news serialserial

FOX udostępnia pierwsze zdjęcia adaptacji Wojny Światów

Akcja najnowszej adaptacji powieści H.G. Wellsa WOJNA ŚWIATÓW toczy się współcześnie. Pewnego dnia astronomowie odbierają sygnał z innej galaktyki, który jest długo wyczekiwanym dowodem na istnienie życia poza Ziemią. Wszyscy ludzie na świecie czekają z zapartym tchem na kolejny kontakt z obcą cywilizacją. Później wydarzenia toczą się w błyskawicznym tempie. W ciągu kilku kolejnych dni ludzkość zostaje niemal całkowicie unicestwiona, a na opustoszałym świecie zostaje przy życiu jedynie garstka ludzi.

Patrząc się na nadlatujące statki kosmiczne, ci, którzy przetrwali, zadają sobie pytanie – kim są wrogo nastawieni do nich obcy i dlaczego chcą za wszelką cenę zniszczyć Ziemię? Jest to opowieść o zwykłych ludziach w niezwykłych okolicznościach, którzy nie są jedynie ofiarami brutalnej wojny. Szybko bowiem zdajemy sobie sprawę z tego, że brutalny atak kosmitów na Ziemię nie był dziełem przypadku, bo na naszych oczach rodzi się nienawiść.Świetnie nakręcony, emocjonujący serial WOJNA ŚWIATÓW z wyrazistymi bohaterami łączy w sobie elementy dramatu i gatunku science-fiction.

– Żyjemy w niespokojnych czasach, w których strach i lęk są stałym elementem naszej kultury. H.G. Wells doskonale rozumiał poczucie zbiorowego, podprogowego i podświadomego strachu – podkreśla Gabriel Byrne, który występuje w serialu w jednej z głównych ról. – Dystopie i science fiction to gatunki literackie, które w naturalny sposób dają upust stanom zbiorowego przerażenia. Wells dobrze wiedział, że największe zagrożenie dla ludzkości nie przyjdzie z zewnątrz, ale wyjdzie od nas samych. Nasz serial rozwija jego myśl, bo jest ostrzeżeniem, że jedynym ratunkiem dla ludzkości jest nasze człowieczeństwo – dodaje.
W gwiazdorskiej obsadzie serialu WOJNA ŚWIATÓW występują Gabriel Byrne (Dziedzictwo. Hereditary), Elizabeth McGovern (Downton Abbey), Léa Drucker, Natasha Little, Daisy Edgar Jones, Stéphane Caillard, Adel Bencherif i Guillaume Gouix. W pozostałych rolach zobaczymy Ty Tennanta, Stephena Campbella Moore’a, Bayo Gbadamosiego, Aarona Heffernana, Emile de Preissac i Alysson Paradis.

WOJNA ŚWIATÓW jest własną produkcją stacji CANAL+ i regionalnym serialem fabularnym zamówionym przez spółkę FNG Europe & Africa. Premiera serialu odbędzie się pod koniec tego roku na antenie stacji CANAL+ we Francji. Produkcja zostanie wyemitowana na kanale FOX w ponad 50 krajach w Europie i Afryce.

mecha1 Administrator