Książkirecenzja książka

Verena Reinhardt. Trzmielowy Jeździec – recenzja

Trzmielowy Jeździec to fantastyczna opowieść ze świata Skarnlandu, autorstwa niemieckiej pisarki Vereny Reinhardt. Zabiera ona czytelników w pełną przygód podróż z dwójką niesamowitych bohaterów. Powieść dla młodych czytelników ukazała się w marcu nakąldem Znak Emotikon.

Przygoda, której doświadczają bohaterowie Trzmielowego jeźdźca jest niebezpieczna, szalona, lekko bałaganiarska ale przede wszystkim zabawna. Fryderyk Lwiapaszcza jest potomkiem słynnych trzmielowych jeźdźców. Niestety jest on raczej czarną owcą w rodzinie. Mimo to wyrusza z misją szpiegowską, gdy nad Skarnlandem zawisa groźba wojny. Dosiada on legendarnego złotego trzmiela, który będzie mu towarzyszył w wyprawie do najmroczniejszych zakamarków krainy, aby dowiedzieć się co knuje Biała Wróżka, władczyni dzikiego Napółnocnia.
Drugim bohaterem jest Hieronim Burczek, który nie jest zadowolony ze swojego jeźdźca. Szybko jednak własne ambicje i ego bohaterów schodzą na dalszy plan. Jednoczą siły aby powstrzymać widmo wojny nad ich krainą. Tym samym czeka ich niebezpieczna, ale jak to zwykle w życiu bywa – fascynująca przygoda.

Trzmielowy Jeździec zachwyca przede wszystkim pomysłowością. Autorka kreuje naprawdę fantastyczny świat, który zrobi wrażenie nie tylko na dzieciach, ale i na dorosłych. Niebezpieczeństwo przeplata się tu z dużą dozą wyważonego humoru. Przedstawione postaci są bardzo szczegółowo opisane, co pozwala wyobrazić je sobie w najdrobniejszych szczegółach. Ale ważną rolę odgrywają również charaktery. Autorka stawia na rozwój postaci i podkreśla zmianę ich podejścia do świata i siebie nawzajem. W wielu miejscach książka Reinhardt ma też charakter edukacyjny, zawiera wiele informacji ze świata owadów, co pozwoli dzieciom na jego zrozumienie i przełożenie tych informacji na świat rzeczywisty.

Trzemielowy Jeździec to z jednej strony fascynująca przygoda dla małych czytelników, z drugiej – dawka umiejętnie podanych informacji ze świata owadów. Pozwala na spędzenie kilku wspólnych godzin na wędrówce po zakamarkach baśniowej rzeczywistości wspólnie z barwnymi bohaterami. Gwarancja niesamowitych, niebezpiecznych ale i zabawnych przygód.

Trzemielowy Jeździec
Autorka: Verena Reinhardt
Tłumaczenie: Ryszard Turczyn
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Gatunek: dla dzieci, przygodowa, fantasy
Data wydania: 11 marca 2019

 

za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu:

 

http://www.wydawnictwoznak.pl/

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.