filmnews film

Informacja prasowa: Premiery Best Filmu – styczeń 2022!

Best Film zapowiada pierwsze przyszłoroczne premiery.

Pierwszą z nich jest ekologiczny dokument „Animal” w reżyserii Cyrila Diona, który miał swoją premierę podczas tegorocznego MFF w Cannes w sekcji Kino dla klimatu. W polskiej wersji językowej usłyszymy Krystynę Czubównę. W obecnych czasach to film, którego nie można przegapić!

Druga premiera to „(Nie)długo i szczęśliwie” – najnowszy film twórców „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, jednego z największych włoskich hitów ostatnich lat. Szacuje się, że oryginalny film i jego kilka międzynarodowych remake’ów zarobiły w kinach na całym świecie 270 milionów dolarów.

14 stycznia – ANIMAL

„Animal” to wyjątkowa opowieść dla wszystkich, którzy troszczą się o przyszłość naszej planety. Żyjemy w obliczu zagrożenia, które naukowcy określają jako „szóste masowe wymieranie” – w ciągu ostatnich 40 lat zniknęło 60% żyjących na Ziemi kręgowców oraz 80% europejskich owadów latających.
Bella i Vipulan, dwójka nastolatków oddanych sprawie ochrony zwierząt, oraz Jane Goodall, powszechnie znana prymatolożka zajmująca się badaniami nad szympansami, zabiorą nas
w podróż po całym świecie, aby pomóc nam zrozumieć, dlaczego zwierzęta giną i co możemy zrobić, żeby odwrócić tę śmiertelną tendencję.

Ciekawe rozmowy, inspirujące inicjatywy i zaangażowanie młodych bohaterów dają nadzieję na lepszą przyszłość i sprawiają, że „Animal” to filmem unikatowym.
Partnerami filmu są WWF, Stowarzyszenie Otwarte Klatki, Polski Klub Ekologiczny, Ogrody Zoologiczne, biblioteki oraz Centra Doskonalenia Nauczycieli.

21 stycznia – (NIE)DŁUGO I SZCZĘŚLWIE

Bohaterami „(Nie)długo i szczęśliwie” są cztery małżeństwa, które dowiadują się, że ich śluby były nieważne, bo zostały udzielone przez osobę podszywającą się pod księdza. Mają miesiąc na podjęcie decyzji o przyszłości swoich związków. Czy zgodzą się po raz kolejny powiedzieć sobie „tak”, a może wykorzystają tę nadarzającą się okazję do poszukania nowej życiowej szansy?

Reżyserem „(Nie)długo i szczęśliwie” jest Paolo Costella, jeden ze współscenarzystów „Dobrze się kłamie…”. Scenariusz filmu napisał razem z Paolo Genovesem, reżyserem „Dobrze się kłamie…” oraz z Antonellą Lattanzi. W rolach głównych zobaczymy m.in. Claudię Gerini, Filippo Nigro, Carolinę Crescentini oraz Fabia Volo.

Redakcja Administrator