Informacja prasowa: Premiera książki – Jeśli to jest kobieta. Chrześcijanka. Niewolnica Państwa Islamskiego

16 listopada swoją premierę miała jedna z najciekawszych i najważniejszy książek tej jesieni: Jeśli to jest kobieta. Chrześcijanka. Niewolnica Państwa Islamskiego. Sprzedawana, wykorzystywana, torturowana (Sara Daniel, Benoît Kanabus).
O książce:
To wstrząsająca historia kobiety o imieniu Marie, która przez dwa lata była niewolnicą dwunastu mężczyzn, wykorzystywana przez dziesiątki innych, sprzedawana i odsprzedawana. Jej historia jest wpleciona w dzieje Państwa Islamskiego i odzwierciedla jego teologię, która głosi, że „wszystkie grzechy mężczyzn wcielone zostają w kobiece ciało”. Jej przekleństwem okazały się blond włosy, zielone oczy i to, że była chrześcijanką, ponieważ chrześcijańskie kobiety były rzadkimi perłami, zarezerwowanymi dla dowódców i najbardziej zasłużonych sprzymierzeńców. Przez dwa lata jej życie podporządkowane było regułom wydanego przez Państwo Islamskie Podręcznika do niewolnictwa seksualnego.

W tle osobistej tragedii bohaterki przewija się historia powstania Al-Kaidy i Państwa Islamskiego oraz licznych krwawych rzezi i prześladowań chrześcijan w Iraku, w których życie straciły całe rodziny.

 
INFORMACJA: WYDAWNICTWO M

Redakcja Administrator