komiksrecenzja komiks

Suicide Squad. Zła Krew – recenzja komiksu

Niedawno mieliśmy okazję oglądać filmową adaptację Suicide Squad będącą wytworem zakręconego umysłu Jamesa Gunna. Jedną z inspiracji dla tego filmu był tytuł Suicide Squad: Zła Krew, który nakładem wydawnictwa Egmont trafił na nasz rynek wydawniczy. Tę brutalną i szaloną historię można nabyć wraz z innymi komiksami w księgarni internetowej taniaksiazka.pl.

Historia zaczyna się od mocnego uderzenia. Oddział Samobójców dostaje zadanie zneutralizowania grupy terrorystów z super mocami. Wszytko idzie po myśli drużyny, choć – nieświadomi – bohaterowie stają się pionkami w grze, którą zagrają w raz z Rewolucjonistami będącymi nowymi członkami Oddziału Specjalnego X. Ich początkowa współpraca nie układa się pomyślnie. Z czasem okazuje się, że Oddział X został przejęty przez prywatną organizację, która ma na celu zajęcie złóż ropy w jednym z południowo amerykańskich państw.

Cała historia jest zamknięta, choć ukazana w sposób odrobinę chaotyczny. Chaos ten nasila mnogość ukazanych postaci. Mimo to całość jest na swój sposób intrygująca i wciągająca, szczególnie że pojawiają się bohaterowie, których już znamy. Mowa oczywiście o Harley Quinn, która rozpoznawalna jest nie tylko dzięki komiksom, ale i ich filmowym adaptacjom. Pojawiają się również bohaterowie z Ligi Sprawiedliwości, którzy mają mały ale znaczący udział w kreowaniu tej historii.

Fabularnie jest pierwsza klasa, a i graficznie komiks trzyma przyzwoity poziom. Bruno Redondo, Daniel Sampere i Adriano Lucas odwalają kawał dobrej roboty, kreśląc wyraziste i dynamiczne obrazy i zachwycając pomysłowością. Poszczególne kadry generują swojego rodzaju dysonans, ukazując raz brutalne i mroczne sceny, by  za chwilę rozładować napięcie gagiem, lub ciętą, zabawną ripostą.

Suicide Squad: Zła Krew to historia, która generuje rozrywkę w najczystszej postaci. Bawi od początku do końca, mimo, że skupia się wokół bohaterów raczej mało znanych. Mimo to na koniec z większością zżyjemy się na tyle, że chętnie poznamy dalsze ich losy. Całość zaś to ostra jazda bez trzymanki. Brutalna, ale nie przekraczająca granic dobrego smaku. Przyzwoita historia w barwnym wydaniu.

Suicide Squad: Zła Krew
Twórcy: Bruno Redondo, Daniel Sampere, Tom Taylor, Adriano Lucas
Wydawnictwo: Egmont
Gatunek: komiks, superbohaterowie
Data wydania: 25 sierpnia 2021

 

Suicide Squad: Zła Krew dostępna do kupienia na Tania Książka

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

 
 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.