KsiążkiKsiążki nowości

Spotkania wokół biografii Jacka Kuronia

Z okazji premiery biografii Jacka Kuronia Wydawnictwo Agora i Wydawnictwo Czarne zapraszają na spotkania autorskie z autorkami książki: Anną Bikont i Heleną Łuczywo.

Jacek Kuroń był jednym z tych, którzy współtworzyli niepodległą Polskę. Bezkompromisowość i zaangażowanie okupił ponad dziewięcioma latami więzienia. Czekała na niego Gaja, jego żona i wielka miłość. W młodości budował komunizm, w statecznym wieku – kapitalizm, jedno i drugie uznał pod koniec życia za swój błąd. Z ducha socjalista, żarliwie wierzył w ruchy społeczne, w oddolne skrzykiwanie się ludzi. Był postacią wyjątkowo barwną i wyjątkowo szlachetną, co niekoniecznie musi iść w parze. O jego życiu ciasno splecionym z historią Polski opowiadają z przyjaźnią, ale bez taryfy ulgowej Anna Bikont i Helena Łuczywo.

Terminy spotkań:

ŁÓDŹ: 10 listopada, godz. 18 – EC1 Łódź – Miasto Kultury, ul. Targowa 1/3

Spotkanie z Anną Bikont: „Jacek Kuroń – niepokornych architekt”

WARSZAWA: 13 listopada, godz. 19 – Centrum Premier, ul. Czerska 8/10

Spotkanie autorskie z Anną Bikont i Heleną Łuczywo. Goście specjalni: Adam Michnik, prof. Karol Modzelewski i Seweryn Blumsztajn.

POZNAŃ: 17 listopada, godz. 19 – Centrum Kultury ZAMEK, Św. Marcin 80/82

Spotkanie autorskie z Anną Bikont

GDAŃSK: 5 grudnia, godz. 18 – Europejskie Centrum Solidarności, plac Solidarności 1

Spotkanie autorskie z Anną Bikont i Heleną Łuczywo. Zaproszeni goście specjalni: Lech Wałęsa i Bogdan Brusewicz

Damian Drabik

Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury.