filmnews film

„Marsz Pingwinów 2” i inne nowości w styczniu na VOD

Kino Świat zaprezentowało pełną listę styczniowych nowości na VOD. Wśród nich m.in. kontynuacja nagrodzonego Oscarem dokumentalnego hitu o pingwinach – Marsz pingwinów 2: Przygoda na krańcu świata, spektakularne kino akcji producentów Lucy i serii Uprowadzona Renegaci, porywający i pełen humoru dokument o narodzinach kina – Bracia Lumière oraz emocjonujący, postapokaliptyczny film akcji z Holandii – Molly.

Marsz Pingwinów 2: Przygoda na krańcu świata (26.01)

Najnowsze dzieło utalentowanego reżysera, to unikalny obraz świata arktycznej przyrody, zrealizowany przy pomocy najnowocześniejszej technologii: kamer filmujących w jakości 4K, łodzi podwodnych i dronów. Wypełniona przygodami podróż stada pingwinów pośród zapierających dech krajobrazów jeszcze nigdy nie była tak fascynująca. A teraz stała się również bliska na wyciągnięcie ręki. W polskiej wersji językowej, w rolę narratora, wcielił się wybitny aktor – Piotr Fronczewski.

Renegaci (26.01)

Zespół pięciu członków Navy Seals – amerykańskich komandosów od misji specjalnych – otrzymuje nowe, skrajnie niebezpieczne zlecenie. Muszą przedostać się do ogarniętej wojną Europy i odnaleźć ukryte na dnie jeziora złoto, warte 300 milionów dolarów. Na trop amerykańskich żołnierzy wpadają lokalni najemnicy. Zaczyna się wyścig z czasem. Elitarny oddział ma tylko 10 godzin, aby wykonać swoją misję…

Ostatnie pokolenie (26.01)

W postapokaliptycznym świecie niedalekiej przyszłości malejące zasoby wody sprawiają, że jest ona najcenniejszym surowcem. Ernest Holm (Michael Shannon) wraz z dwójką dzieci próbuje przetrwać w ciężkich warunkach, broniąc swojej farmy przed bandytami. Mężczyzna zarabia na życie jako dostawca i liczy, że jego ziemia kiedyś znów stanie się żyzna. Jednak chłopak jego córki Mary (Elle Fanning) – Flem Lever (Nicholas Hoult) ma własne plany związane z gruntem i nie cofnie się przed niczym, by je zrealizować.

Mój anioł (12.01)

Z obawy przed reakcją świata kobieta ukrywa fakt bycia matką. Lata mijają, a chłopiec staje się coraz starszy. Pewnego dnia Angel poznaje niewidomą rówieśniczkę Madeleine. Szybko zakochują się w sobie i stają się nierozłączną parą. Bohater ukrywa przed nią swoją przypadłość, jednak wszystko się zmienia, gdy dziewczyna odzyskuje wzrok…

Gra cieni (05.01)

Lata 20. XX wieku. Korea znajduje się pod japońską okupacją. Lee Jung-Chool, były członek koreańskiego ruchu oporu, a teraz oficer japońskiej policji, otrzymuje specjalną misję zinfiltrowania ruchu walczącego o niepodległość Korei. Policjant poznaje się z Kim Woo-Jinem, handlarzem dziełami sztuki, który w rzeczywistości jest lokalnym przywódcą ruchu oporu. Choć obaj mężczyźni znają swoją prawdziwą tożsamość i intencje, podejmują ryzykowną grę. Gdy członkowie ruch oporu wyruszają do Szanghaju, żeby zdobyć materiały wybuchowe, które mają zamiar podłożyć w siedzibie japońskiego rządu w Seulu, Lee Jung-Chool i japoński oficer Hashimoto wyruszają za nimi w pościg. Nagle okazuje się, że informacje o planowanych działaniach wyciekają z obu stron, ale nikt nie ma pojęcia, kim są informatorzy.

Molly (12.01)

Jest piegowata, nosi okulary i wygląda jak kujon, ale walecznością dorównuje samej „WONDER WOMAN”. Poznajcie Molly – nastoletnią superbohaterkę, która wkrótce podbije świat! Debiutancki film holenderskiego duetu Thijs Meuwese i Colindy Bongers to zrealizowany z rozmachem hollywoodzkich widowisk, postapokaliptyczny film akcji pełen emocjonujących przygód i porywających scen walki. Młodzieżowa odpowiedź na kultowego „MAD MAKSA” George’a Millera.

Bracia Lumiere (05.01)

W 1895 roku Louis i Auguste Lumière wymyślili kinematograf i nakręcili pierwsze w historii filmy, takie jak: „Wyjście robotników z fabryki” czy „Polewacz polany”. Z czasem, usprawniając pracę kamery, doskonaląc kompozycję kadru, wprowadzając duble i śmiało eksperymentując z efektami specjalnymi, położyli podwaliny pod dzisiejszą sztukę filmową. Spośród nakręconych przez nich ponad 1400 produkcji, Thierry Frémaux wybrał 114 obrazów, wśród których znalazły się klasyczne arcydzieła, jak i zaskakujące, nieznane dotychczas filmowe odkrycia. Wszystkie one – zrekonstruowane cyfrowo w jakości 4K – zostały zebrane dla uczczenia wspaniałego dziedzictwa braci Lumière.

W maju niech się dzieje, co chce (26.01)

Maj 1940 roku. Mieszkańcy małej wioski na północy Francji, w obawie przed nieuchronną niemiecką napaścią, postanawiają wzorem milionów rodaków opuścić swoje domy. Towarzyszy im niemiecki chłopiec, Max (Joshio Marlon). Jego ojciec, Hans (August Diehl – „Bękarty wojny”), uciekł z kraju przed nazistowskim reżimem. Zatrzymany przez francuskie władze, w końcu zostaje zwolniony i w towarzystwie szkockiego żołnierza wyrusza na poszukiwania syna.

Awanturyści (19.01)

Emocjonujący rosyjski film przygodowy o trojgu przyjaciół, którzy postanawiają odnaleźć zatopiony skarb z czasów II wojny światowej.

Młodzi łowcy i bestia z Bevendean (19.01)

Gdy coś zabija psa Pana Harpera, a sam właściciel przeżywa wstrząs, podejrzenie pada na zbiegłego, wielkiego kota. Dwaj 11-letni chłopcy, Sam (Brenock O’Connor) i Raffi (Toby Murray), postanawiają wyruszyć w podróż i złapać potwora. Po drodze okazuje się, że nie są jedynymi osobami w lesie. Gdy mali łowcy odkryją prawdziwą naturę tropionej bestii, beztroska zabawa zamieni się w niebezpieczną walkę o przetrwanie.

Zielony interes (12.01)

Dwaj absolwenci australijskiego liceum przypadkiem odkrywają dużą ilością marihuany. Zachęceni sugestią starszego brata, zaczynają sprzedawać towar, przez co trafiają w sam środek prowadzonej przez władze wojny z narkotykami. Nie zważając na powagę sytuacji, ścigani przez nieustępliwego szefa policji i brutalne gangi, dwaj kumple starają się zdobyć pozycję, jednocześnie nie zapominając o najważniejszym – dobrej zabawie z okazji zakończenia szkoły.

mecha1 Administrator