Czarna Pantera zdominowała Box Office

Box Office: Po kilku tygodniach posuchy w amerykańskich kinach wreszcie komuś udało się rozbić w weekend bank. Nie powinno nas to dziwić, w końcu na ekrany dumnie wkroczyła Czarna Pantera, która zgarnęła 192 mln $. To druga zimowa premiera w historii (po Deadpoolu), która zarobiła w weekend otwarcia ponad 100 milionów. To piąte najlepsze otwarcie w historii box office USA.

Przepaść między kolejnymi produkcjami jest ogromna. 17,3 mln $ zarobił familijny Piotruś Królik, trzecie miejsce przypadło Nowemu obliczu Greya, które wyraźnie traci już zainteresowanie widzów, zarabiając 16,9 mln $.

Co ciekawe w dalszym ciągu w amerykańskich kinach nieźle trzyma się nowe Jumanji, które ciągle plasuje się w czołówce, mimo że jego premiera przypadła jeszcze na grudzień minionego roku. W ten weekend film zarobił 7,9 mln dolarów.

Kolejne miejsca: 5. 15:17 do Paryża – 7,7 mln $; 6. Król rozrywki – 5,1 mln $; 7. Jaskiniowiec – 3,2 mln $; 8. Więzień Labiryntu: Lek na śmierć – 2,5 mln $; 9. Winchester. Dom duchów – 2,2 mln $; 10. Samson – 2 mln $.

mecha1 Administrator