, pozostające bez opieki rodziców, mogą zakupić bilet po okazaniu pisemnej zgody na uczestnictwo, podpisanej przez opiekuna prawnego.

mecha1 Administrator