filmnews film

Szumowska na Berlinale. Znamy pierwsze tytuły

Wielkimi krokami zbliża się 68. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie. Przyszłoroczna impreza odbędzie się w dniach 15-25 lutego 2018. Organizatorzy ogłosili właśnie pierwsze tytuły filmów, które powalczą o Złotego Niedźwiedzia. Swój najnowszy film pt. Twarz zaprezentuje Małgorzata Szumowska.

Jakie jeszcze tytuły zawalczą o statuetkę? Wśród ogłoszonych filmów znalazły się: Don’t Worry, He Won’t Get Far on Foot, reż. Gus Van Sant, Dovlatov, reż. Aleksiej German Jr, Eva, reż. Benoit Jacquot, Figlia mia, reż. Laura Bispuri, In den Gängen, reż. Thomas Stuber, Mein Bruder heißt Robert und ist ein Idiot, reż. Philip Gröning.

Twarz Szumowskiej to historia mężczyzny, który w wyniku wypadku stracił twarz. Operacja plastyczna daje mu nie tylko nowy wygląd, ale i nowe życie. Jego bliscy i znajomi nie wiedzą bowiem, w jaki sposób go traktować.

Przypomnijmy, że Małgorzata Szumowska zdobyła już uznanie na Festiwalu w Berlinie, zdobywając w 2015 roku Srebrnego Niedźwiedzia za reżyserię filmu Body/Ciało.

mecha1 Administrator