KsiążkiKsiążki nowości

„Lincoln w Bardo” George’a Saundersa na polskim rynku!

Nagrodzony Bookerem LINCOLN W BARDO George’a Saundersa to książka, która otwiera literaturę na XXII wiek. Na premierę polskiego wydania czekaliśmy rok – niełatwe zadanie stało przed tłumaczem, który pracował nad jedną z najwybitniejszych współczesnych powieści. Już 5 września Lincoln w Bardo ukaże się w polskich księgarniach w genialnym tłumaczeniu Michała Kłobukowskiego nakładem Wydawnictwa Znak.

Trwa wojna secesyjna, śmierć codziennie zbiera swe żniwo. Pewnego zimowego dnia zabierze też chłopca imieniem Willie, ukochanego synka prezydenta Lincolna. Rozdarty między rozpaczą po stracie syna a odpowiedzialnością za kraj i obywateli ojciec rozpocznie conocne wędrówki do grobowca. Chce trwać w złudzeniu, że dziecko wciąż jest z nim.

Osieroconego rodzica obserwują zjawy, a wśród nich Willie. Wzajemna miłość przyciąga ich do siebie, ale czy możliwe będzie ich spotkanie? Obaj staną wobec bolesnych dylematów. Jak żyć po śmierci tych, których kochaliśmy? Jak odejść i zostawić na ziemi ukochane osoby?

George Saunders w swej pierwszej powieści łączy i przełamuje znane nam gatunki literackie, zabiera do świata zawieszonego pomiędzy życiem a śmiercią, wyzwala głosy duchów, które odkrywają przed nami całą złożoność i piękno istnienia.
Damian Drabik

Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury.