filmnews film

Wszystko z nami w porządku – nietypowy polski dokument

Zdobył już kilka prestiżowych nagród i prezentowany był na zagranicznych festiwalach. Mowa o dokumencie Borysa Nieśpielaka opowiadającym o tworzeniu gier komputerowych. Gdzie można zobaczyć film? Na przykład na platformie Steam!

Wszystko z nami w porządku to dokument o marzeniach i o drodze do ich realizacji. To również film o zderzeniu amerykańskiego snu z polską rzeczywistością.

Produkcja dostała się na jedenaście festiwali filmowych (w tym 8 międzynarodowych), wygrała Super Geek Film Festival, który jest częścią Florida Supercon i dostała wyróżnienie na The Impact DOCS Awards. W kwietniu film został bardzo dobrze przyjęty na największym rosyjskim festiwalu filmów dokumentalnych Doker.

Rafał i Bartek rzucają pracę w korporacji i postanawiają stworzyć swoją pierwszą grę video (Lichtspeer). Film pokazuje ostatnie miesiące pracy nad projektem, zmagania z wydaniem wersji na Playstation, emocje bohaterów związane z premierą oraz próby przebicia się do świadomości gwiazd youtuba i prasy branżowej.

Muzykę do filmu Wszystko z nami w porządku napisał Maciej Zakrzewski (twórca Digit-All-Love i laureat Tukana OFF podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej).

Link do strony Steam: https://store.steampowered.com/app/794310/We_are_alright/

Player.pl: https://player.pl/filmy-online/wszystko-z-nami-w-porzadku,110163
Damian Drabik

Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury.