John Grisham CZAS ŁASKI – w księgarniach już 13 października!

Nowa powieść Johna Grishama, Czas łaski, pojawi się nakładem Wydawnictwa Albatros już 13 października! To kontynuacja kultowego Czasu zabijania.

SPRAWIEDLIWOŚĆ I PRAWO TO NIE ZAWSZE TO SAMO. W ŻADNEJ Z KSIĄŻEK JOHNA GRISHAMA NIE WIDAĆ TEGO TAK WYRAŹNIE JAK W CZASIE ŁASKI.

Miasteczko Clanton w stanie Missisipi znów jest podzielone, a adwokat Jake Brigance – znany z powieści i filmu Czas zabijania – ponownie znajduje się w centrum wydarzeń. W Clanton nieczęsto dochodzi do zabójstw. Nic więc dziwnego, że takie wydarzenie elektryzuje społeczność całego hrabstwa. Zwłaszcza gdy ginie prominentny biały, znany w okolicy zastępca szeryfa Stuart Kofer. Sprawcą jest syn jego kochanki, szesnastoletni Drew Gamble. Wobec zacietrzewienia części mieszkańców miasteczka szanse chłopaka na to, że uniknie kary śmierci, są nikłe. Chyba że jego obroną zajmie się Jake Brigance, który już dwa razy dokonał niemożliwego. Jake nie ma ochoty bronić Drew Gamble’a, ale jeśli on się tego nie podejmie, to kto? Kiedy uważnie przygląda się sprawie, dostrzega jej drugie dno. I jak przed laty ryzykuje własną karierę, bezpieczeństwo finansowe i życie swojej rodziny, by spróbować obronić chłopca przed końcem, którzy wszyscy mu wieszczą – komorą gazową.

Premierze książki towarzyszy wyjątkowa seria audiobooków. Na specjalne zaproszenie Empik Go w rolę kultowego adwokata Jake’a Brigance’a wcielił się jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych lektorów w Polsce, Filip Kosior. Aktor wystąpił też w sesji zdjęciowej, której efekty możemy podziwiać na nowych okładkach audiobooków.

„Czas łaski”, „Czas miłosierdzia” i „Czas zabijania” w interpretacji Filipa Kosiora zadebiutują w aplikacji Empik Go 13 października.

Za audioprodukcje odpowiada Piotr Kuśmierek (Empik Go), który zadbał o to, by historia idealnie współgrała z oryginalną muzyką i wkomponowała się w tło amerykańskiego południa, jak zawsze klimatycznie sportretowanego przez Johna Grishama

John Grisham. Autor, którego nazwisko jest synonimem nowoczesnego thrillera prawniczego.

W dzieciństwie marzył o karierze baseballisty, ale kiedy zdał sobie sprawę, że nie ma predyspozycji do bycia sportowcem, wybrał drogę prawnika.

Po ukończeniu nauki w 1981 roku przez 10 lat praktykował prawo w Southaven, specjalizując się w obronie karnej i sporach dotyczących obrażeń ciała.

Pewnego dnia Grisham usłyszał wstrząsające zeznania dwunastoletniej ofiary gwałtu. To przeżycie zainspirowało go do napisania debiutanckiej powieści – pt. Czas zabijania – która rozsławiła jego nazwisko na cały świat.

Od tego czasu napisał ponad 40 książek, w tym kilka dla młodzieży. Jego powieści zostały przetłumaczone na 50 języków, a ich łączny nakład dawno przekroczył 300 milionów egzemplarzy.

Po twórczość Grishama chętnie sięgają filmowcy takiej miary jak Sydney Pollack, Francis Ford Coppola, Robert Altman czy Alan J. Pakula, a ekranizacje jego powieści, m.in. Raport Pelikana z Julią Roberts i Denzelem Washingtonem, Firma z Tomem Cruise’em, Czas zabijania z Matthew McConaugheyem, Sandrą Bullock i Kevinem Spacey czy Zaklinacz deszczu z Mattem Damonem, stały się megahitami!

Redakcja Administrator