Pośród Lasu – recenzja komiksu

Pośród Lasu to czwarta część serii Hill House Comics, stworzonej przez Joego Hilla, który jednak nie sygnuje każdego komiksu swoim nazwiskiem. W tym przypadku twórcami są Carmen Maria Machado i Dani, które ukazują historię małego, górniczego miasteczka, opętanego widmem zapomnienia. Ten i inne komiksy można nabyć w księgarni Tania Książka.

Bohaterkami są dwie nastoletnie dziewczyny, które żyją w miasteczku Shudder-to-Think w Pensylwanii. Wszyscy wiedzą, że źle się tu dzieje, ale ludziom już tak to wszystko spowszedniało, że nikt nic z tym nie robi. Sytuacja zmienia się gdy El i Octavia budzą się pewnego razu w kinie i nic nie pamiętają. Wszystkie znaki wskazują, że w czasie filmu na pewno nie przebywały w kinie. Gdy zaczynają zadawać niewygodne pytania, szybko okazuje się, że odpowiedzi, które dostaną wywrócą ich na pozór poukładane życie do góry nogami.

Okazuje się bowiem, że Shudder-to-Think to istna kraina szaleństwa.

Nic tu nie jest normalne. Nie dość, że miasteczko to osadzone jest na wielkim złożu węgla, które od wielu lat tli się w swoim wnętrzu zatruwając powietrzę i wodę to okoliczne lasy nawiedzane są przez dziwaczne istoty rodem z piekła. Czy to co się dzieje w miasteczku jest wynikiem zatrucia i zbiorowych halucynacji, czy faktycznie miasto zostało opanowane przez siły nieczyste?

Szaleństwo zawarte na kartach komiksu rewelacyjnie ukazane zostaje przez grecką rysowniczkę Dani. Grafika choć jest lekko kreskówkowa, to paradoksalnie przepełniona jest niepokojem, lękiem, a momentami wręcz potrafi wzbudzać strach. Dziwna i szalona historia ukazana zostaje za pomocą nietypowych ujęć i kadrów, które z normalnością nie mają nic wspólnego.

Pośród Lasu to kolejna udana odsłona Hill house Comics. Historia jest mroczna, przepełniona szaleństwem i podszyta lękiem. W pewnym momencie nawet za bardzo. W kilku momentach można poczuć się dziwnie. Nie wiem, czy to dobrze czy nie, ale  już dawno nie czytałem tak niepokojącej historii. Gęsia skórka gwarantowana.

Pośród Lasu
Twórcy: Carmen Maria Machado, Dani, Tamra Bonvillain
Seria: Hill House Comics
Wydawnictwo: Egmont
Gatunek: horror, komiks
Data wydania: 15 września 2021

Pośród Lasu otrzymaliśmy z księgarni taniaksiazka.pl

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 
 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.