Zapowiedź: „Arka” John Lynch

To debiut literacki, którego światowa prapremiera odbędzie się 27 października. Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia autora.

„Arka” to fikcyjna opowieść zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Jej akcja rozgrywa się w czasach kryzysu finansowego na początku XXI wieku i szalonego rozwoju wolnego rynku w Polsce. Ujawnia najmroczniejsze kulisy świata mody i finansów, w którym pieniądz odgrywa najważniejszą rolę. Jest to także debiut literacki amerykańskiego przedsiębiorcy Johna Lyncha, mieszkającego od 25 lat w Polsce. Autor doskonale nakreśla tło wydarzeń, tworzy zaskakujące zwroty akcji i misternie buduje postaci. Nic dziwnego, w końcu jego własna historia to bez mała gotowy scenariusz na powieść. O tym, co skłoniło amerykańskiego biznesmena do jej napisania i jak własne trudne doświadczenia przekuł w sukces często opowiada podczas występów motywujących, m.in. na TEDx Talks.
W „Arce” jest to, co uwielbiamy: uczucia, pieniądze, ciekawi ludzie. Plus oryginalne spojrzenie Amerykanina na Polskę, Waldemar Kumór szef działu Kultura, Newsweek Polska

Truman porzuca karierę u Ralpha Lauren’a, by rozwijać rodzinny biznes w Krakowie. Stworzona przez niego marka staje się najbardziej pożądanym domem mody w Europie. Jednak w wyniku przestępstw biznesowych funduszu inwestycyjnego może stracić dosłownie wszystko. Czy znajdzie siłę, by uratować dzieło swojego życia i podążać za marzeniami? „Arka” to zaskakujący debiut, w którym autor zabiera czytelnika w chaotyczny i niebezpieczny świat Europy Środkowo Wschodniej po upadku komunizmu, budując napięcie rodem z sensacyjnych amerykańskich filmów. Książka ukazuje się nakładem Wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska. Światowa prapremiera 27 października.

Redakcja Administrator